debian-installer - en to ca translation catalogue (1092 entries)

note: Type: text Description
en: Debian installer main menu
ca: Menú principal de l'instal·lador de Debian

note: Type: select Description
en: Choose the next step in the install process:
ca: Seleccioneu el següent pas en el procés d'instal·lació:

note: Type: select Description
en: This is the main menu for the Debian installer.
ca: Aquest és el menú principal de l'instal·lador de Debian.

note: Type: error Description
en: Installation step failed
ca: Ha fallat el pas de la instal·lació

note: Type: error Description
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
ca: Ha fallat un pas de la instal·lació. Podeu provar a executar l'element que ha fallat una altra vegada des del menú, o ometre-lo i seleccionar una altra cosa. El pas que ha fallat és: ${ITEM}

note: Type: select Description
en: Choose an installation step:
ca: Seleccioneu un pas de la instal·lació:

note: Type: select Description
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
ca: Aquest pas de la configuració depén en un o més passos addicionals que encara no s'han dut a terme.

note: Type: select Description
en: Protocol for files download:
ca: Protocol per a la descàrrega dels fitxers:

note: Type: select Description
en: Please select the file download protocol. If unsure, select "http"; it is less prone to problems involving firewalls.
ca: Seleccioneu un protocol a utilitzar per a descarregar fitxers. Si no esteu segur, seleccioneu «http» ja que és menys propens a tindre problemes relacionats amb tallafocs.

note: Type: string Description
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
ca: Introduïu el nom del servidor de la rèplica d'on es descarregarà Debian.

note: Type: string Description
en: HTTP proxy information (blank for none):
ca: Informació sobre el servidor intermediari d'HTTP (en blanc per a cap):

note: Type: string Description
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ca: Si teniu que utilitzar un servidor intermediari d'HTTP per a accedir a la xarxa exterior, introduïu la informació del servidor ací. Si no, deixeu això en blanc.

note: Type: string Description
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/"
ca: La informació del servidor intermediari s'ha de donar en la forma estàndard «http://[[usuari][:contrasenya]@]servidor[:port]/»

note: Type: select Description
en: Debian archive mirror:
ca: Rèplica de l'arxiu de Debian:

note: Type: select Description
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
ca: Si us plau, seleccioneu una rèplica de l'arxiu de Debian. Haurieu d'usar una rèplica al vostre país o regió si no sabeu quina rèplica té la millor connexió d'Internet amb vosaltres.

note: Type: select Description
en: Usually, ftp.<your country code>.debian.org is a good choice.
ca: Normalment, ftp.<codi del vostre de país>.debian.org és una bona selecció.

note: Type: string Description
en: Debian archive mirror hostname:
ca: Introduïu el nom de la rèplica de l'arxiu de Debian:

note: Type: string Description
en: Please enter the network name of the host from which Debian will be downloaded.
ca: Introduïu el nom de xarxa de l'ordinador des d'on es descarregarà Debian.

note: Type: string Description
en: Debian archive mirror directory:
ca: Introduïu el directori de la rèplica de l'arxiu de Debian:

note: Type: string Description
en: Please enter the directory in which the mirror of the Debian archive is located.
ca: Introduïu el directori on està ubicada la rèplica de l'arxiu de Debian.

note: Type: string Description
en: FTP proxy information (blank for none):
ca: Informació sobre el servidor intermediari d'FTP (en blanc per a cap):

note: Type: string Description
en: If you need to use a FTP proxy to access the outside world, please enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ca: Si teniu que utilitzar un servidor intermediari d'FTP per a accedir el món exterior, introduïu la informació del servidor intermediari ací. Si no, deixeu açò en blanc.

note: Type: string Description
en: The proxy information should be the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
ca: La informació del servidor intermediari s'ha de donar en la forma estàndard «http://[[usuari][:contrasenya]@]servidor[:port]/»

note: Type: select Description
en: Debian version to install:
ca: Versió de Debian a instal·lar:

note: Type: select Description
en: Debian comes in several flavors. Stable is well-tested and rarely changes. Unstable is untested and frequently changing. Testing is a middle ground, that receives many of the new versions from unstable if they are not too buggy.
ca: Debian té diverses branques. Stable està ben provada i canvia molt rarament. Unstable no està provada i canvia molt freqüentment. Testing està entre els dos mons, i reb moltes de les noves versions d'unstable si no tenen molts errors.

note: Type: string Description
en: Checking the Debian archive mirror
ca: S'està comprovant la rèplica de l'arxiu de Debian

note: Type: text Description
en: Downloading the Release file...
ca: S'està descarregant el fitxer Release...

note: Type: error Description main-menu
en: Choose a mirror of the Debian archive
ca: Seleccioneu una rèplica de l'arxiu de Debian

note: Type: select Choices
en: AR
ca: Argentina

note: Type: select Choices
en: CO
ca: Colòmbia

note: Type: select Choices
en: IL
ca: Israel

note: Type: select Choices
en: MA
ca: Marroc

note: Type: select Choices
en: NI
ca: Nicaragua

note: Type: select Default Translators, you must not translate this value, but you can change it to one of those listed above, e.g. msgstr "GB".  Square brackets are ignored and appear here only to distinguish this msgid from the same one in the Choices field.
en: US[ Default value for http]
ca: ES

note: Type: select Choices [NOTE] Translate the ISO country codes below into localised country names.
en: enter information manually
ca: introdueix la informació manualment

note: Type: select Choices
en: AT
ca: Àustria

note: Type: select Choices
en: AU
ca: Austràlia

note: Type: select Choices
en: BE
ca: Bèlgica

note: Type: select Choices
en: BG
ca: Bulgària

note: Type: select Choices
en: BR
ca: Brasil

note: Type: select Choices
en: BY
ca: Bielorússia

note: Type: select Choices
en: CA
ca: Canadà

note: Type: select Choices
en: CH
ca: Suïssa

note: Type: select Choices
en: CL
ca: Xile

note: Type: select Choices
en: CN
ca: Xina

note: Type: select Choices
en: CR
ca: Costa Rica

note: Type: select Choices
en: CZ
ca: República txeca

note: Type: select Choices
en: DE
ca: Alemanya

note: Type: select Choices
en: DK
ca: Dinamarca

note: Type: select Choices
en: EE
ca: Estònia

note: Type: select Choices
en: ES
ca: Espanya

note: Type: select Choices
en: FI
ca: Finlàndia

note: Type: select Choices
en: FR
ca: Frància

note: Type: select Choices
en: GB
ca: Gran Bretanya

note: Type: select Choices
en: GR
ca: Grècia

note: Type: select Choices
en: HK
ca: Hong Kong

note: Type: select Choices
en: HR
ca: Croàcia

note: Type: select Choices
en: HU
ca: Hongria

note: Type: select Choices
en: ID
ca: Indonèsia

note: Type: select Choices
en: IE
ca: Irlanda

note: Type: select Choices
en: IN
ca: Índia

note: Type: select Choices
en: IS
ca: Islàndia

note: Type: select Choices
en: IT
ca: Itàlia

note: Type: select Choices
en: JP
ca: Japó

note: Type: select Choices
en: KR
ca: República de Corea

note: Type: select Choices
en: LT
ca: Lituània

note: Type: select Choices
en: LU
ca: Luxemburg

note: Type: select Choices
en: LV
ca: Letònia

note: Type: select Choices
en: MX
ca: Mèxic

note: Type: select Choices
en: NL
ca: Holanda

note: Type: select Choices
en: NO
ca: Noruega

note: Type: select Choices
en: NZ
ca: Nova Zelanda

note: Type: select Choices
en: PL
ca: Polònia

note: Type: select Choices
en: PT
ca: Portugal

note: Type: select Choices
en: RO
ca: Romania

note: Type: select Choices
en: RU
ca: Rússia

note: Type: select Choices
en: SE
ca: Suècia

note: Type: select Choices
en: SG
ca: Singapur

note: Type: select Choices
en: SI
ca: Eslovènia

note: Type: select Choices
en: SK
ca: Eslovàquia

note: Type: select Choices
en: TH
ca: Tailàndia

note: Type: select Choices
en: TR
ca: Turquia

note: Type: select Choices
en: TW
ca: Taiwan

note: Type: select Choices
en: UA
ca: Ucrània

note: Type: select Choices
en: US
ca: Estats Units d'Amèrica

note: Type: select Choices
en: ZA
ca: Zambia

note: Type: select Default Translators, you must not translate this value, but you can change it to one of those listed above, e.g. msgstr "GB".  Square brackets are ignored and appear here only to distinguish this msgid from the same one in the Choices field.
en: US[ Default value for ftp]
ca: ES

note: Type: select Description
en: Debian archive mirror country:
ca: País de la rèplica de l'arxiu de Debian:

note: Type: select Description
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
ca: L'objectiu és trobar una rèplica de l'arxiu de Debian que siga prop vostre en la xarxa -- teniu en compte que els països propers, o inclús el vostre, poden no ser la millor opció.

note: Type: select Choices
en: ${DISCS}, Finish
ca: ${DISCS}, Finalitza

note: Type: select Description
en: Disk to partition:
ca: Disc a particionar:

note: Type: select Description
en: Please choose one of the listed disks, to create partitions on it.
ca: Si us plau, seleccioneu un dels discs llistats per crear particions en ell.

note: Type: error Description
en: No disk found
ca: No s'ha trobat cap disc

note: Type: error Description
en: Unable to find any disk in your system. Maybe some kernel modules need to be loaded.
ca: No s'ha trobat cap disc al vostre sistema. Pot ser cal carregar alguns mòduls del nucli.

note: Type: error Description
en: Partitioning error
ca: S'ha produït un error en particionar

note: Type: error Description
en: Failed to partition the disk ${DISC}.
ca: No s'ha pogut particionar el disc ${DISC}.

note: Type: text Description Main menu item
en: Partition a hard drive
ca: Particiona un disc dur

note: Type: select Choices
en: critical, high, medium, low
ca: crítica, alta, mitjana, baixa

note: Type: select Description
en: Ignore questions with a priority less than...
ca: Ignora les preguntes amb una prioritat menor que...

note: Type: select Description
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
ca: Els paquets que fan servir debconf per la seva configuració priorititzen les preguntes que van a preguntar. Només es mostraran preguntes amb una certa prioritat o superior; la resta de preguntes menys importants no seran mostrades.

note: Type: select Description
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
ca: Podeu escollir la prioritat més baixa per a les preguntes que voleu veure:
     - «crítica» és per a elements que probablement trencaran el sistema si
       l'usuari no intervé.
     - «alta» és per a elements que no tenen valors per defecte raonables.
     - «mitjana» és per a elements normals que tenen valors per defecte raonables.
     - «baixa» és per a elements trivials que tenen valors per defecte que
       funcionaran en la gran majoria dels casos.

note: Type: select Description
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
ca: Per exemple, aquesta pregunta és de prioritat mitjana, i si la vostra prioritat ja estava establerta a «alta» o «crítica», no veurieu aquesta pregunta.

note: Type: text Description
en: Change debconf priority
ca: Canvia la prioritat de debconf

note: Type: text Description
en: Continue
ca: Continua

note: Type: text Description
en: Go Back
ca: Vés enrere

note: Type: text Description
en: Yes
ca: Sí

note: Type: text Description
en: KEYSTROKES:
ca: ASSIGNACIONS DE TECLES:

note: Type: text Description
en: Display this help message
ca: Mostra aquest missatge d'ajuda

note: Type: text Description
en: Go back to previous question
ca: Vés enrere a la pregunta anterior

note: Type: text Description
en: Select an empty entry
ca: Selecciona una entrada buida

note: Type: text Description
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
ca: Indicatiu: «%c» per a ajuda, predeterminat=%d>

note: Type: text Description
en: Prompt: '%c' for help>
ca: Indicatiu: «%c» per a ajuda>

note: Type: text Description
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
ca: Indicatiu: «%c» per a ajuda, predeterminat=%s>

note: Type: text Description
en: [Press enter to continue]
ca: [Premeu intro per continuar]

note: Type: boolean Description
en: Check CD-ROM integrity?
ca: Voleu comprovar la integritat del CD-ROM?

note: Type: boolean Description
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
ca: Avís: aquesta comprovació depén del vostre maquinari i pot trigar un temps.

note: Type: note Description
en: Insert a Debian CD-ROM
ca: Inseriu un CD-ROM de Debian

note: Type: note Description
en: Please insert one of the official Debian CD-ROMs into the drive before continuing.
ca: Inseriu un dels CD-ROM oficials de Debian a la unitat abans de continuar.

note: Type: error Description
en: Failed to mount CD-ROM
ca: No s'ha pogut muntar el CD-ROM

note: Type: error Description
en: The CD-ROM ${CDROM} could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
ca: El CD-ROM ${CDROM} no s'ha pogut muntar correctament. Si us plau, comproveu el medi i els cables, i proveu de nou.

note: Type: error Description
en: No valid Debian CD-ROM
ca: No és un CD-ROM de Debian vàlid

note: Type: error Description
en: The CD-ROM you have inserted is not a valid Debian CD-ROM. Please change the disk.
ca: El CD-ROM que heu inserit no és un CD-ROM de Debian vàlid. Si us plau, canvieu el disc.

note: Type: error Description
en: Failed to open checksum file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de sumes de comprovació

note: Type: error Description
en: Opening the MD5 file on the CD-ROM failed. This file contains the checksums of the files located on the CD-ROM.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'MD5 del CD-ROM. Aquest fitxer conté les sumes de comprovació dels fitxers ubicats al CD-ROM.

note: Type: note Description
en: Integrity test successful
ca: Comprovació d'integritat exitosa

note: Type: note Description
en: The CD-ROM integrity test was successful. The CD-ROM is valid.
ca: La comprovació d'integritat del CD-ROM ha estat exitosa. El CD-ROM és vàlid.

note: Type: error Description
en: Integrity test failed
ca: Ha fallat la comprovació d'integritat

note: Type: error Description
en: The ${FILE} file failed the MD5 checksum verification. Your CD-ROM or this file may have been corrupted.
ca: El fitxer ${FILE} ha fallat la verificació de les sumes de comprovació MD5. El vostre CD-ROM o aquest fitxer poden estar corromputs.

note: Type: boolean Description
en: Check the integrity of another CD-ROM?
ca: Voleu comprovar la integritat d'un altre CD-ROM?

note: Type: note Description
en: Insert Debian boot CD-ROM
ca: Inseriu un CD-ROM d'arrencada de Debian

note: Type: note Description
en: Please make sure you have inserted the Debian boot CD-ROM  to continue with the installation.
ca: Assegureu-vos que heu inserit el CD-ROM d'arrencada de Debian per a continuar amb la instal·lació.

note: Type: text Description
en: Checking CD-ROM integrity
ca: S'està comprovant la integritat del CD-ROM

note: Type: text Description
en: Checking file: ${FILE}
ca: S'està comprovant el fitxer: ${FILE}

note: Type: text Description Main menu item
en: Check the CD-ROM(s) integrity
ca: Comprova la integritat dels CD-ROM

note: Type: boolean Description
en: Load CD-ROM drivers from a driver floppy?
ca: Voleu carregar controladors de CD-ROM des d'un disquet de controladors?

note: Type: boolean Description
en: You may need to load additional CD-ROM drivers from a driver floppy. If you have such a floppy available now, put it in the drive, and continue. Otherwise, you will be given the option to manually select CD-ROM modules.
ca: És possible que necessiteu carregar controladors de CD-ROM addicionals des d'un disquet. Si teniu un d'aquests disquets disponible, introduïu-lo en la disquetera, i continueu. Si no, tindreu l'oportunitat de seleccionar mòduls de CD-ROM manualment.

note: Type: text Description
en: Detecting hardware to find CD-ROM drives
ca: S'està detectant el maquinari per a trobar unitats de CD-ROM

note: Type: boolean Description
en: Manually select a CD-ROM module and device?
ca: Voleu seleccionar manualment el mòdul i dispositiu de CD-ROM?

note: Type: boolean Description
en: No common CD-ROM drive was detected.
ca: No s'ha detectat cap unitat de CD-ROM normal.

note: Type: boolean Description
en: Your CD-ROM drive may be an old Mitsumi or another non-IDE, non-SCSI CD-ROM drive. In that case you should choose which module to load and the device to use. If you don't know which module and device are needed, look for some documentation or try a network installation instead of a CD-ROM installation.
ca: El vostre lector de CD-ROM pot ser un vell Mitsumi, o un altre lector no-IDE, no-SCSI. En aquest cas, haurieu d'indicar quin mòdul carregar i quin dispositiu utilitzar. Si no sabeu quin mòdul i dispositiu es necessita, cerqueu per un poc de documentació o intenteu una instal·lació per xarxa en comptes d'una instal·lació per CD-ROM.

