fontconfig 2.3.2-1 - en to ca translation catalogue (8 entries)

note: Type: select Choices
en: Native, Autohinter, None
ca: Natiu, Autohinter, Cap

note: Type: select Description
en: How should fonts be tuned for the screen?
ca: Quin sistema d'ajust de formes voleu utilitzar?

note: Type: select Description
en: Select Native if you mostly use Bitstream Vera (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts.  Select Autohinter if you mostly use other TrueType fonts.  Select None if you want blurry text.
ca: Seleccioneu "Natiu" si utilitzeu majoritàriament els tipus de lletra Bitstream Vera (que són els tipus per defecte a Debian) o qualsevol dels tipus de lletra de Microsoft. Seleccioneu "Autohinter" si utilitzeu majoritàriament altres tipus TrueType. Seleccioneu "Cap" si voleu que el text es vegi desdibuixat.

note: Type: select Choices
en: Automatic, Always, Never
ca: Automàtic, Sempre, Mai

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering of text?
ca: Voleu habilitar la renderització a nivell de sub-píxels?

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
ca: El text renderitzat a nivell de sub-píxels normalment es veu millor en pantalles planes (LCD), però pot crear efectes no desitjats en pantalles CRT. L'opció "Automàtic" només habilitarà la renderització a nivell de sub-píxels si es detecta una pantalla LCD.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
ca: Voleu habilitar els tipus de lletra de mapa de bits per defecte?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.  Outline fonts are fonts which scale well to various sizes.  In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
ca: Per defecte, les aplicacions que utilitzen fontconfig només utilitzen tipus de lletra de contorn. Els tipus de lletra de contorn són tipus que es poden escalar bé a vàries mides. En canvi, els tipus de mapa de bits sovint són de menor qualitat. Si habiliteu aquesta opció canviareu el valor per defecte del sistema; aquesta i altres opcions es poden habilitar o deshabilitar per a cada usuari particular.