note: Type: boolean Description
en: Try again to mount the CD-ROM?
ca: Voleu intentar muntar el CD-ROM una altra vegada?

note: Type: boolean Description
en: Your installation CD-ROM couldn't be mounted. This probably means that the CD-ROM was not in the drive. If so you can insert it and try again.
ca: El vostre CD-ROM d'instal·lació no s'ha pogut muntar. Açò probablement vol dir que el CD-ROM no estava a la unitat. Si és així, podeu inserir-lo i tornar a provar.

note: Type: select Description
en: Module needed for accessing the CD-ROM:
ca: Mòdul requerit per accedir el CD-ROM:

note: Type: select Description
en: The automatic detection didn't find a CD-ROM drive. You can try to load a specific module if you have a unusual CD-ROM drive (that is neither IDE nor SCSI).
ca: L'autodetecció no ha trobat cap lector de CD-ROM. Podeu provar a carregar un mòdul específic si teniu un CD-ROM estrany (que no és ni IDE ni SCSI).

note: Type: string Description
en: Device file for accessing the CD-ROM:
ca: Fitxer de dispositiu per a accedir al CD-ROM:

note: Type: string Description
en: In order to access your CD-ROM drive, please enter the device file that should be used. Non-standard CD-ROM drives use non-standard device files (such as /dev/mcdx).
ca: Per a obtenir accés al lector de CD-ROM, introduïu el fitxer de dispositiu s'ha d'utilitzar. Els lectors de CD-ROM no èstandards utilitzen fitxers de dispositius no estàndards (com per exemple /dev/mcdx).

note: Type: string Description
en: You may switch to the shell on the second terminal (ALT+F2) to check the available devices in /dev with "ls /dev". You can return to this screen by pressing ALT+F1.
ca: Podeu canviar a l'intèrpret d'ordres al segon terminal (ALT+F2) per comprovar els dispositius disponibles en /dev amb «ls /dev». Podeu tornar ací prement ALT+F1.

note: Type: note Description
en: CD-ROM detected
ca: S'ha detectat un CD-ROM

note: Type: note Description
en: The CD-ROM autodetection was successful. A CD-ROM drive has been found and it currently contains the CD ${cdname}. The installation will now continue.
ca: La detecció automàtica del CD-ROM ha funcionat. S'ha trobat un lector de CD-ROM que actualment conté el CD ${cdname}. La instal·lació continuarà ara.

note: Type: error Description
en: Failed to find and mount a Debian CD-ROM
ca: No s'ha pogut trobar i muntar un CD-ROM de Debian

note: Type: error Description
en: You may be able to install Debian without a CD-ROM, by using an alternate source such as a network.
ca: Podeu instal·lar Debian sense un CD-ROM, fent servir un font alternatiu com la xarxa.

note: Type: error Description
en: Non-Debian CD-ROM detected
ca: S'ha detectat un CD-ROM que no és de Debian

note: Type: error Description
en: The CD-ROM drive contains a non-Debian CD.
ca: El lector de CD-ROM conté un CD que no és de Debian.

note: Type: error Description
en: Please insert a Debian CD to continue with the installation.
ca: Inseriu un CD de Debian per continuar amb la instal·lació.

note: Type: text Description Prebaseconfig progress bar item
en: Unmounting and ejecting CD-ROM...
ca: S'està desmuntant i expulsant el CD-ROM...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Detect and mount CD-ROM
ca: Detecta i munta el CD-ROM

note: Type: text Description Main menu item
en: Scan hard drives for an installer ISO image
ca: Analitza els discs durs per trobar una imatge ISO de l'instal·lador

note: Type: text Description
en: Detecting hardware to find hard drives
ca: S'està detectant el maquinari per a trobar discs durs

note: Type: text Description
en: Searching drives for an installer ISO image
ca: S'està cercant una imatge ISO de l'instal·lador als discs

note: Type: text Description
en: Mounting ${DRIVE}...
ca: S'està muntant ${DRIVE}...

note: Type: text Description
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
ca: S'està analitzant ${DRIVE} (en ${DIRECTORY})...

note: Type: boolean Description
en: Do full disk search for installer ISO image?
ca: Voleu fer una cerca completa per imatge ISO de l'instal·lador?

note: Type: boolean Description
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
ca: La cerca ràpida per a imatges ISO de l'instal·lador, que només cerca en llocs comuns, no ha trobat cap imatge ISO de l'instal·lador. És possible que una cerca més exhaustiva trobe la imatge ISO, però això trigarà un temps.

note: Type: error Description
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a filesystem that could not be mounted. You'll have to do a network install instead, or reboot and fix the ISO image.
ca: No s'ha trobat cap imatge ISO de l'instal·lador. Si heu descarregat la imatge ISO, pot tindre un nom de fitxer erroni (no acabat en «.iso»), o pot estar en un sistema de fitxers que no s'ha pogut muntar. Haureu de fer una instal·lació per xarxa en el seu lloc, o tornar a arrencar i arreglar la imatge ISO.

note: Type: error Description
en: Failed to find an installer ISO image
ca: No s'ha pogut trobar una imatge ISO de l'instal·lador

note: Type: error Description
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
ca: Encara que s'han trobat una o més possibles imatges ISO, no s'han pogut muntar. La imatge ISO que heu descarregat pot estar corrompuda.

note: Type: error Description
en: No installer ISO image found
ca: No s'ha trobat cap imatge ISO de l'instal·lador

note: Type: error Description
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
ca: Encara que s'han trobat una o més possibles imatges ISO, no semblem ser imatges ISO de l'instal·lador vàlides.

note: Type: error Description
en: Please do a network install instead, or reboot and fix the ISO image.
ca: Si us plau, feu una instal·lació per xarxa en el seu lloc, o torneu a arrencar i arregleu la imatge ISO.

note: Type: note Description
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
ca: S'ha muntat amb èxit la imatge ISO de l'instal·lador de ${SUITE}

note: Type: note Description
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
ca: El fitxer ISO ${FILENAME} en ${DEVICE} (${SUITE}) s'utilitzarà com la imatge ISO d'instal·lació.

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from an installer ISO
ca: Carrega els components de l'instal·lador des d'una ISO de l'instal·lador

note: Type: text Description Main menu item
en: Save debug logs
ca: Desa els registres de depuració

note: Type: note Description
en: Insert formatted floppy in drive
ca: Inseriu un disquet formatat en la disquetera

note: Type: note Description
en: Log files and configuration info will be copied into this floppy.
ca: Els fitxers de registres i la informació de la configuració es copiaran en aquest disquet.

note: Type: note Description
en: The information will also be stored in /var/log/debian-installer/ on the installed system, and on a floppy if the floppy device was found.
ca: La informació es desarà en /var/log/debian-instaler/ al sistema instal·lat, i en un disquet si es troba una disquetera.

note: Type: note Description
en: Unable to find any floppy device
ca: No s'ha trobat cap disquetera

note: Type: note Description
en: No floppy device was found. If this computer has a floppy drive, it is probably a bug in the bugreporter-udeb package that got you here.
ca: No s'ha trobat cap disquetera. Si aquest ordinador té una disquetera, és probable que hagueu trobat un error en el paquet bugreporter-udeb.

note: Type: note Description
en: Note: USB floppies are not supported at the moment.
ca: Nota: Les disqueteres USB no són suportades de moment.

note: Type: text Description Prebaseconfig progress bar item
en: Gathering information for installation report...
ca: S'està recollint la informació per a l'informe de la instal·lació...

note: Type: text Description
en: Installing YaBoot
ca: S'està instal·lant YaBoot

note: Type: text Description
en: Installing Yaboot boot loader
ca: S'està instal·lant el carregador Yaboot

note: Type: boolean Description
en: Yaboot installation failed.  Continue anyway?
ca: La instal·lació de Yaboot ha fallat. Voleu continuar igualment?

note: Type: boolean Description
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet yaboot en /target/. Instal·lar Yaboot com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb Yaboot, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: text Description
en: Looking for bootstrap partitions
ca: S'estan cercant particions d'arrencada

note: Type: error Description
en: No bootstrap partition found
ca: No s'ha trobat cap partició d'arrencada

note: Type: error Description
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
ca: No s'ha trobat cap dic que continga una partició «Apple_Bootstrap». Teniu que crear una partició de 819200 octets de tipus «Apple_Bootstrap».

note: Type: text Description
en: Looking for root partition
ca: S'està cercant una partició arrel

note: Type: error Description
en: No root partition found
ca: No s'ha trobat una partició arrel

note: Type: error Description
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
ca: No hi ha cap partició muntada com la vostra partició arrel. Heu de muntar una partició arrel abans de tot.

note: Type: text Description
en: Looking for other operating systems
ca: S'estan cercant altres sistemes operatius

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: select Description Type: string
en: Device for boot loader installation:
ca: Dispositiu on instal·lar el carregador:

note: Type: select Description
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
ca: Yaboot (el carregador de Linux) necessita instal·lar-se en una partició de disc dur per a que el vostre sistema puga arrencar. Si us plau, seleccioneu la partició de destí d'entre aquestes particions que tenen el senyalador d'arrencada establert.

note: Type: select Description
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
ca: Avís: això esborrarà totes les dades en la partició seleccionada!

note: Type: text Description
en: Creating yaboot configuration
ca: S'està creant la configuració de yaboot

note: Type: error Description
en: Failed to create yaboot configuration
ca: No s'ha pogut crear la configuració de yaboot

note: Type: error Description
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
ca: La creació del fitxer de configuració principal de yaboot ha fallat.

note: Type: text Description
en: Installing yaboot into bootstrap partition
ca: S'està instal·lant yaboot a la partició d'arrencada

note: Type: error Description
en: Failed to install bootloader
ca: No s'ha pogut instal·lar el carregador

note: Type: error Description
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del carregador yaboot.

note: Type: note Description
en: Successfully installed yaboot
ca: S'ha instal·lat yaboot amb èxit

note: Type: note Description
en: The yaboot boot loader was successfully installed.
ca: S'ha instal·lat el carregador yaboot amb èxit.

note: Type: note Description
en: The system is now ready to boot the new Debian GNU/Linux system.
ca: El sistema està preparat per a arrencar el nou sistema Debian GNU/Linux.

note: Type: error Description
en: Failed to mount /target/proc
ca: No s'ha pogut muntar /target/proc

note: Type: error Description
en: Mounting the proc filesystem on /target/proc failed.
ca: Ha fallat el muntatge del sistema de fitxers proc en /target/proc.

note: Type: error Description
en: Please check the system log or the output on the third console (tty3).
ca: Comproveu el registre del sistema o l'eixida en la tercera consola (tty3).

note: Type: error Description
en: Warning: Your system may be unbootable!
ca: Avís: el vostre sistema pot no ser arrencable!

note: Type: text Description Main menu item
en: Install yaboot on a hard disk
ca: Instal·la yaboot en un disc dur

note: Type: text Description
en: Installing quik
ca: S'està instal·lant quik

note: Type: text Description
en: Installing quik boot loader
ca: S'està instal·lant el carregador quik

note: Type: boolean Description
en: quik installation failed.  Continue anyway?
ca: La instal·lació de quik ha fallat. Voleu continuar igualment?

note: Type: boolean Description
en: The quik package failed to install into /target/.  Installing quik as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to quik, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet quik en /target/. Instal·lar quik com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb quik, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: text Description
en: Checking partitions
ca: S'estan comprovant les particions

note: Type: error Description
en: Root partition not on first disk
ca: La partició arrel no és en el primer disc

note: Type: error Description
en: The quik boot loader requires the root partition to be on the first disk. Please return to the partitioning step.
ca: El carregador quik requereix que la partició arrel siga al primer disc. Torneu al pas del particionat.

note: Type: error Description
en: /boot cannot be a separate partition
ca: /boot no pot estar a una partició separada

note: Type: error Description
en: The quik boot loader requires /boot to be on the same partition as /. Please return to the partitioning step.
ca: El carregador quik requereix que /boot siga en la mateixa partició que /. Torneu al pas de particionat.

note: Type: error Description
en: Root partition must be ext2
ca: La partició arrel ha de ser ext2

note: Type: error Description
en: The quik boot loader requires the root partition to be formatted using the ext2 file system. Please return to the partitioning step.
ca: El carregador quik requereix que la partició root siga formatada amb el sistema de fitxers ext2. Torneu al pas de particionat.

note: Type: boolean Description
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes. If you are left with a blank screen, you may need to try a cold boot and hold down Command-Option-P-R.
ca: Heu seleccionat instal·lar el carregador quik. No podreu arrencar cap altre sistema operatiu des d'aquest disc. A més a més, el vostre ordinador potser no podrà arrencar de cap manera després de que es complete aquest procés. Si vos quedeu amb una pantalla en blanc, és possible que tingueu que tornar a arrancar en fred i prèmer Command-Option-P-R.

note: Type: boolean Description
en: Do you really want to install the quik boot loader?
ca: Esteu segur de voler instal·lar el carregador quik?

note: Type: boolean Description
en: You have chosen to install the quik boot loader. You will not be able to boot any other operating system from this disk. Furthermore, your machine may not be bootable in any manner after this process completes.
ca: Heu seleccionat instal·lar el carregador quik. No podreu arrencar cap altre sistema operatiu des d'aquest disc. A més a més, el vostre ordinador potser no podrà arrencar de cap manera després de que es complete aquest procés.

note: Type: boolean Description
en: Be aware that this code has not been thoroughly tested.
ca: Teniu en compte que aquest codi no ha sigut provat exhaustivament.

note: Type: text Description
en: Creating quik configuration
ca: S'està creant la configuració de quik

note: Type: error Description
en: Failed to create quik configuration
ca: No s'ha pogut crear la configuració de quik

note: Type: error Description
en: The creation of the main quik configuration file failed.
ca: La creació del fitxer de configuració principal de quik ha fallat.

note: Type: error Description
en: Failed to resolve kernel symlink
ca: No s'ha pogut resoldre l'enllaç simbòlic del nucli

note: Type: error Description
en: /vmlinux or /boot/vmlinux in the installed system appears not to be a symlink to a kernel image. This is probably a bug.
ca: /vmlinux o /boot/vmlinux en el sistema instal·lat no semblen ser un enllaç simbòlic a una imatge de nucli. És possible que això siga un bug.

note: Type: text Description
en: Installing quik into bootstrap partition
ca: S'està instal·lant quik a la partició d'arrencada

note: Type: error Description
en: Failed to install boot loader
ca: No s'ha pogut instal·lar el carregador

note: Type: error Description
en: The installation of the quik boot loader failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del carregador quik.

note: Type: error Description
en: Warning: your system may be unbootable!
ca: Avís: el vostre sistema pot no ser arrencable!

note: Type: text Description
en: Setting up OpenFirmware
ca: S'està configurant l'OpenFirmware

note: Type: error Description
en: Unable to configure OpenFirmware
ca: No s'ha pogut configurat l'OpenFirmware

note: Type: error Description
en: Setting the OpenFirmware boot-device variable failed. You will have to configure OpenFirmware yourself to boot.
ca: La configuració de la variable «boot-device» d'OpenFirmware ha fallat. Tindreu que configurar OpenFirmware vosaltres mateixos per a arrencar.

note: Type: error Description This error may not be fatal, depending on the exact type of Mac.
en: Problem configuring OpenFirmware
ca: Hi ha un problema en configurar OpenFirmware

note: Type: error Description
en: Setting the OpenFirmware boot-command variable failed. You may have intermittent boot failures.
ca: No s'ha pogut establir la variable «boot-command» d'OpenFirmware. És possible que tingueu fallades d'arrencada intermitents.

note: Type: note Description
en: Successfully installed quik
ca: S'ha instal·lat quik amb èxit

note: Type: note Description
en: The quik boot loader was successfully installed.
ca: S'ha instal·lat el carregador yaboot amb èxit.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install quik on a hard disk
ca: Instal·la quik en un disc dur

note: Type: select Description
en: Partition for boot loader installation:
ca: Partició on instal·lar el carregador:

note: Type: select Description
en: Partitions currently available in your system are listed. Please choose the one you want elilo to use to boot Debian.
ca: S'han llistat els discs que estan actualment disponibles en el sistema. Si us plau, seleccioneu la que voleu que utilitze elilo per a arrencar Debian.

note: Type: error Description
en: No boot partitions detected
ca: No s'ha detectat cap partició d'arrencada

note: Type: error Description
en: There were no suitable partitions found for elilo to use.  Elilo needs a partition with a FAT filesystem, and the boot flag set.
ca: No s'ha trobat cap partició que l'elilo puga utilitzar. Elilo necessita una partició amb un sistema de fitxers FAT, i el senyalador d'arrencable establert.

note: Type: boolean Description
en: Aboot installation failed.  Continue anyway?
ca: La instal·lació d'aboot ha fallat. Voleu continuar igualment?

note: Type: boolean Description
en: The aboot package failed to install into /target/.  Installing aboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to aboot, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet aboot en /target/. Instal·lar aboot com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb aboot, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: select Description
en: Aboot needs to install the boot loader on a bootable device containing an ext2 partition.  Please select the ext2 partition that you wish aboot to use.  If this is not the root filesystem, your kernel image and the configuration file /etc/aboot.conf will be copied to that partition.
ca: Aboot necessita instal·lar el carregador en un dispositiu arrencable que continga una partició ext2. Si us plau, seleccioneu la partició ext2 que voleu utilitzar amb aboot. Si aquesta no és la partició arrel, es copiarà la vostra imatge de nucli i el fitxer de configuració /etc/aboot.conf a aquesta partició.

note: Type: boolean Description
en: Install /boot on a disk with an unsupported partition table?
ca: Voleu instal·lar /boot en un disc amb una taula de particions no suportada?

note: Type: boolean Description
en: To be bootable from the SRM console, aboot and the kernel it loads must be installed on a disk which uses BSD disklabels for its partition table.  Your /boot directory is not located on such a disk.  If you proceed, you will not be able to boot your system using aboot, and will need to boot it some other way.
ca: Per a poder arrencar des de la consola SRM, aboot i el nucli que carrega han d'estar instal·lats en un disc que utilitze etiquetes de disc BSD per a la seua taula de particions. El vostre directori /boot no està ubicat en un disc semblant. Si continueu, no podreu arrencar el vostre sistema fent servir aboot, i haureu de arrencar-lo d'alguna altra manera.

note: Type: boolean Description
en: Use unsupported filesystem type for /boot?
ca: Voleu fer servir un sistema de fitxers no suportat per a /boot?

note: Type: boolean Description
en: Aboot requires /boot to be located on an ext2 partition on a bootable device.  This means that either the root partition must be an ext2 filesystem, or you must have a separate ext2 partition mounted at /boot.
ca: Aboot requereix que /boot estiga ubicada en una partició ext2 en un dispositiu arrencable. Això vol dir que o bé la partició arrel ha d'estar en un sistema de fitxers ext2, o heu de tenir una partició ext2 separada muntada en /boot.

note: Type: boolean Description
en: Currently, /boot is located on a partition of type ${PARTTYPE}.  If you keep this setting, you will not be able to boot your Debian system using aboot.
ca: Actualment, /boot està ubicada en una partició de tipus ${PARTTYPE}.  Si manteniu aquesta configuració, no podreu arrencar el vostre sistema Debian amb aboot.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install aboot on a hard disk
ca: Instal·la aboot en un disc dur

note: Type: error Description
en: No ext2 partitions found
ca: No s'ha trobat cap partició ext2

note: Type: error Description
en: No ext2 file systems were found on your computer.  To load the Linux kernel from the SRM console, aboot needs an ext2 partition on a disk that has been partitioned with BSD disklabels.  You will need to configure at least one ext2 partition on your system before continuing.
ca: No s'ha trobat cap sistema de fitxers ext2 al vostre ordinador. Per carregar el nucli Linux des de la consola SRM, aboot necessita una partició ext2 en un disc que haga sigut particionat amb etiquetes de disc BSD. Necessitareu configurar al menys una partició ext2 al vostre sistema abans de continuar.

note: Type: text Description
en: Installing the aboot boot loader
ca: S'està instal·lant el carregador aboot

note: Type: text Description
en: Installing the 'aboot' package...
ca: S'està instal·lant el paquet «aboot»...

note: Type: text Description
en: Determining aboot boot device...
ca: S'està determinant el dispositiu d'arrencada d'aboot

note: Type: text Description
en: Installing aboot on ${BOOTDISK}...
ca: S'està instal·lant aboot en ${BOOTDISK}...

note: Type: text Description
en: Configuring aboot to use partition ${PARTNUM}...
ca: S'està configurant aboot per a que utilitze ${PARTNUM}...

note: Type: text Description
en: Copying kernel images to ${BOOTDEV}...
ca: S'estan copiant les imatges de nucli a ${BOOTDEV}...

note: Type: error Description
en: SILO installation failed
ca: Ha fallat la instal·lació del SILO

note: Type: error Description
en: Running "/sbin/silo" failed with error code "${ERRCODE}".
ca: L'execució de «/sbin/silo» ha fallat amb el codi d'error «${ERRORCODE}».

note: Type: note Description
en: SILO installation successful
ca: S'ha instal·lat SILO amb èxit

note: Type: note Description
en: The SILO bootloader has been successfully installed on your new Debian boot partition, and your system should now be able to boot itself.
ca: S'ha instal·lat el carregador SILO amb èxit a la nova partició d'arrencada de Debian, i ara el vostre sistema hauria de poder arrencar per ell mateix.

note: Type: text Description Main menu text
en: Install the SILO boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador SILO en un disc dur

note: Type: text Description
en: Install the Arcboot boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador Arcboot al disc dur

note: Type: string Description
en: Disk for boot loader installation:
ca: Disc per a la instal·lació del carregador:

note: Type: string Description
en: Arcboot must be installed into the volume header of a disk with a SGI disklabel. Usually the volume header of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put arcboot.
ca: S'ha d'instal·lar arcboot a la capçalera del volum d'un disc amb una etiqueta de disc SGI. Normalment s'utilitza la capçalera del volum de /dev/sda. Doneu el nom del dispositiu del disc on voleu ficar arcboot.

note: Type: note Description
en: Arcboot configured to use a serial console
ca: Arcboot està configurat per a utilitzar una consola sèrie

note: Type: note Description
en: Arcboot is configured to use the serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
ca: Arcboot està configurat per utilitzar el port sèrie ${PORT} com a consola. La velocitat del port sèrie està establerta a ${SPEED}.

note: Type: boolean Description
en: Arcboot installation failed.  Continue anyway?
ca: La instal·lació d'arcboot ha fallat. Voleu continuar de totes maneres?

note: Type: boolean Description
en: The arcboot package failed to install into /target/.  Installing Arcboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Arcboot, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet arcboot en /target/. Instal·lar Arcboot com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb Arcboot, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: note Description
en: Setting PROM variables for Arcboot
ca: S'estan establint les variables PROM per a Arcboot

note: Type: note Description
en: If this is the first Linux installation on this machine, or if the hard drives have been repartitioned, some variables need to be set in the PROM before the system is able to boot normally.
ca: Si aquesta és la primera instal·lació de Linux en aquest ordinador, o si s'han tornat a particionar els discs durs, es tindran que establir algunes variables en la PROM abans de que el sistema es puga arrencar normalment.

note: Type: note Description
en: At the end of this installation stage, the system will reboot.  After this, enter the command monitor from the "Stop for Maintenance" option, and enter the following commands:
ca: Al final d'aquest pas de la instal·lació es reiniciarà el sistema. Després d'això, entreu al monitor d'ordres des de la opció «Stop for Maintenance», i introduïu les següents ordres:

note: Type: note Description
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to the next Debian installation stage.
ca: Només tindreu que fer això una vegada. Després, introduïu l'ordre «boot» o torneu a arrencar el sistema per a continuar amb el següent pas de la instal·lació de Debian.

note: Type: string Description
en: PALO should install the boot block on a bootable device. This is usually the first hard drive, but could be in a partition if you want to use another boot manager as the primary boot manager.
ca: PALO necessita instal·lar el bloc d'arrencada en un dispositiu arrencable. Aquest és normalment el primer disc dur, però pot estar en una partició si voleu utilitzar un altre gestor d'arrencada com el gestor d'arrencada primari.

note: Type: select Choices
en: ${disc}: Master Boot Record
ca: ${disc}: Registre mestre d'arrencada

note: Type: select Choices
en: ${part}: new Debian partition
ca: ${part}: nova partició de Debian

note: Type: select Choices
en: Other choice (Advanced)
ca: Altra opció (avançat)

note: Type: select Description
en: The LILO program needs to be installed to make your new Debian system bootable. By installing it onto your disk's Master Boot Record, LILO will take complete control of the boot process, but if you want to use a different boot manager, just install LILO on the new Debian partition instead.
ca: Es necessita instal·lar el programa LILO per a fer el vostre nou sistema Debian arrencable. Instal·lant-lo al registre mestre d'arrencada del vostre disc, LILO prendrà control total del procés d'arrencada, però si voleu utilitzar un altre carregador, simplement instal·leu LILO en la nova partició de Debian.

note: Type: select Description
en: If unsure, install LILO into the Master Boot Record.
ca: Si no esteu segur, instal·leu LILO al registre mestre d'arrencada.

note: Type: string Description
en: LILO installation target:
ca: Objectiu d'instal·lació de LILO:

note: Type: string Description
en: Please enter the partition or disk where LILO should be installed onto. Devfs style names, such as those that start with /dev/ide, /dev/scsi, and /dev/discs are accepted, as well as traditional names, such as /dev/hda or /dev/sda.
ca: Introduïu la partició o disc on s'hauria d'instal·lar el LILO. S'accepten noms d'estil devfs, com aquells que comencen amb /dev/ide, /dev/scsi i /dev/discs, com també els noms tradicionals com /dev/hda o /dev/sda.

note: Type: error Description
en: Invalid partition name
ca: El nom de la partició és invàlid

note: Type: error Description
en: The path ${path} does not represent a partition or hard disk device. Please try again.
ca: El camí ${path} no representa una partició o dispositiu de disc. Proveu de nou.

note: Type: text Description
en: Installing LILO...
ca: S'està instal·lant LILO...

note: Type: text Description
en: Activating partition ${bootdev}
ca: S'està activant la partició ${bootdev}

note: Type: text Description
en: Creating lilo.conf
ca: S'està creant el lilo.conf

note: Type: text Description
en: Installing the LILO package
ca: S'està instal·lant el paquet LILO

note: Type: text Description
en: Running LILO for ${bootdev}
ca: S'està executant LILO per a ${bootdev}

note: Type: note Description
en: LILO configured to use a serial console
ca: LILO està configurat per utilitizar una consola sèrie

note: Type: note Description
en: LILO is configured to use serial port ${PORT} as the console. The serial port speed is set to ${SPEED}.
ca: LILO està configurat per utilitzar el port sèrie ${PORT} com a consola. La velocitat del port sèrie està establerta a ${SPEED}.

note: Type: boolean Description
en: Would you like to make this partition active?
ca: Voleu activar aquesta partició?

note: Type: boolean Description
en: You have chosen to install LILO on a partition that is not the active one. If this partition is not marked active, then LILO will not be loaded by the bootloader.  This may cause you to be unable to boot into the system that is being installed.
ca: Heu seleccionat instal·lar LILO en una partició que no és l'activa. Si aquesta partició no és l'activa, el carregador no podrà carregar LILO. Això pot causar que no pogueu arrencar el sistema que s'està instal·lant.

note: Type: boolean Description
en: You should make this partition active unless you have another bootloader that will allow you to access your new Linux installation.
ca: Haurieu d'activar aquesta partició a no ser que tingueu un altre carregador que vos permeta accedir la nova instal·lació de Linux.

note: Type: boolean Description
en: LILO installation failed.  Continue anyway?
ca: Ha fallat la instal·lació de LILO. Voleu continuar de totes maneres?

note: Type: boolean Description
en: The lilo package failed to install into /target/.  Installing LILO as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to LILO, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet lilo en /target/. Instal·lar LILO com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb LILO, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: boolean Description
en: LILO installation failed
ca: Ha fallat la instal·lació de LILO

note: Type: boolean Description
en: Running "/sbin/lilo" failed with error code "${ERRCODE}".
ca: L'execució de «/sbin/lilo» ha fallat amb el codi d'error «${ERRCODE}.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the LILO boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador LILO al disc dur

note: Type: boolean Description
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
ca: S'han detectat els següents sistemes operatius en aquest ordinador: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to the master boot record of your first hard drive. When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or your new Debian system.
ca: Si tots els vostres sistemes operatius estan llistats ací, hauria de ser segur instal·lar el carregador al registre mestre d'arrencada del primer disc dur. Quan l'ordinador arrenque, podreu seleccionar un d'aquests sistemes operatius o el vostre nou sistema Debian.

note: Type: boolean Description
en: Install the GRUB boot loader to the master boot record?
ca: Voleu instal·lar el carregador GRUB al registre mestre d'arrencada?

note: Type: boolean Description
en: It seems that this installation of Debian is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to the master boot record of your first hard drive.
ca: Sembla que aquesta instal·lació de Debian és l'únic sistema operatiu en aquest ordinador. Si és així, hauria de ser segur instal·lar el carregador GRUB al registre mestre d'arrencada del primer disc dur.

note: Type: boolean Description
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer, modifying the master boot record will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
ca: Avís: Si l'instal·lador no ha detectat un altre sistema operatiu que està present a l'ordinador, modificar el registre mestre d'arrencada farà que eixe sistema operatiu no es puga arrencar temporalment, encara que es pot configurar GRUB manualment més tarde per a arrencar-lo.

note: Type: string Description
en: You need to make the newly installed Debian system bootable, by installing the GRUB bootloader on a bootable device. The usual way to do this is to install GRUB on the master boot record of your first hard drive. If you prefer, you can install GRUB elsewhere on the drive, or to another drive, or even to a floppy.
ca: Heu de fer arrencable el nou sistema Debian, instal·lant el carregador GRUB en un dispositiu arrencable. La manera normal de fer això és instal·lar GRUB en el registre mestre d'arrencada del primer disc dur. Si ho preferiu, podeu instal·lar GRUB en un altre lloc de la unitat, o en una altra unitat, o inclús a un disquet.

note: Type: string Description
en: The device can be specified using GRUB's "(hdn)" notation, or as a device in /dev. For example, "(hd0)" will install GRUB to the master boot record of your first hard drive, while "/dev/hda2" will install it to the second partition of your first IDE drive.
ca: Es pot especificar el dispositiu utilitzant la notació de GRUB «(hdn)», o com un dispositiu en /dev. Per exemple, «(hd0)» instal·larà GRUB al registre mestre d'arrencada del vostre primer disc dur, mentre que «/dev/hda2» l'instal·larà en la segona partició de la vostra primera unitat IDE.

note: Type: boolean Description
en: GRUB installation failed.  Continue anyway?
ca: Ha fallat la instal·lació de GRUB. Voleu continuar igualment?

note: Type: boolean Description
en: The grub package failed to install into /target/.  Installing GRUB as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to GRUB, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet grub en /target/. Instal·lar GRUB com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb GRUB, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: error Description
en: Unable to install GRUB in ${BOOTDEV}
ca: No s'ha pogut instal·lar GRUB en ${BOOTDEV}

note: Type: error Description
en: Executing 'grub-install ${BOOTDEV}' failed.
ca: Ha fallat l'execució de «grub-install ${BOOTDEV}».

note: Type: error Description
en: Unable to configure GRUB
ca: No s'ha pogut configurar GRUB

note: Type: error Description
en: Executing 'update-grub' failed.
ca: Ha fallat l'execució de «update-grub».

note: Type: error Description
en: This is a fatal error.
ca: Aquest és un error fatal.

note: Type: text Description
en: Installing GRUB boot loader
ca: S'està instal·lant el carregador GRUB

note: Type: text Description
en: Looking for other operating systems...
ca: S'estan cercant altres sistemes operatius...

note: Type: text Description
en: Installing the 'grub' package...
ca: S'està instal·lant el paquet «grub»...

note: Type: text Description
en: Determining GRUB boot device...
ca: S'està determinant el dispositiu d'arrencada de GRUB...

note: Type: text Description
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
ca: S'està executant «grub-install ${BOOTDEV}»...

note: Type: text Description
en: Running "update-grub"...
ca: S'està executant «update-grub»...

note: Type: text Description
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
ca: S'està actualitzant /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the GRUB boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador GRUB en un disc dur

note: Type: string Description
en: Delo must be installed into the boot sector of a disk with a DOS partition table. Usually the boot sector of /dev/sda is used. Please give the device name of the disk on which to put delo.
ca: S'ha d'instal·lar delo en el sector d'arrencada d'un disc amb una taula de particions DOS. Normalment s'utilitza el sector d'arrencada de /dev/sda. Doneu el nom del dispositiu on voleu ficar delo.

note: Type: note Description
en: Delo configured to use a serial console
ca: Delo està configurat per a utilitzar una consola sèrie

note: Type: note Description
en: Delo is configured to use the serial port ${PORT} as the console.
ca: Delo està configurat per a utilitzar el port sèrie ${PORT} com a consola.

note: Type: boolean Description
en: Delo installation failed.  Continue anyway?
ca: Ha fallat la instal·lació de Delo. Voleu continuar igualment?

note: Type: boolean Description
en: The delo package failed to install into /target/.  Installing delo as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to delo, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet delo en /target/. Instal·lar delo com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb delo, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the Delo boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador Delo en un disc dur

note: Type: boolean Description
en: Cobalt boot loader installation failed.  Continue anyway?
ca: Ha fallat la instal·lació del carregador de Cobalt. Voleu continuar de totes maneres?

note: Type: boolean Description
en: The CoLo package failed to install into /target/.  Installing CoLo as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to CoLo, so continuing the installation may be possible.
ca: No s'ha pogut instal·lar el paquet CoLo en /target/. Instal·lar CoLo com el carregador és un pas requerit. El problema d'instal·lació pot no estar relacionat amb CoLo, així que continuar amb la instal·lació potser serà possible.

note: Type: text Description
en: Installing the Cobalt boot loader
ca: S'està instal·lant el carregador Cobalt

note: Type: text Description
en: Installing the CoLo package
ca: S'està instal·lant el paquet CoLo

note: Type: text Description
en: Creating CoLo configuration
ca: S'està creant la configuració de CoLo

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the Cobalt boot loader on a hard disk
ca: S'està instal·lant el carregador Cobalt en el disc dur

note: Type: select Choices
en: ctc: Channel to Channel (CTC) or ESCON connection, lcs: qeth: OSA-2 Token Ring/Ethernet or OSA-Express Fast Ethernet (non-QDIO), qeth: OSA-Express in QDIO mode / HiperSockets, iucv: Inter-User Communication Vehicle - available for VM guests only, Quit
ca: ctc: connexions Canal a Canal (CTC) o ESCON, lcs: qeth: OSA-2 Token Ring/Ethernet o OSA-Express Fast Ethernet (no-QDIO), qeth: OSA-Express en mode QDIO / Hipersockets, iucv: Inter-User Communication Vehicle - disponible per als convidats VM, Surt

note: Type: select Description
en: Network device type:
ca: Tipus de dispositiu de xarxa:

note: Type: select Description
en: Please choose the type of your primary network interface that you will need for installing the Debian system (via NFS or HTTP). Only the listed devices are supported.
ca: Seleccioneu el tipus de la vostra interfície de xarxa primària que necessitareu per instal·lar el sistema Debian (per NFS o HTTP). Només es suporten els dipositius llistats.

note: Type: select Description
en: CTC device:
ca: Dispositiu CTC:

note: Type: select Description
en: The following device numbers might belong to CTC or ESCON connections, but please note that OSA-2 or OSA-Express cards might also be listed here.
ca: Els següents nombres de dispositius poden pertanyer a connexions CTC o ESCON, però teniu en compte que les targetes OSA-2 o OSA-Express també poden eixir llistades ací.

note: Type: boolean Description
en: The configured parameters are:
     read channel  = ${device_read}
     write channel = ${device_write}
     protocol      = ${protocol}
ca: Els paràmetres configurats són:
     canal de lectura   = ${device_read}
     canal d'escriptura = ${device_write}
     protocol           = ${protocol}

note: Type: error Description
en: No CTC or ESCON connections
ca: No hi ha connexions CTC o ESCON

note: Type: error Description
en: Please make sure that you have set them up correctly.
ca: Assegureu-vos d'haver-les configurat correctament.

note: Type: select Description
en: Protocol for this connection:
ca: Protocol per a aquesta connexió:

note: Type: select Description
en: The following device numbers might belong to OSA-2 or OSA-Express cards, but please note that CTC/ESCON devices might also be listed here.
ca: Els següents nombres de dispositius poden pertanyer a targetes OSA-2 o OSA-Express, però teniu en compte que els dispositius OSA-2 o OSA-Express també poden eixir llistades ací.

note: Type: boolean Description
en: The configured parameters are:
     read channel  = ${device_read}
     write channel = ${device_write}
     port          = ${port}
ca: Els paràmetres configurats són:
     canal de lectura   = ${device_read}
     canal d'escriptura = ${device_write}
     port               = ${port}

note: Type: error Description
en: No OSA-2 or OSA-Express cards
ca: No hi ha cap targeta OSA-2 o OSA-Express

note: Type: error Description
en: If you are running VM please make sure that your card is attached to this guest. If you want to use HiperSockets or an OSA-Express card in QDIO mode please use the qeth driver instead.
ca: Si esteu executant VM assegureu-vos que la vostra targeta està connectada a aquest hoste. Si voleu utilitzar HiperSockets o una targeta OSA-Express en mode QDIO, utilitzeu el controlador qeth en el seu lloc.

note: Type: select Choices
en: ${choices} Quit
ca: ${choices} Surt

note: Type: select Description
en: Device:
ca: Dispositiu:

note: Type: select Description
en: Please select the OSA-Express QDIO / HiperSockets device.
ca: Seleccioneu el dispositiu OSA-Express QDIO / HiperSockets.

note: Type: boolean Description
en: Is this configuration correct?
ca: És aquesta configuració correcta?

note: Type: boolean Description
en: The configured parameters are:
     read channel  = ${device_read}
     write channel = ${device_write}
     data channel  = ${device_data}
     port          = ${port}
     portname      = ${portname}
ca: Els paràmetres configurats són:
     canal de lectura   = ${device_read}
     canal d'escriptura = ${device_write}
     canal de dades     = ${device_data}
     port               = ${port}
     nom del port       = ${portname}

note: Type: error Description
en: No OSA-Express QDIO cards / HiperSockets
ca: No hi ha cap targeta OSA-Express QDIO / HiperSockets

note: Type: error Description
en: No OSA-Express QDIO cards / HiperSockets were detected. If you are running VM please make sure that your card is attached to this guest. If you want to use an OSA-2 or OSA-Express card in non-QDIO mode please use the lcs driver instead.
ca: No s'ha detectat cap targeta OSA-Express QDIO / HiperSockets. Si esteu executant VM assegureu-vos que la vostra targeta està connectada a aquest hoste. Si voleu utilitzar una targeta OSA-2 o OSA-Express en mode no-QDIO, utilitzeu el controlador lcs en el seu lloc.

note: Type: string Description
en: Portname:
ca: Nom del port:

note: Type: string Description
en: Please enter the portname of your OSA-Express card. This name must be 1 to 8 characters long and must be equal on all systems accessing the same card.
ca: Introduïu el nom del port de la vostra targeta OSA-Express. Aquest nom ha de ser d'entre 1 i 8 caràcters de llarg i ha de ser igual en tots els sistemes que accedeixen la mateixa targeta.

note: Type: string Description
en: Leave it empty if you want to use HiperSockets. This parameter is required for cards with microcode level 2.10 or later or when you want to share a card.
ca: Deixeu-ho en blanc si voleu utilitzar HiperSockets. Aquest paràmetre es requereix per a targetes amb nivell de microcode 2.10 o posterior, o quan voleu compartir una targeta.

note: Type: string Description
en: The name will automatically be converted to uppercase.
ca: El nom es convertirà automàticament a majúscules.

note: Type: string Description
en: Please enter a relative port for this connection.
ca: Especifiqueu un port relatiu per a aquesta connexió.

note: Type: string Description
en: VM peer:
ca: Parell VM:

note: Type: string Description
en: Please enter the name of the VM peer you want to connect to.
ca: Introduïu el nom del parell VM al que voleu connectar.

note: Type: string Description
en: If you want to connect to multiple peers, separate the names by colons, e.g.  tcpip:linux1.
ca: Si voleu connectar a múltiples parells, separeu els noms amb dos punts, per exemple tcpip:linux1.

note: Type: string Description
en: The standard TCP/IP server name on VM is TCPIP; on VIF it's $TCPIP. Note: IUCV must be enabled in the VM user directory for this driver to work and it must be set up on both ends of the communication.
ca: El nom del servidor TCP/IP estàndard en VM és TCPIP; en VIF és $TCPIP. Nota: IUCV ha d'estar habilitat en el directori de l'usuari d'VM per a que aquest controlador funcione i ha d'estar configurat en els dos extrems de la comunicació.

note: Type: text Description Main menu item
en: Configure the network device
ca: Configura el dispositiu de xarxa

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the ZIPL boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador ZIPL en un disc dur

note: Type: select Description
en: Available disks:
ca: Discs disponibles:

note: Type: select Description
en: The following DASD (Disk Access Storage Device) are available.  Please choose one of them.
ca: Els següents DASD (Disk Access Storage Device) són disponibles. Seleccioneu un d'ells.

note: Type: string Description
en: Choose disk:
ca: Seleccioneu un disc:

note: Type: string Description
en: Please choose a disk. You have to specify the complete device number, including leading zeros.
ca: Si us plau, seleccioneu un disc. Teniu que especificar el nombre del dispositiu complet, inclossos els zeros precedents.

note: Type: error Description
en: Invalid disk
ca: Disc invàlid

note: Type: error Description
en: An invalid device number has been chosen.
ca: S'ha seleccionat un nombre de dispositiu invàlid.

note: Type: error Description
en: Error: impossible to continue
ca: Error: no es pot continuar

note: Type: error Description
en: An undefined error occurred. You may try to continue.
ca: S'ha produït un error indefinit. Podeu intentar continuar.

note: Type: boolean Description
en: The device ${device} seems to be a fresh disk not yet prepared for Linux.  Such disk should be formatted before you can create partitions.
ca: El dispositiu ${device} sembla ser un disc nou encara no preparat per a instal·lar Linux. Aquest disc s'hauria de formatat abans de que pogueu crear particions.

note: Type: boolean Description
en: Format the disk?
ca: Voleu formatar el disc?

note: Type: boolean Description
en: The device ${device} seems to be an already low-level formatted disk. If the disk has not been used for Linux 2.4 before, formatting it now is recommended.
ca: El dispositiu ${device} sembla ser un disc ja formatat a baix nivell. Si el disc no s'ha utilitzat amb Linux 2.4 abans, es recomana formatar-lo ara.

note: Type: boolean Description
en: WARNING: All data on this disk will be IRREVERSIBLY LOST!
ca: AVÍS: Es PERDRAN IRREVERSIBLEMENT totes les dades en aquest disc!

note: Type: text Description Main menu item
en: S390 disk configuration
ca: Configuració de discs d'S390

note: Type: text Description
en: Installing vmelilo
ca: S'està instal·lant vmelilo

note: Type: text Description
en: Looking for root partition...
ca: S'està cercant una partició arrel...

note: Type: text Description
en: Creating vmelilo configuration...
ca: S'està creant la configuració de vmelilo...

note: Type: error Description
en: Failed to create vmelilo configuration
ca: No s'ha pogut crear la configuració de vmelilo

note: Type: error Description
en: The creation of the vmelilo configuration file failed.
ca: La creació del fitxer de configuració de vmelilo ha fallat.

note: Type: text Description
en: Installing vmelilo into bootstrap partition...
ca: S'està instal·lant vmelilo a la partició d'arrencada...

note: Type: error Description
en: The installation of the vmelilo boot loader failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del carregador vmelilo.

note: Type: text Description Main menu item
en: Install the vmelilo boot loader on a hard disk
ca: Instal·la el carregador vmelilo en un disc dur

note: Type: boolean Description
en: Run second stage installer from within first stage installer?
ca: Voleu executar la segona fase de l'instal·lador des de la primera fase?

note: Type: boolean Description
en: It is possible to configure the base system within the first stage installer (before rebooting from the hard drive), by running it in a chroot environment.
ca: És possible configurar el sistema base des de dins de la primera fase de l'instal·lador (abans de rearrencar des del disc dur), executant-lo dins d'un entorn chroot.

note: Type: text Description Main menu item
en: Configure the base system before rebooting
ca: Configura el sistema base abans de rearrencar

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item
en: Configure the Logical Volume Manager
ca: Configura el gestor de volums lògics

note: Type: boolean Description
en: Activate existing volume groups?
ca: Voleu activar els grups de volums existents?

note: Type: boolean Description
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
ca: S'han trobat ${COUNT} grups de volums existents. Indique si voleu activar-los.

note: Type: select Choices LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language
en: Modify volume groups (VG)
ca: Modifica grups de volums (VG)

note: Type: select Choices
en: Modify logical volumes (LV)
ca: Modifica volums lògics (LV)

note: Type: select Description
en: LVM configuration action:
ca: Acció de la configuració de LVM:

note: Type: select Description
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
ca: Aquest és el menú de configuració del gestor de volums lògics.

note: Type: select Choices Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language
en: Create volume groups
ca: Crea grups de volums

note: Type: select Choices
en: Delete volume groups
ca: Suprimeix grups de volums

note: Type: select Choices
en: Extend volume groups
ca: Estén grups de volums

note: Type: select Choices
en: Reduce volume groups
ca: Redueix grups de volums

note: Type: select Description
en: Volume groups configuration action:
ca: Acció de configuració dels grups de volums:

note: Type: select Choices Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language
en: Create logical volumes
ca: Crea volums lògics

note: Type: select Choices
en: Delete logical volumes
ca: Suprimeix volums lògics

note: Type: select Choices
en: Leave
ca: Surt

note: Type: select Description
en: Logical volumes configuration action:
ca: Acció de configuració de volums lògics:

note: Type: multiselect Description
en: Devices for the new volume group:
ca: Dispositius per al nou grup de volums:

note: Type: multiselect Description
en: Please select the devices for the new volume group.
ca: Si us plau, seleccioneu els dispositius per al nou grup de volums.

note: Type: string Description
en: Volume group name:
ca: Nom del grup de volums:

note: Type: string Description
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
ca: Si us plau, introduïu el nom que vos agradaria utilitzar per al nou grup de volums.

note: Type: error Description
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
ca: No s'ha seleccionat cap volum físic. S'ha avortat la creació d'un nou grup de volums.

note: Type: error Description
en: No volume group name entered
ca: No s'ha introduït cap nom de grup de volums

note: Type: error Description
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
ca: No s'ha introduït cap nom per al grup de volums. Si us plau, introduïu un nom.

note: Type: error Description
en: Volume group name already in use
ca: El nom del grup de volums ja està en ús

note: Type: error Description
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
ca: El nom del grup de volums seleccionat ja està en ús. Seleccioneu un altre nom.

note: Type: error Description
en: Volume group name overlaps with device name
ca: El nom del grup de volums es sobreposa amb el nom del dispositiu

note: Type: error Description
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
ca: El nom del grup de volums seleccionat es sobreposa amb un nom de dispositiu ja existent. Seleccioneu un altre nom.

note: Type: select Description
en: Volume group to delete:
ca: Grup de volums a suprimir:

note: Type: select Description
en: Please select the volume group you wish to delete.
ca: Seleccioneu el grup de volums que voleu suprimir.

note: Type: error Description
en: The volume group may have already been deleted.
ca: Pot ser que el grup de volums ja s'haja suprimit.

note: Type: boolean Description
en: Really delete the volume group?
ca: Esteu segur de voler suprimir el grup de volums?

note: Type: boolean Description
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
ca: Confirmeu la supressió del grup de volums ${VG}.

note: Type: error Description
en: Error while deleting volume group
ca: S'ha produït un error en suprimir el grup de volums

note: Type: error Description
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
ca: No s'ha pogut suprimir el grup de volums seleccionat. Un o més volums lògics pot estar utilitzant-lo actualment.

note: Type: error Description
en: No volume group can be deleted.
ca: No es pot suprimir cap grup de volums.

note: Type: select Description
en: Volume group to extend:
ca: Grup de volums a estendre:

note: Type: select Description
en: Please select the volume group you wish to extend.
ca: Seleccioneu el grup de volums que voleu estendre.

note: Type: multiselect Description
en: Devices to add to the volume group:
ca: Dispositius a afegir al grup de volums:

note: Type: multiselect Description
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
ca: Si us plau, seleccioneu els dispositius que voleu afegir al grup de volums.

note: Type: multiselect Description
en: You can select one or more devices.
ca: Podeu seleccionar un o més dispositius.

note: Type: error Description
en: No physical volumes selected
ca: No s'ha detectat cap volum físic

note: Type: error Description
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
ca: No s'ha seleccionat cap volum físic. S'ha avortat l'estensió del grup de volums.

note: Type: error Description
en: Error while extending volume group
ca: S'ha produït un error en estendre el grup de volums

note: Type: error Description
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
ca: No s'ha pogut afegir el volum físic ${PARTITION} al grup de volums seleccionat.

note: Type: error Description
en: No volume group has been found.
ca: No s'ha trobat cap grup de volums.

note: Type: error Description
en: No volume group can be reduced.
ca: No es pot reduir cap grup de volums.

note: Type: select Description
en: Volume group to reduce:
ca: Grup de volums a reduir:

note: Type: select Description
en: Please select the volume group you wish to reduce.
ca: Seleccioneu el grup de volums que voleu reduir.

note: Type: select Description
en: Device to remove from volume group:
ca: Dispositiu a suprimir del grup de volums:

note: Type: select Description
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
ca: Seleccioneu uel dispositiu que voleu suprimir del grup de volums.

note: Type: error Description
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one  physical volume attached. Please delete the volume group instead.
ca: No s'ha pogut reduir el grup de volums seleccionat (${VG}). Només hi ha un volum físic afegit. Si us plau, suprimiu el grup de volums en el seu lloc.

note: Type: error Description
en: Error while reducing volume group
ca: S'ha produït un error en reduir el grup de volums

note: Type: error Description
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected  volume group.
ca: No s'ha pogut suprimir el volum físic ${PARTITION} del grup de volums seleccionat.

note: Type: error Description
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
ca: No s'ha trobat cap grup de volums per crear un nou volum lògic. Creeu més volums físics i grups de volums.

note: Type: error Description
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
ca: No s'ha trobat cap grup de volums lliure per a crear un volum lògic nou. Creeu més volums físics i grups de volums, o reduïu un grup de volums existent.

note: Type: string Description
en: Logical volume name:
ca: Nom del volum lògic:

note: Type: string Description
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
ca: Introduïu el nom que vos agradaria utilitzar per al nou volum lògic.

note: Type: select Description
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
ca: Seleccioneu el grup de volums on s'hauria de crear el grup de volums.

note: Type: error Description
en: No logical volume name entered
ca: No s'ha introduït cap nom de volum lògic

note: Type: error Description
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
ca: No s'ha introduït cap nom per al volum lògic. Si us plau, introduïu un nom.

note: Type: error Description
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
ca: El nom ${LV} ja és en ús per un altre volum lògic al mateix grup de volums (${VG}).

note: Type: string Description
en: Logical volume size:
ca: Mida del volum lògic:

note: Type: string Description
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
ca: Introduïu la mida del volum lògic. La mida es pot introduir en els següents formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). La unitat predeterminada són megabytes.

note: Type: error Description
en: Error while creating a new logical volume
ca: S'ha produït un error en crear un nou volum lògic

note: Type: error Description
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
ca: No s'ha pogut crear un nou volum lògic (${LV}) en ${VG} amb la nova mida ${SIZE}.

note: Type: error Description
en: No volume group found
ca: No s'ha trobat cap grup de volums

note: Type: error Description
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
ca: No s'ha trobat cap grup de volums per suprimir un volum lògic.

note: Type: select Description
en: Volume group:
ca: Grup de volums:

note: Type: select Description
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
ca: Seleccioneu el grup de volums que conté el volum lògic a suprimir.

note: Type: error Description
en: No logical volume found
ca: No s'ha trobat cap volum lògic

note: Type: error Description
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
ca: No s'ha trobat cap volum lògic. Creeu un volum lògic abans.

note: Type: select Description
en: Logical volume:
ca: Volum lògic:

note: Type: select Description
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
ca: Seleccioneu el volum lògic a suprimir en ${VG}.

note: Type: error Description
en: Error while deleting the logical volume
ca: S'ha produït un error en suprimir el volum lògic

note: Type: error Description
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
ca: No s'ha pogut suprimir el volum lògic (${LV}) en ${VG}.

note: Type: error Description
en: Please check the error log on the third console for more information.
ca: Comproveu el registre d'errors en la tercera consola per a obtindre més informació.

note: Type: error Description
en: No usable physical volumes found
ca: No s'ha trobat cap volum físic usable

note: Type: error Description
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
ca: No s'ha trobat cap volum físic (és a dir, particions). Pot ser tots els volums físics estan ja en ús. És possible que també necessiteu carregar algun mòdul del nucli requerit o tornar a particionar els discs durs.

note: Type: error Description
en: Logical Volume Manager not available
ca: El gestor de volums lògics no és disponible

note: Type: error Description
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
ca: El nucli actual no suporta el gestor de volums lògics. És possible que necessiteu carregar el mòdul lvm-mod.

note: Type: select Choices
en: other
ca: altre

note: Type: select Description
en: Choose a country, territory or area:
ca: Seleccioneu un país, territori, o àrea:

note: Type: select Description
en: Based on your language, you are probably located in one of these countries or regions.
ca: Tenint en compte la vostra llengua, és probable que esteu en un d'aquests països o regions.

note: Type: string Description Main menu entry This is kept in case we decide to go back to "choose country" Keeping this, we won't waste translations
en: Choose country
ca: Seleccioneu un país

note: Type: text Description Main menu entry
en: Choose country or region
ca: Seleccioneu un país o regió

en: North America
ca: Nord Amèrica

en: Central America
ca: Amèrica central

en: South America
ca: Sudamèrica

en: Caribbean
ca: Caribe

en: Europe
ca: Europa

en: Asia
ca: Àsia

en: Africa
ca: Àfrica

en: Indian Ocean
ca: Oceà índic

en: Antarctica
ca: Antàrtida

note: Type: text Description Main menu item
en: Continue without boot loader
ca: Continua sense un carregador

note: Type: note Description
en: No boot loader installed
ca: No s'ha instal·lat cap carregador

note: Type: note Description
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
ca: No s'ha instal·lat cap carregador, bé perque heu triat no instal·lar-lo, o perque la vostra arquitectura específica encara no suporta un carregador.

note: Type: note Description
en: You will need to boot your kernel by hand with the root=${ROOT} option.
ca: Teniu que arrengar el vostre nucli a ma amb l'opció root=${ROOT}.

note: Type: text Description Main menu item
en: Select a keyboard layout
ca: Selecciona una disposició de teclat

note: Type: select Description
en: Type of keyboard:
ca: Tipus de teclat:

note: Type: select Description
en: Please choose the type of keyboard to configure.
ca: Seleccioneu el tipus de teclat a configurar.

note: Type: select Description
en: No keyboard to configure
ca: No hi ha cap teclat per configurar

note: Type: text Description Prebaseconfig progress bar item
en: Configuring keyboard ...
ca: S'està configurant el teclat...

note: Type: text Description
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
ca: Teclat d'estil PC (connector AT o PS-2)

note: Type: text Description
en: Atari keyboard
ca: Teclat d'Atari

note: Type: text Description
en: Amiga keyboard
ca: Teclat d'Amiga

note: Type: text Description
en: Acorn keyboard
ca: Teclat d'Acorn

note: Type: text Description
en: Mac keyboard
ca: Teclat de Mac

note: Type: text Description
en: Sun keyboard
ca: Teclat de Sun

note: Type: text Description
en: USB keyboard
ca: Teclat USB

note: Type: text Description
en: DEC keyboard
ca: Teclat DEC

note: Type: text Description
en: HP HIL keyboard
ca: Teclat HIL d'HP

note: Type: text Description
en: Checking the xfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers xfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu and correct errors?
ca: Voleu tornar al menú i corregir els errors?

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type xfs in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus xfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct these errors, the partition will not be used at all.
ca: Si no aneu enrere al menú de particionat i corregiu aquests errors, la partició no s'utilitzarà en absolut.

note: Type: error Description
en: Failed to create a file system
ca: No s'ha pogut crear un sistema de fitxers

note: Type: error Description
en: The xfs file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers xfs en la partició no. ${PARTITION} del ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to return to the partitioning menu?
ca: Voleu tornar al menú de particionat?

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for the xfs filesystem in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers xfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a mount point from there, this partition will not be used at all.
ca: Si no aneu enrere al menú de particionat i assigneu un punt de muntatge, aquesta partició no s'utilitzarà en absolut.

note: Type: select Choices
en: /, /boot, /home, /tmp, /usr, /usr/local, /var, Enter manually, Do not mount it
ca: /, /boot, /home/, /tmp, /usr, /usr/local, /var, Introdueix manualment, No la muntes

note: Type: select Description
en: Please choose the mountpoint for this partition
ca: Seleccioneu el punt de muntatge per a aquesta partició

note: Type: string Description
en: Mount point for this partition:
ca: Punt de muntatge per a aquesta partició:

note: Type: error Description
en: Invalid mount point
ca: El punt de muntatge és invàlid

note: Type: error Description
en: The mount point you entered is invalid.
ca: El punt de muntatge que heu introduït és invàlid.

note: Type: error Description
en: Mount points must start with "/". They cannot contain spaces.
ca: Els punts de muntatge han de començar amb «/». No poden contenir espais.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings" This is an item in the menu "Action on the partition"
en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

note: Type: multiselect Choices
en: noatime - do not update inode access times at each access
ca: noatime - no actualitza els temps d'access als inodes en cada accés

note: Type: multiselect Choices
en: nodev - do not support character or block special devices
ca: nodev - no suporta dispositius especials de caràcter o bloc

note: Type: multiselect Choices
en: nosuid - ignore set-user-identifier or set-group-identifier bits
ca: nosuid - ignora els bits set-user-identifier o set-group-identifier

note: Type: multiselect Choices
en: noexec - do not allow execution of any binaries
ca: noexec - no permet l'execució de cap binari

note: Type: multiselect Choices
en: ro - mount the file system read-only
ca: ro - munta el sistema de fitxers en mode només lectura

note: Type: multiselect Choices
en: sync - all input/output activities occur synchronously
ca: sync - totes les activitats d'entrada/eixida tenen lloc sincronitzadament

note: Type: multiselect Choices
en: usrquota - user disk quota accounting enabled
ca: usrquota - habilita la quota de disc per a usuaris

note: Type: multiselect Choices
en: grpquota - group disk quota accounting enabled
ca: grpquota - habilita la quota de disc per a grups

note: Type: multiselect Description
en: Mount options:
ca: Opcions de muntatge:

note: Type: multiselect Description
en: Mount options can tune the behavior of the file system.
ca: Les opcions de muntatge poden afinar el comportament del sistema de fitxers.

note: Type: text Description File system name
en: XFS journalling file system
ca: Sistema de fitxers transaccional XFS

note: Type: boolean Description
en: Use unrecommended XFS root filesystem?
ca: Voleu utilitzar el sistema de fitxers arrel XFS no recomanat?

note: Type: boolean Description
en: Your root filesystem is an XFS filesystem. This is likely to cause problems with the GRUB bootloader used by default by this installer; you might experience problems installing or booting GRUB.
ca: El vostre sistema de fitxers arrel té el tipus XFS. És probable que això cause problemes amb el carregador GRUB que s'utilitza per defecte amb aquest instal·lador; és possible que tingueu problemes per a instal·lar o executar GRUB.

note: Type: boolean Description
en: You should use a small /boot partition with another filesystem, such as ext3.
ca: Haurieu d'usar una partició /boot petita amb un altre sistema de fitxers, com ext3.

note: Type: boolean Description
en: Use unrecommended XFS /boot filesystem?
ca: Voleu utilitzar el sistema de fitxers /boot XFS no recomanat?

note: Type: boolean Description
en: You have mounted an XFS filesystem as /boot. This is likely to cause problems with the GRUB bootloader used by default by this installer; you might experience problems installing or booting GRUB.
ca: Heu muntat un sistema de fitxers XFS com /boot. És probable que això cause problemes amb el carregador GRUB que s'utilitza per defecte amb aquest instal·lador; és possible que tingueu problemes per a instal·lar o executar GRUB.

note: Type: boolean Description
en: You should use another filesystem, such as ext3, for the /boot partition.
ca: Haurieu d'usar un altre sistema de fitxers, com ext3, per a la partició /boot.

note: Type: text Description
en: Starting up the partitioner
ca: S'està iniciant el particionador

note: Type: text Description
en: Scanning disks...
ca: S'estan analitzant els discs...

note: Type: text Description
en: Detecting file systems...
ca: S'estan detectant els sistemes de fitxers...

note: Type: select Description
en: This partitioner doesn't have information about the default type of the partition tables on your architecture.  Please send an e-mail message to debian-boot@lists.debian.org with information.
ca: Aquest particionador no té informació sobre el tipus per defecte de les taules de particoons en la vostra arquitectura. Si us plau, envieu un correu a debian-boot@lists.debian.org amb la informació.

note: Type: select Description
en: Please note that if the type of the partition table is unsupported by libparted, then this partitioner will not work properly.
ca: Teniu en compte que si el tipus de la partició no és suportat per libparted, aquest particionador no funcionarà correctament.

note: Type: boolean Description
en: Continue with partitioning?
ca: Voleu continuar amb el particionat?

note: Type: boolean Description
en: This partitioner is based on the library libparted which doesn't have support for the partition tables used on your architecture.  It is strongly recommended that you exit this partitioner.
ca: Aquest particionador es basa en la biblioteca libparted que no té suport per a les taules de particions que s'utilitzen en la vostra arquitectura. És recomana que eixiu d'aquest particionador.

note: Type: boolean Description
en: If you can, please help to add support for your partition table type to libparted.
ca: Si podeu, si us plau, ajudeu a afegir suport per a la vostra taula de particions a libparted.

note: Type: error Description
en: No partitionable media
ca: No hi ha cap medi particionable

note: Type: error Description
en: No partitionable media was found.
ca: No s'ha trobat cap medi que es puga particionar.

note: Type: error Description
en: Please check that a hard disk is attached to this machine.
ca: Si us plau, comproveu que hi ha un disc dur connectat a aquest ordinador.

note: Type: select Description
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialise its partition table.
ca: Aquest és un resum de les particions actualment configurades i els seus punts de muntatge. Seleccioneu una partició per a modificar els seus paràmetres (sistema de fitxers, punt de muntatge, etc.), espai lliure per a afegir una nova partició o un dispositiu per a inicialitzar la seua taula de particions.

note: Type: boolean Description
en: Create new empty partition table on this device?
ca: Voleu crear una nova taula de particions en aquest dispositiu?

note: Type: boolean Description
en: You have selected an entire device to partition. If you proceed with creating a new partition table on the device, then all current partitions will be removed.
ca: Heu seleccionat un dispositiu sencer per a particionar. Si continueu amb la creació d'una nova taula de particions al dispositiu, totes les particions actual s'eliminaran.

note: Type: boolean Description
en: Note that you will be able to undo this operation later if you wish.
ca: Teniu en compte que podreu desfer aquesta operació més tard si ho desitgeu.

note: Type: boolean Description
en: Write a new empty partition table?
ca: Voleu escriure una nova taula de particions?

note: Type: boolean Description
en: Because of limitations in the current implementation of the Sun partition tables in libparted, the newly created partition table has to be written to the disk immediately.
ca: A causa de les limitacions en la implementació actual de les taules de particions Sun en libparted, la nova taula de particions s'ha d'escriure al disc immediatament.

note: Type: boolean Description
en: You will NOT be able to undo this operation later and all existing data on the disk will be irreversibly removed.
ca: NO podreu desfer aquesta operació més tard i s'eliminaran irreversiblement totes les dades existents al disc.

note: Type: boolean Description
en: Confirm whether you actually want to create a new partition table and write it to disk.
ca: Confirmeu que voleu crear una nova taula de particions i escriure-la al disc.

note: Type: boolean Description
en: Write these changes to disk?
ca: Voleu escriure aquests canvis al disc?

note: Type: boolean Description
en: If you continue, these changes to the partition table will be written to disk.
ca: Si continueu, s'escriuran al disc aquests canvis a la taula de particions.

note: Type: boolean Description
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions on which you have chosen to create new file systems.
ca: AVÍS: Això destruïrà totes les dades a les particions que heu eliminat i a les que heu seleccionat crear nous sistemes de fitxers.

note: Type: text Description
en: The following partitions are going to be formatted:
ca: Es van a formatar les següents particions:

note: Type: text Description for example: "partition #6 of IDE0 master as ext3 journalling file system"
en: partition #${PARTITION} of ${DEVICE} as ${TYPE}
ca: partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} com ${TYPE}

note: Type: select Description
en: What to do with this device:
ca: Què fer amb aquest dispositiu:

note: Type: select Description
en: How to use this free space:
ca: Com utilitzar aquest espai lliure:

note: Type: select Description
en: Partition settings:
ca: Paràmetres de la partició:

note: Type: select Description
en: You are editing partition #${PARTITION} of ${DEVICE}. ${OTHERINFO}
ca: Esteu editant la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}. ${OTHERINFO}

note: Type: text Description
en: This partition is formatted with the ${FILESYSTEM}.
ca: Aquesta partició està formatada amb ${FILESYSTEM}.

note: Type: text Description
en: No existing file system was detected in this partition.
ca: No s'ha detectat la existència de cap sistema de fitxers en aquesta partició.

note: Type: note Description
en: The partition starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
ca: La partició comença en ${FROMCHS} i acaba en ${TOCHS}.

note: Type: note Description
en: The free space starts from ${FROMCHS} and ends at ${TOCHS}.
ca: L'espai lliure comença en ${FROMCHS} i acaba en ${TOCHS}.

note: Type: text Description
en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

note: Type: text Description
en: Processing...
ca: S'està processant...

note: Type: text Description
en: Done setting up the partition
ca: S'ha finalitzat la configuració de la partició

note: Type: text Description
en: Finish partitioning and write changes to disk
ca: Finalitza el particionat i escriu els canvis al disc

note: Type: text Description
en: Undo changes to partitions
ca: Desfés els canvis a les particions

note: Type: text Description
en: Show Cylinder/Head/Sector information
ca: Mostra la informació de Cilindres/Capçals/Sectors

note: Type: text Description
en: Dump partition info in %s
ca: Bolca la informació de la partició en %s

note: Type: text Description Keep short
en: FREE SPACE
ca: ESPAI LLIURE

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols.
en: unusable
ca: inusable

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols.
en: primary
ca: primària

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols.
en: logical
ca: lògica

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols.
en: pri/log
ca: pri/lòg

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s
en: #%s
ca: No. %s

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda)
en: IDE%s master (%s)
ca: IDE%s mestre (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd)
en: IDE%s slave (%s)
ca: IDE%s esclau (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5)
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
ca: IDE%s mestre, partició no. %s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5)
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
ca: IDE%s esclau, partició no. %s (%s)

note: Type: text Description
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
ca: SCSI%s (%s,%s,%s), partició #%s (%s)

note: Type: text Description
en: RAID%s device #%s
ca: Dispositiu RAID%s #%s

note: Type: text Description
en: Cancel this menu
ca: Cancel·la aquest menú

note: Type: text Description Main menu entry
en: Partition disks
ca: Particiona els discs

note: Type: text Description
en: Checking the ReiserFS file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers ReiserFS en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type ReiserFS in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus ReiserFS en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: error Description
en: The ReiserFS file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers ReiserFS en la partició no. ${PARTITION} del ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for the ReiserFS filesystem in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers ReiserFS en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: error Description
en: Mount points must start with "/".  They cannot contain spaces.
ca: Els punts de muntatge han de començar amb «/». No poden contenir espais.

note: Type: multiselect Choices
en: notail - set this option for the partition containing /boot
ca: notail - establiu aquesta opció per a la partició que conté /boot

note: Type: text Description File system name
en: ReiserFS journalling file system
ca: Sistema de fitxers transaccional ReiserFS

note: Type: text Description
en: Checking the ext3 file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers ext3 en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type ext3 in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus ext3 en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: error Description
en: The ext3 file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers ext3 en la partició no. ${PARTITION} del ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for the ext3 filesystem in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers ext3 en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: text Description File system name
en: ext3 journalling file system
ca: Sistema de fitxers transaccional ext3

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
ca: Voleu tornar al menú?

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha especificat cap sistema de fitxers per a la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
ca: Si no aneu enrere al menú de particionat i assigneu un sistema de fitxers a aquesta partició, no s'utilitzarà en absolut.

note: Type: text Description
en: Do not use the partition
ca: No utilitzes aquesta partició

note: Type: text Description
en: Format the partition
ca: Format de la partició

note: Type: text Description
en: Keep and use the existing data in the partition
ca: Conserva i utilitza les dades existents en la partició

note: Type: text Description
en: do not use
ca: no utilitzes

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
ca: no utilitzat

note: Type: text Description
en: format the partition
ca: formata la partició

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
ca: formata

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
ca: onserva i utilitza les dades existents

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing format'
en: keep
ca: conserva

note: Type: note Description
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new Debian system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation of Debian.
ca: El particionat d'un disc dur tracta de dividir-lo per crear l'espai necessari per a instal·lar el vostre nou sistema Debian. Teniu que seleccionar quines particions s'utilitzaran per a aquesta instal·lació de Debian.

note: Type: note Description
en: Select a free space to create partitions in it.
ca: Seleccioneu un espai lliure per a crear particions en ell.

note: Type: note Description
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
ca: Seleccioneu un dispositiu del qual suprimir totes les particions i crear una nova taula de particions buida.

note: Type: note Description
en: Select a partition to remove it or to specify how Debian is going to use it.  At a bare minimum, Debian needs one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
ca: Seleccioneu una partició per a suprimir-la o especifiqueu com la té que utilitzar Debian. Com a mínim, Debian necessita una partició que continga l'arrel del sistema de fitxers (el seu punt de muntatge és /). Molta gent també creu que una partició d'intercanvi separada és una necessitat. «Intercanvi» és espai temporal per a un sistema operatiu, que permet al sistema utilitzar emmagatzemament de disc com «memòria virtual».

note: Type: note Description
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu. NOTE: this installer doesn't allow you to install over an existing GNU/Linux system overwriting system files.
ca: Quan la partició ja està formatada, podeu seleccionar preservar-la i utilitzar les dades existents en la partició. Les particions que s'utilitzen d'aquesta manera es marquen amb «${KEEP} al menú de particionat principal. NOTA: aquest instal·lador no vos permet instal·lar per damunt d'un sistema GNU/Linux sobreescrivint els fitxers del sistema.

note: Type: note Description
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
ca: En general, voldreu formatar la partició amb un sistema de fitxers de nova creació. NOTA: totes les dades en la partició s'esborraran irreversiblement. Si decidiu formatar una partició que ja està formatada, es marcarà amb «${DESTROY} al meú de particionat. Si no, es marcarà amb «${FORMAT}.

note: Type: text Description
en: In order to start your new Debian system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ca: Per a iniciar el vostre nou sistema Debian, s'utilitza un programa anomenat «carregador». Es pot instal·lar tant al registre mestre d'arrencada del primer disc o en una partició. Quan s'instal·la el carregador en una partició, teniu que establir el senyalador d'arrencable en la mateixa. Aquesta partició es marcarà amb «${BOOTABLE}» al menú de particionat principal.

note: Type: error Description
en: Identical mount points for two filesystems
ca: Punts de muntatge idèntics per a dos sistemes de fitxers

note: Type: error Description
en: Two file systems are assigned the same mount point (${MOUNTPOINT}): ${PART1} and ${PART2}.
ca: Dos sistemes de fitxers tenen assignat el mateix punt de muntatge ${MOUNTPOINT}: ${PART1} i ${PART2}.

note: Type: error Description
en: Please correct this by changing mount points.
ca: Si us plau, corregiu açò canviant els punts de muntatge.

note: Type: error Description
en: No root file system
ca: No hi ha un sistema de fitxers arrel

note: Type: error Description
en: No root file system is defined.
ca: No s'ha definit el sistema de fitxers arrel.

note: Type: error Description
en: Please correct this from the partitioning menu.
ca: Corregiu açò des del menú de particionat.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to resume partitioning?
ca: Voleu continuar amb el particionat?

note: Type: boolean Description
en: The attempt to mount a file system with type ${TYPE} in ${DEVICE} at ${MOUNTPOINT} failed.
ca: Ha fallat l'intent per muntar un sistema de fitxers de tipus ${TYPE} de ${DEVICE} en ${MOUNTPOINT}.

note: Type: boolean Description
en: You may resume partitioning from the partitioning menu.
ca: Podeu continuar el particionat des del menú de particionat.

note: Type: select Description
en: File system for this partition:
ca: Sistema de fitxers per a aquesta partició:

note: Type: select Description
en: How to use this partition:
ca: Com utilitzar aquesta partició:

note: Type: text Description
en: File system:
ca: Sistema de fitxers:

note: Type: text Description
en: Usage method:
ca: Mètode d'ús:

note: Type: text Description
en: no file system
ca: cap sistema de fitxers

note: Type: text Description
en: Help on partitioning
ca: Ajuda per al particionat

note: Type: text Description
en: Resizing partition...
ca: S'està redimensionant la partició...

note: Type: text Description
en: Copying partition...
ca: S'està copiant la partició...

note: Type: text Description
en: Computing the new state of the partition table...
ca: S'està computant el nou estat de la taula de particions...

note: Type: boolean Description
en: Write the changes to disk devices and copy the data?
ca: Voleu escriure els canvis als dispositius de disc i copiar les dades?

note: Type: boolean Description
en: Before the copy operation takes place, the changes have to be written to disk.
ca: Abans de que l'operació de còpia tinga lloc, s'han de escriure els canvis al disc.

note: Type: select Description
en: Source partition:
ca: Partició d'origen:

note: Type: select Description
en: Please choose the partition which contains the data you want to copy.
ca: Si us plau, seleccioneu la partició que conté les dades que voleu copiar.

note: Type: error Description
en: Copy operation failure
ca: Ha fallat l'operació de còpia

note: Type: error Description
en: The copy operation is aborted.
ca: S'ha avortat l'operació de còpia.

note: Type: boolean Description
en: Write the changes to disk and resize the partition?
ca: Voleu escriure els canvis al disc i redimensionar la partició?

note: Type: boolean Description
en: Before the resize operation takes place, the changes have to be written to disk.
ca: Abans de que l'operació de redimensionat tinga lloc, s'han d'escriure els canvis al disc.

note: Type: boolean Description
en: You cannot undo this operation.
ca: No es pot desfer aquesta operació.

note: Type: string Description
en: The minimum size you can use is ${MINSIZE} and the maximum size is ${MAXSIZE}.
ca: La mida mínima que podeu utilitzar és ${MINSIZE} i la mida màxima és ${MAXSIZE}.

note: Type: string Description
en: Hint: Use "20%" (or "30%", etc.) for 20% (resp. 30%, etc.) over the minimum allowed size.  Use "max" as a shortcut for the maximum allowed size.
ca: Pista: Utilitzeu «20%» (o «30%», etc.) per al 20% (o 30%, etc.) per damunt de la mida mínima permesa. Utilitzeu «max» com una drecera per a la mida màxima permesa.

note: Type: error Description
en: Too large size
ca: Mida masa gran

note: Type: error Description
en: Too small size
ca: Mida masa petita

note: Type: error Description
en: Resize operation failure
ca: Ha fallat l'operació de redimensionat

note: Type: error Description
en: An error occurred while writing the changes to the storage devices.
ca: S'ha produït un error quan s'escrivien els canvis als dispositius d'emmagatzemament.

note: Type: error Description
en: The resize operation is aborted.
ca: S'ha avortat l'operació de redimensionat.

note: Type: string Description
en: New partition size:
ca: Nova mida per a la partició:

note: Type: string Description
en: The maximum size you can use is ${MAXSIZE}.
ca: La mida màxima que podeu utilitzar és ${MAXSIZE}.

note: Type: error Description
en: Invalid size
ca: La mida és invàlida

note: Type: select Choices
en: Beginning
ca: Principi

note: Type: select Choices
en: End
ca: Final

note: Type: select Description
en: Location for the new partition:
ca: Ubicació per a la nova partició:

note: Type: select Description
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
ca: Seleccioneu si voleu crear la nova partició al principi o al final de l'espai disponible.

note: Type: select Description
en: File system for the new partition:
ca: Sistema de fitxers per a la nova partició:

note: Type: select Choices
en: Primary
ca: Primària

note: Type: select Choices
en: Logical
ca: Lògica

note: Type: select Description
en: Type for the new partition:
ca: Tipus per a la nova partició:

note: Type: multiselect Description
en: Flags for the new partition:
ca: Senyaladors per a la nova partició:

note: Type: string Description
en: Partition name:
ca: Nom de la partició:

note: Type: select Description
en: Partition table type:
ca: Tipus de la taula de partició:

note: Type: select Description
en: Select the type of partition table to use.
ca: Seleccioneu el tipus de taula de particions a usar.

note: Type: text Description
en: Set the partition flags
ca: Estableix els senyaladors de la partició

note: Type: text Description
en: Name:
ca: Nom:

note: Type: text Description
en: Bootable flag:
ca: Senyalador d'arrencable:

note: Type: text Description
en: on
ca: habilitat

note: Type: text Description
en: off
ca: inhabilitat

note: Type: text Description
en: Size:
ca: Mida:

note: Type: text Description
en: Copy data from another partition
ca: Còpia dades d'una altra partició

note: Type: text Description
en: Delete the partition
ca: Suprimeix la partició

note: Type: text Description
en: Create a new partition
ca: Crea una nova partició

note: Type: text Description
en: Create a new empty partition table on this device
ca: Crea una nova taula de particions buida en aquest dispositiu

note: Type: text Description
en: Computing the new partitions...
ca: S'estan computant les noves particions...

note: Type: error Description
en: This probably happened because the selected disk or free space is too small to be automatically partitioned.
ca: Problablement això ha ocorregut perque el disc o espai lliure seleccionat és massa petit per a ser particionat automàticament.

note: Type: error Description
en: Failed to partition the selected disk
ca: No s'ha pogut particionar el disc seleccionat

note: Type: error Description
en: This probably happened because there are too many (primary) partitions in the partition table.
ca: Problablement això ha ocorregut perque hi ha massa particions (primàries) en la taula de particions.

note: Type: select Description
en: Partitioning method:
ca: Mètode de particionat:

note: Type: select Description
en: This installer can guide you through partitioning a disk for use by Debian, or if you prefer, you can do it manually. If you do choose to use the guided partitioning tool, you will still have a chance later to see the results, customise it, and even undo the partitioning if you do not like it.
ca: Aquest instal·lador pot guiar-vos a través del particionat d'un disc per a que es puga usar amb Debian, o, si ho preferiu, podeu fer-ho manualment. Si decidiu utilitzar l'eina de particionat guiat, encara tindreu la oportunitat de veure els resultats, personalitzar-los i inclús desfer el particionat si no vos agrada.

note: Type: select Description
en: Partitioning scheme:
ca: Esquema de particionat:

note: Type: select Description
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
ca: El disc es pot particionar utilitzant diversos esquemes. Si no esteu segur, seleccioneu el primer.

note: Type: error Description
en: Unusable free space
ca: Espai lliure no utilitzable

note: Type: error Description
en: Partitioning failed because the chosen free space may not be used. There are probably too many (primary) partitions in the partition table.
ca: El particionat ha fallat perque l'espai lliure seleccionat no es pot utilitzar. Probablement hi ha massa particions (primàries) en la taula de particions.

note: Type: string Description
en: Guided partitioning
ca: Particionat guiat

note: Type: text Description
en: Use free space
ca: Utilitza l'espai lliure

note: Type: text Description for example "Erase entire disk: IDE0 master - Maxtor 46L489"
en: Erase entire disk: ${DEVICE}
ca: Esborra el disc sencer: ${DEVICE}

note: Type: text Description
en: Manually edit partition table
ca: Edita manualment la taula de particions

note: Type: text Description
en: Automatically partition the free space
ca: Particiona automàticament l'espai lliure

note: Type: text Description
en: All files in one partition (recommended for new users)
ca: Tots els fitxers en una partició (recomanat per a nous usuaris)

note: Type: text Description
en: Separate partition for home directories
ca: Partició separada per als directoris personals

note: Type: text Description
en: Multi-user system
ca: Sistema multiusuari

note: Type: text Description
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers ${TYPE} en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant l'espai d'intercanvi en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està creant un sistema de fitxers ${TYPE} en la partició no. ${PARTITION} del dispositiu ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està creant un sistema de fitxers ${TYPE} per al punt de muntatge ${MOUNT_POINT} en la partició no. ${PARTITION} del dispositiu ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està formatant espai d'intercanvi en la partició no. ${PARTITION} del dispositiu ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type ${TYPE} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus ${TYPE} en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: boolean Description
en: The test of the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació de l'espai d'intercanvi en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct these errors, the partition will be used as is.
ca: Si no aneu enrere al menú de particionat i corregiu aquests errors, la partició no s'utilitzarà tal com està.

note: Type: error Description
en: The ${TYPE} file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers ${TYPE} en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: error Description
en: Failed to create a swap space
ca: No s'ha pogut crear un espai d'intercanvi

note: Type: error Description
en: The creation of swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: La creació d'espai d'intercanvi en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha fallat.

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for ${FILESYSTEM} filesystem in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers ${FILESYSTEM} en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: select Choices
en: Enter manually
ca: Introdueix manualment

note: Type: select Choices
en: Do not mount it
ca: No el muntes

note: Type: text Description
en: Use the partition as a swap area
ca: Utilitza la partició com àrea d'intercanvi

note: Type: text Description
en: Format the swap area:
ca: Formata l'àrea d'intercanvi:

note: Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes"
en: yes
ca: sí

note: Type: text Description In the following context: "Mount point: none"
en: none
ca: cap

note: Type: text Description
en: ext2 file system
ca: sistema de fitxers ext2

note: Type: text Description
en: FAT16 file system
ca: sistema de fitxers FAT16

note: Type: text Description
en: FAT32 file system
ca: sistema de fitxers FAT32

note: Type: text Description
en: swap area
ca: àrea d'intercanvi

note: Type: text Description Short variant of `swap space'
en: swap
ca: intercanvi

note: Type: multiselect Choices
en: quiet - changing owner and permissions does not return errors
ca: quiet - els canvis de propietari i permisos no tornen errors

note: Type: text Description
en: Use the partition as a PALO boot partition
ca: Utilitza la partició com la partició d'arrencada de PALO

note: Type: boolean Description
en: No PALO partition was found.
ca: No s'ha trobat cap partició de PALO

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu and resume partitioning?
ca: Voleu tornar al menú i continuar amb el particionat?

note: Type: boolean Description
en: The PALO partition must be in the first 2GB.
ca: La partició de PALO ha d'estar en els primers 2GB.

note: Type: text Description
en: PALO boot partition
ca: Partició d'arrencada de PALO

note: #-#-#-#-#  templates.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Type: text Description short variant of 'PALO boot partition' Up to 10 character positions short variant of 'NewWorld boot partition'
en: boot
ca: arrencada

note: Type: text Description
en: Use the partition as a physical volume for LVM
ca: Utilitza la partició com un volum físic per a LVM

note: Type: boolean Description
en: Write the changes to the storage devices and configure LVM?
ca: Voleu escriure els canvis als dispositius d'emmagatzemament i configurar LVM?

note: Type: boolean Description
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current paritioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
ca: Abans de poder configurar el gestor de volums lògics, s'ha de escriure l'esquema de particionat actual al disc. Aquests canvis no es poden desfer.

note: Type: boolean Description
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
ca: Quan el gestor de volums lògics estiga configurat, no es permetran canvis addicionals a les particions dels discs que continguen volums físics. Assegureu-vos que esteu satisfets amb l'esquema de particions actual en aquests discs abans de continuar.

note: Type: error Description
en: LVM configuration failure
ca: Error en la configuració d'LVM

note: Type: error Description
en: The configuration of the Logical Volume Manager is aborted.
ca: S'ha avortat la configuració del gestor de volums lògics.

note: Type: text Description
en: physical volume for LVM
ca: volum físic per a LVM

note: Type: boolean Description
en: Really use LVM?
ca: Esteu segur de voler usar LVM?

note: Type: boolean Description
en: Debian does not currently support LVM used for the root filesystem or /boot partition. A system installed in this way will not boot.
ca: Actualment, Debian no suporta l'ús de LVM per al sistema de fitxers de la partició arrel o /boot. Els sistemes instal·lats d'aquesta manera no arrencaran.

note: Type: text Description
en: Use the partition as a NewWorld boot partition
ca: Utilitza la partició com una partició d'arrencada NewWorld

note: Type: boolean Description
en: No NewWorld boot partition was found. The yaboot boot loader requires an Apple_Bootstrap partition at least 819200 bytes in size, using the HFS Macintosh file system.
ca: No s'ha trobat cap partició d'arrencada NewWorld. El carregador yaboot requereix una partició Apple_Bootstrap d'al menys 819200 octets de mida, que utilitze el sistema de fitxers HFS de Macintosh.

note: Type: boolean Description
en: The NewWorld boot partition must be at least 819200 bytes in size.
ca: La partició NewWorld ha de tenir al menys 819200 octets de mida.

note: Type: text Description
en: NewWorld boot partition
ca: Partició d'arrencada NewWorld

note: Type: text Description File system name
en: HFS Macintosh file system
ca: Sistema de fitxers HFS de Macintosh

note: Type: text Description
en: Checking the jfs file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers jfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type jfs in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus jfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: error Description
en: The jfs file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers jfs en la partició no. ${PARTITION} del ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for the jfs filesystem in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers jfs en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: text Description File system name
en: JFS journalling file system
ca: Sistema de fitxers transaccional JFS

note: Type: boolean Description
en: Use unrecommended JFS root filesystem?
ca: Voleu utilitzar el sistema de fitxers arrel JFS no recomanat?

note: Type: boolean Description
en: Your root filesystem is an JFS filesystem. This is likely to cause problems with the GRUB bootloader used by default by this installer; you might experience problems installing or booting GRUB.
ca: El vostre sistema de fitxers arrel té el tipus JFS. És probable que això cause problemes amb el carregador GRUB que s'utilitza per defecte amb aquest instal·lador; és possible que tingueu problemes per a instal·lar o executar GRUB.

note: Type: boolean Description
en: Use unrecommended JFS /boot filesystem?
ca: Voleu utilitzar el sistema de fitxers /boot JFS no recomanat?

note: Type: boolean Description
en: You have mounted an JFS filesystem as /boot. This is likely to cause problems with the GRUB bootloader used by default by this installer; you might experience problems installing or booting GRUB.
ca: Heu muntat un sistema de fitxers JFS com /boot. És probable que això cause problemes amb el carregador GRUB que s'utilitza per defecte amb aquest instal·lador; és possible que tingueu problemes per a instal·lar o executar GRUB.

note: Type: text Description
en: Checking the ext2 (revision 0) file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers ext2 (revisió 0) en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type ext2 (revision 0) in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
ca: La comprovació del sistema de fitxers de tipus ext2 (revisió 0) en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE} ha trobat errors no corregits.

note: Type: error Description
en: The ext2 (revision 0) file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
ca: Ha fallat la creació del sistema de fitxers ext2 (revisió 0) en la partició no. ${PARTITION} del ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for the ext2 (revision 0) file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ca: No s'ha assignat cap punt de muntatge per al sistema de fitxers ext2 (revisió 0) en la partició no. ${PARTITION} de ${DEVICE}.

note: Type: select Choices
en: /, /boot, Enter manually, Do not mount it
ca: /, /boot, Introdueix manualment, No la muntes

note: Type: text Description File system name
en: old ext2 (revision 0) file system
ca: sistema de fitxers vell ext2 (revisió 0)

note: Type: boolean Description
en: Your boot partition has not been configured with the old ext2 (revision 0) file system.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use the old ext2 (revision 0) file system.
ca: La vostra partició d'arrencada no s'ha configurat amb el sistema de fitxers vell ext2 (revisió 0). Això és necessari per a que l'ordinador puga arrencar. Aneu enrere i utilitzeu el sistema de fitxers vell ext2 (revisió 0).

note: Type: boolean Description
en: Your boot partition is not located on the first primary partition of your hard disk.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use your first primary partition as a boot partition.
ca: La vostra partició d'arrencada no està ubicada en la primera partició primària del disc dur. Això és necessari per a que l'ordinador puga arrencar. Aneu enrere i utilitzeu la vostra partició primària com la partició d'arrencada.

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu and correct this problem?
ca: Voleu tornar al menú i corregir aquest problema?

note: Type: boolean Description
en: Your root partition is not a primary partition of your hard disk.  This is needed by your machine in order to boot.  Please go back and use a primary partition for your root partition.
ca: La vostra partició arrel no és una partició primària del disc dur. Això és necessari per a que l'ordinador puga arrencar.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct this error, the partition will be used as is.  This means that you may not be able to boot from your hard disk.
ca: Si no aneu enrere al menú de particionat i corregiu aquest error, la partició s'utilitzarà com està. Això vol dir que potser no podreu arrencar des del disc dur. Això significa que potser no podreu arrencar des del disc dur.

note: Type: text Description
en: Software RAID device
ca: Dispositiu de RAID de programari

note: Type: text Description
en: Configure software RAID
ca: Configura el RAID de programari

note: Type: text Description
en: Use the partition as a RAID device
ca: Utilitza la partició com un dispositiu RAID

note: Type: boolean Description
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
ca: Voleu escriure els canvis als dispositius d'emmagatzemament i configurar el RAID?

note: Type: boolean Description
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
ca: Abans de poder configurar el RAID, s'han de escriure els canvis als dispositius d'emmagatzemament. Aquests canvis no es poden desfer.

note: Type: boolean Description
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
ca: Quan el RAID estiga configurat, no es permetran canvis addicionals a les particions dels discs que continguen volums físics. Assegureu-vos que esteu satisfets amb l'esquema de particions actual en aquests discs abans de continuar.

note: Type: boolean Description
en: Confirm whether you are ready to configure RAID.
ca: Confirmeu que esteu preparat per a configurar el RAID.

note: Type: error Description
en: RAID configuration failure
ca: Error en la configuració del RAID

note: Type: error Description
en: The configuration of RAID is aborted.
ca: S'ha avortat la configuració del RAID.

note: Type: text Description
en: physical volume for RAID
ca: volum físic per al RAID

note: Type: boolean Description
en: Really use software RAID?
ca: Esteu segur de voler usar RAID de programari?

note: Type: boolean Description
en: Debian does not currently support using software RAID for the root filesystem or /boot partition. A system installed in this way will not boot.
ca: Actualment, Debian no suporta l'ús de RAID de programari per al sistema de fitxers de la partició arrel o /boot. Els sistemes instal·lats d'aquesta manera no arrencaran.

note: Type: boolean Description
en: Proceed with installation to unclean target?
ca: Voleu continuar amb la instal·lació a un objectiu brut?

note: Type: boolean Description
en: The target filesystem contains files from a past installation. These files could break the installation process or cause a broken system to be installed.
ca: El sistema de fitxers objectiu conté fitxers d'una instal·lació anterior. Aquests fitxers poden trencar el procés d'instal·lació o poden fer que s'instal·le un sistema no funcional.

note: Type: error Description
en: Failed to install the base system
ca: No s'ha pogut instal·lar el sistema base

note: Type: error Description
en: The base system installation into /target/ failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del sistema base en /target/.

note: Type: error Description
en: The debootstrap program exited with an error (return value ${EXITCODE}).
ca: El programa debootstrap ha eixit amb un error (valor de retorn ${EXITCODE}).

note: Type: error Description
en: Base system installation error
ca: Error d'instal·lació del sistema base

note: Type: error Description
en: The debootstrap program exited abnormally.
ca: El programa debootstrap ha eixit erròniament.

note: Type: error Description
en: The following error occurred:
ca: S'ha produït el segünt error:

note: Type: error Description
en: Unable to install a kernel
ca: No s'ha pogut instal·lar un nucli

note: Type: error Description
en: No kernel package is selected for installation.
ca: No hi ha cap paquet de nucli seleccionat per la seua instal·lació.

note: Type: error Description
en: Unable to install the selected kernel
ca: No s'ha pogut instal·lar el nucli seleccionat

note: Type: error Description
en: An error was returned while trying to install the kernel into the target system.
ca: S'ha tornat un error quan es tractava d'instal·lar el nucli al sistema objectiu.

note: Type: error Description
en: Kernel package: '${KERNEL}'.
ca: Paquet de nucli: «${KERNEL}».

note: Type: select Description
en: Kernel to install:
ca: Nucli a instal·lar:

note: Type: select Description
en: The list shows the available kernels. Please choose one of them in order to make the system bootable from the hard drive.
ca: La llista mostra els nuclis disponibles. Si us plau, seleccioneu un d'ells per a fer el sistema arrencable des del disc dur.

note: Type: error Description
en: No installable kernel found
ca: No s'ha trobat cap nucli instal·lable

note: Type: error Description
en: No installable kernel was found in the defined APT sources.
ca: No s'ha trobat cap nucli instal·lable als fonts d'APT definits.

note: Type: error Description
en: The current default kernel package is '${KERNEL}'.
ca: El paquet de nucli per defecte actual és «${KERNEL}».

note: Type: error Description
en: You may try to continue though this rather strange error is probably fatal.
ca: Podeu intentar continuar encara que aquest error estrany probablement és fatal.

note: Type: error Description
en: Unable to install initrd-tools
ca: No s'han pogut instal·lar les initrd-tools

note: Type: error Description
en: An error was returned while trying to install the initrd-tools package  onto the target system.
ca: S'ha tornat un error quan es tractava d'instal·lar les initrd-tools al sistema objectiu.

note: Type: error Description
en: Check /var/log/messages or see virtual console 3 for the details.
ca: Comproveu /var/log/messages o vegeu la consola virtual 3 per als detalls.

note: Type: error Description
en: ${SUBST0} was not pre-downloaded.
ca: No s'ha predescarregat ${SUBST0}.

note: Type: error Description
en: Unknown location ${SUBST0}.
ca: L'ubicacó ${SUBST0} és desconeguda.

note: Type: error Description
en: Failed getting Release file ${SUBST0}.
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer Release ${SUBST0}.

note: Type: error Description
en: Invalid Release file: no valid components.
ca: El fitxer Release és invàlid: no hi ha components vàlids.

note: Type: error Description
en: Invalid Release file: no entry for ${SUBST0}.
ca: El fitxer Release és invàlid: no hi ha una entrada per a ${SUBST0}.

note: Type: error Description
en: Couldn't download ${SUBST0}.
ca: No s'ha pogut descarregar ${SUBST0}.

note: Type: error Description
en: Debootstrap Error
ca: Error de Debootstrap

note: Type: error Description
en: Interrupt caught... Exiting.
ca: S'ha rebut una interrupció... s'està sortint.

note: Type: text Description
en: Installing the Debian base system
ca: S'està instal·lant el sistema base de Debian

note: Type: text Description
en: Checking the target file system
ca: S'està comprovant el sistema de fitxers objectiu

note: Type: text Description
en: Retrieving Release file
ca: S'estan obtenint els fitxers Release...

note: Type: text Description
en: Finding package sizes
ca: S'estan obtenint les mides dels fitxers

note: Type: text Description
en: Retrieving Packages files
ca: S'estan obtenint els fitxers Packages

note: Type: text Description
en: Retrieving packages
ca: S'estan obtenint els paquets

note: Type: text Description
en: Extracting packages
ca: S'estan extraient els paquets

note: Type: text Description
en: Installing the base system
ca: S'està instal·lant el sistema base

note: Type: text Description
en: Validating ${SUBST0}...
ca: S'està validant ${SUBST0}...

note: Type: text Description
en: Retrieving ${SUBST0}...
ca: S'està obtenint ${SUBST0}...

note: Type: text Description
en: Extracting ${SUBST0}...
ca: S'està extraient ${SUBST0}...

note: Type: text Description
en: Checking package size: ${SUBST0}...
ca: S'està comprovant la mida del paquet: ${SUBST0}...

note: Type: text Description
en: Installing core packages...
ca: S'estan instal·lant els paquets principals...

note: Type: text Description
en: Unpacking required packages...
ca: S'estan desempaquetant els paquets requerits...

note: Type: text Description
en: Configuring required packages...
ca: S'estan configurant els paquets requerits...

note: Type: text Description
en: Installing base packages...
ca: S'estan instal·lant els paquets base...

note: Type: text Description
en: Configuring APT sources...
ca: S'estan configurant els fonts d'APT...

note: Type: text Description
en: Updating the list of available packages...
ca: S'està actualitzant la llista de paquets disponibles...

note: Type: text Description
en: Installing extra packages...
ca: S'estan instal·lant els paquets extra...

note: Type: text Description
en: Selecting the kernel to install...
ca: S'està seleccionant el nucli a instal·lar...

note: Type: text Description
en: Installing the kernel...
ca: S'està instal·lant el nucli...

note: Type: text Description
en: Installing the PCMCIA modules
ca: S'estan instal·lant els mòduls PCMCIA

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Install the base system
ca: Instal·la el sistema base

note: Type: select Description Prebaseconfig progress bar item
en: Storing language...
ca: S'està desant la llengua...

note: Type: boolean Description
en: Auto-configure network with DHCP?
ca: Voleu configurar la xarxa automàticament amb DHCP?

note: Type: boolean Description
en: Networking can either be configured by DHCP or by manually entering all the information. If you choose to use DHCP and the installer is unable to get a working configuration from a DHCP server on your network, you will be given the opportunity to configure your network manually after the attempt to configure it by DHCP.
ca: Es pot configurar la xarxa mitjançant DHCP o introduint manualment tota la informació. Si decidiu usar DHCP i l'instal·lador no és capaç d'obtenir una configuració funcional des d'un servidor de DHCP a la vostra xarxa, tindreu l'oportunitat de configurar la vostra xarxa manualment després de l'intent de configurar-la per DHCP.

note: Type: string Description
en: Domain name:
ca: Nom del domini:

note: Type: string Description
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
ca: El nom de domini és la part de la vostra adreça d'internet a la dreta del vostre nom d'ordinador. Sovint, aquest acaba en .com, .net, .edu o .org. Si esteu configurant una xarxa domèstica podeu inventar-vos un, però assegureu-vos de que utilitzeu el mateix nom de domini a tots els ordinadors.

note: Type: string Description
en: Name server addresses:
ca: Adreces dels servidors de noms:

note: Type: string Description
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
ca: Els servidors de noms s'utilitzen per a cercar els noms dels ordinadors a la xarxa. Introduïu l'adreça IP (i no els noms dels ordinadors) de fins a 3 servidors de noms, separats per espais. No utilitzeu comes. El primer servidor de la llista serà el primer en utilitzar-se. Si no voleu utilitzar cap servidor de noms, simplement deixeu aquest camp en blanc.

note: Type: select Description
en: Primary network interface:
ca: Interfície de xarxa principal:

note: Type: select Description
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface while installing Debian.
ca: El vostre sistema té múltiples interfícies de xarxa. Seleccioneu la que s'ha d'utilitzar com interfície primaria mentre s'instal·la Debian.

note: Type: string Description
en: Wireless ESSID for ${iface}:
ca: ESSID wireless per a ${iface}:

note: Type: string Description
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. If you would like to use any available network, leave this field blank.
ca: ${iface} és una interfície de xarxa inalàmbrica. Introduïu el nom (l'ESSID) de la xarxa inalàmbrica que voleu que utilitze ${iface}. Si voleu utilitzar qualsevol altra xarxa disponible, deixeu aquest camp en blanc.

note: Type: string Description
en: WEP key for wireless device ${iface}:
ca: Clau WEP per a la interfície inalàmbrica ${iface}:

note: Type: string Description
en: If applicable, please enter the WEP security key for the wireless device ${iface}. There are two ways to do this:
ca: Si s'aplica, introduïu la clau de seguretat WEP per al dispositiu inalàmbric ${iface}. Hi ha dos maneres de fer açò:

note: Type: string Description
en: If your WEP key is in the format 'nnnn-nnnn-nn' or 'nnnnnnnn', where n is a number, just enter it as it is into this field.
ca: Si la vostra clau WEP té el format «nnnn-nnnn-nn» o «nnnnnnnn», on n és un nombre, introduïu-la tal qual en el camp.

note: Type: string Description
en: If your WEP key is in the format of a passphrase, prefix it with 's:' (without quotes).
ca: Si la vostra clau WEP té el format de contrasenya, introduïu-la amb el prefix «s:» (sense les cometes).

note: Type: string Description
en: Of course, if there is no WEP key for your wireless network, leave this field blank.
ca: Per descomptat, si no hi ha una clau WEP per a la vostra xarxa inalàmbrica, deixeu aquest camp en blanc.

note: Type: error Description
en: Invalid WEP key
ca: La clau WEP és invàlida

note: Type: error Description
en: The WEP key '${wepkey}' is invalid. Please refer to the instructions on the next screen carefully on how to enter your WEP key correctly, and try again.
ca: La clau WEP «${wepkey}» és invàlida. Si us plau, consulteu les intruccions de la següent pantalla per a veure com s'introdueix la vostra clau WEP correctament, i torneu-ho a provar.

note: Type: error Description
en: Invalid ESSID
ca: L'ESSID és invàlid

note: Type: error Description
en: The ESSID "${essid}" is invalid. ESSIDs may only be up to 32 characters, but may contain all kinds of characters.
ca: L'ESSID «${essid} és invàlid. Els ESSID només poden contenir fins a 32 caràcters, però poden contenir qualsevol tipus de caràcters.

note: Type: string Description
en: Hostname:
ca: Nom:

note: Type: string Description
en: Please enter the hostname for this system.
ca: Si us plau, introduïu el nom que voleu assignar a aquest sistema.

note: Type: string Description
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
ca: El nom del sistema és una única paraula que identifica el sistema a la xarxa. Si no sabeu quin hauria de ser el nom del vostre ordinador, consulteu amb l'administrador de la xarxa. Si esteu configurant la vostra xarxa domèstica, podeu inventar-vos qualsevol cosa ací.

note: Type: error Description
en: Invalid hostname
ca: El nom del sistema és invàlid

note: Type: error Description
en: The name "${hostname}" is invalid.
ca: El nom «${hostname}» és invàlid.

note: Type: error Description
en: A valid hostname may contain only alphanumeric characters and the minus sign. It must be between 2 and 63 characters long, and may not begin or end with a minus sign.
ca: Un nom del sistema vàlid només pot contenir caràcters alfanumèrics i el signe negatiu. Pot tindre entre 2 i 63 caràcters de longitud i no pot començar o acabar amb un signe negatiu.

note: Type: error Description
en: An error occured and the network configuration process has been aborted. You may retry it from the installation main menu.
ca: S'ha produït un error i s'ha avortat el procés de configuració de la xarxa. Podeu tornar a intentar-ho des del menú principal de la instal·lació.

note: Type: error Description
en: No network interfaces detected
ca: No s'ha detectat cap interfície de xarxa

note: Type: error Description
en: No network interfaces were found. The installation system was unable to find a network device.
ca: No s'ha trobat cap interfície de xarxa. El sistema d'instal·lació no ha pogut trobar un dispositiu de xarxa.

note: Type: error Description
en: You may need to load a specific module for your network card, if you have one. For this, go back to the network hardware detection step.
ca: És possible que necessiteu carregar un mòdul específic per a la vostra targeta de xarxa, si teniu una. Per fer això, torneu enrere al pas de detecció de maquinari de xarxa.

note: Type: select Choices
en: Infrastructure (Managed) network, Ad-hoc network (Peer to peer)
ca: Xarxa amb infraestructura (gestionada), Xarxa «ad-hoc» (Punt a punt)

note: Type: select Description
en: Wireless network kind:
ca: Tipus de xarxa inalàmbrica:

note: Type: select Description
en: Wireless networks are either managed or ad-hoc. If you use a real access point of some sort, your network is Managed. If another computer is your 'access point', then your network may be Ad-hoc.
ca: Les xarxes inalàmbriques són o bé gestionades o bé «ad-hoc». Si useu qualsevol tipus de punt d'accés real, la vostra xarxa és gestionada. Si un altre ordinador és el vostre «punt d'accés», és possible que la vostra xarxa siga «Ad-hoc».

note: Type: text Description
en: Wireless network configuration
ca: Configuració de xarxa inalàmbrica

note: Type: text Description
en: Searching for wireless access points ...
ca: S'estan cercant els punts d'accés inalàmbrics...

note: Type: text Description
en: <none>
ca: <cap>

note: Type: text Description
en: Wireless ethernet (802.11x)
ca: Ethernet Wireless (802.11x)

note: Type: text Description
en: Ethernet or Fast Ethernet
ca: Ethernet o ethernet ràpida

note: Type: text Description
en: Serial-line IP
ca: IP per línia sèrie

note: Type: text Description
en: Parallel-port IP
ca: IP per port paral·lel

note: Type: text Description
en: Point-to-Point Protocol
ca: Protocol Punt-a-Punt (PPP)

note: Type: text Description
en: IPv6-in-IPv4
ca: IPv6-en-IPv4

note: Type: text Description
en: ISDN Point-to-Point Protocol
ca: Protocol Punt-a-Punt de XDSI

note: Type: text Description
en: Channel-to-channel
ca: Canal-a-canal

note: Type: text Description
en: Real channel-to-channel
ca: Canal-a-canal real

note: Type: text Description
en: Hypersocket
ca: Hipersòcol

note: Type: text Description
en: Inter-user communication vehicle
ca: Vehicle de comunicació entre usuaris

note: Type: text Description
en: Unknown interface
ca: Interfície desconeguda

note: Type: text Description Prebaseconfig progress bar item
en: Configuring network ...
ca: S'està configurant la xarxa...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Configure the network
ca: Configura la xarxa

note: Type: string Description
en: DHCP hostname:
ca: Nom de l'ordinador DHCP:

note: Type: string Description
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
ca: És possible que necessiteu donar un nom de l'ordinador DHCP. Si esteu utilitzant un mòdem de cable, és possible que tingueu que especificar un nombre de compte ací.

note: Type: string Description
en: Most other users can just leave this blank.
ca: La major part dels altres usuaris poden deixar això en blanc.

note: Type: text Description
en: Configuring the network with DHCP
ca: S'està configurant la xarxa amb DHCP

note: Type: text Description
en: This may take some time.
ca: Això pot trigar un temps.

note: Type: text Description
en: Network autoconfiguration has succeeded!
ca: La configuració automàtica de la xarxa ha tingut èxit!

note: Type: error Description
en: No DHCP client found
ca: No s'ha trobat cap client DHCP

note: Type: error Description
en: No DHCP client was found. This package requires pump or dhcp-client.
ca: No s'ha trobat cap client DHCP. Aquest paquet requereix pump o dhcp-client.

note: Type: error Description
en: The DHCP configuration process will be aborted.
ca: S'avortarà el procés de configuració per DHCP.

note: Type: select Choices
en: Retry network autoconfiguration
ca: Reintenta la configuració automàtica de la xarxa

note: Type: select Choices
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
ca: Reintenta la configuració automàtica amb un nom d'ordinador DHCP

note: Type: select Choices
en: Configure network manually
ca: Configura la xarxa manualment

note: Type: select Choices
en: Do not configure the network at this time
ca: No configures la xarxa ara mateix

note: Type: select Description
en: Network configuration method:
ca: Mètode de configuració de la xarxa:

note: Type: select Description
en: Network autoconfiguration failed. This may be due to a slow DHCP server on the network, so you may want to retry. If your network does not use DHCP for autoconfiguration, you can instead configure it manually. Also, some DHCP servers need a specific DHCP hostname, so you can choose to enter such a hostname before retrying DHCP.
ca: La configuració automàtica de la xarxa ha fallat. Això pot ser per culpa d'un servidor de DHCP a la xarxa, així que potser voleu tornar a intentar-ho. Si la vostra xarxa no utilitza DHCP per a la configuració automàtica, podeu configurar-la manualment. A més, alguns servidors de DHCP necessiten un nom d'ordinador DHCP específic, que podeu introduïr abans de reintentar el mètode amb DHCP.

note: Type: text Description
en: Reconfigure the wireless network
ca: Reconfigura la xarxa inalàmbrica

note: Type: text Description Title displayed when configuring this package
en: Dynamic network configuration (DHCP)
ca: Configuració dinàmica de la xarxa (DHCP)

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Configure the network using dynamic addressing (DHCP)
ca: Configura la xarxa utilitzant adreçament dinàmic (DHCP)

note: Type: string Description
en: IP address:
ca: Adreça IP:

note: Type: string Description
en: The IP address is unique to your computer and consists of four numbers separated by periods.  If you don't know what to use here, consult your network administrator.
ca: L'adreça IP és única per al vostre sistema i consisteix en quatre números separats per punts. Si no sabeu què ficar ací, consulteu al vostre administrador de xarxa.

note: Type: error Description
en: Malformed IP address
ca: L'adreça IP és malformada

note: Type: error Description
en: The IP address you provided is malformed. It should be in the form x.x.x.x where each 'x' is no larger than 255. Please try again.
ca: L'adreça IP que heu proveït és malformada. Haura d'estar en el format x.x.x.x on cada «x» no és més gran que 255. Si us plau, proveu de nou.

note: Type: string Description
en: Point-to-point address:
ca: Adreça punt-a-punt:

note: Type: string Description
en: The point-to-point address is used to determine the other endpoint of the point to point network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The point-to-point address should be entered as four numbers separated by periods.
ca: L'adreça punt-a-punt s'utilitza per a determinar l'altre extrem de la xarxa punt-a-punt. Consulteu al vostre administrador de xarxa si no sabeu el valor. L'adreça punt-a-punt s'ha d'introduir com quatre números separats per punts.

note: Type: string Description
en: Netmask:
ca: Màscara de xarxa:

note: Type: string Description
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
ca: La màscara de xarxa s'utilitza per determinar quins ordinadors són locals a la vostra xarxa. Si no sabeu el valor, consulteu el vostre administrador de xarxa. La màscara de xarxa s'ha d'introduir com quatre números separats per punts.

note: Type: string Description
en: Gateway:
ca: Pasarel·la:

note: Type: string Description
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
ca: La pasarel·la és una adreça IP (quatre números separats per punts) que indica el router pasarel·la, també conegut com el router per defecte. Tot el tràfic que va fora de la vostra LAN (per exemple, a Internet) s'envia a través d'aquest router. En algunes circunstàncies no habituals, és possible no tenir un router; en aquest cas, podeu deixar açò en blanc. Si no sabeu la resposta adequada per a aquesta pregunta, consulteu al vostre administrador de xarxa.

note: Type: error Description
en: Unreachable gateway
ca: Pasarel·la inaccessible

note: Type: error Description
en: The gateway address you entered is unreachable.
ca: L'adreça de pasarel·la que heu introduït és inaccessible.

note: Type: error Description
en: You may have made an error entering your IP address, netmask and/or gateway.
ca: Pot ser heu comés un error en introduir la vostra adreça IP, màscara de xarxa i/o pasarel·la.

note: Type: boolean Description
en: Is this information correct?
ca: És aquesta informació correcta?

note: Type: boolean Description
en: Currently configured network parameters:
ca: Paràmetres de la xarxa actualment configurada:

note: Type: boolean Description
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
ca:  interfície         = ${interface}
     adreça IP          = ${ipaddress}
     màscara de xarxa   = ${netmask}
     pasarel·la         = ${gateway}
     punt a punt        = ${pointtopoint}
     servidors de noms  = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Configure a network using static addressing
ca: Configura una xarxa utilitzant adreçament estàtic

note: Type: select Description
en: Please choose the disk which has the free space required (column Free) to install Debian GNU/Linux. If there's not enough free space, space can be liberated by resizing the FAT partitions (column FreeFat indicates how much space will be freed by resizing the existing FAT partitions).
ca: Seleccioneu el disc que té l'espai lliure requerit (columna Lliure) per a instal·lar Debian GNU/Linux. Si no hi ha suficient espai lliure, es pot alliberar espai lliure redimensionant les particions FAT (la columna FatLliure) indica quant espai s'alliberarà al redimensionar les particions FAT existents).

note: Type: select Description
en:  Device   Model               Size   Free   FreeFAT NbPart
ca:  Dispos.  Model               Mida   Lliure FatLliu NmPart

note: Type: string Description
en: Device to partition:
ca: Dispositiu a particionar:

note: Type: string Description
en: No disk was automatically detected.  Please enter the path to the device file for the disk you want to partition.
ca: No s'ha detectat cap disc automàticament. Introduïu el camí al fitxer de dispositiu per al disc que voleu particionar.

note: Type: boolean Description
en: Really use the automatic partitioning tool?
ca: Voleu utilitzar l'eina de particionat automàtic?

note: Type: boolean Description
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
ca: Açò destruirà la taula de particions en tots els discs d'aquest ordinador. ES REPETEIX: AIXÒ ESBORRARÀ TOTS ELS DISCS DURS DE L'ORDINADOR! Si teniu dades importants dels que encara no heu fet còpies de seguretat, potser voleu parar ara per a fer la còpia de seguretat. En eixe cas, haureu de tornar a començar l'instal·lació més tard.

note: Type: error Description
en: An error occured during the previous operation
ca: S'ha produït un error durant l'operació anterior

note: Type: error Description
en: You may be able to continue. Here is some more information:
ca: Potser podreu continuar. Ací teniu més informació:

note: Type: note Description
en: Automatic partitioning impossible
ca: El particionat automàtic és impossible

note: Type: note Description
en: This version of the autopartitioner cannot handle the partitioning of the selected disk. It may partition only an empty disk or a disk with no more than 2 FAT partitions (and no extended partitions or other non-FAT partitions).
ca: Aquesta versió del autoparticionador no pot gestionar la partició del disc seleccionat. Només pot particionar un disc buit o un disc amb no més de 2 particions FAT (i sense cap partició extesa o altres particions no FAT).

note: Type: note Description
en: If you want to continue the installation process, switch to the second console (ALT+F2), partition the disk as you like using parted and the other available tools, and then mount all your partitions in /target. /target is the root directory of your new system, so your root partition will be mounted on /target and your /usr partition must be mounted on /target/usr.
ca: Si voleu continuar amb el procés d'instal·lació, canvieu a la segona consola (ALT+F2), particioneu el disc com vos convinga fent servir «parted» i les altres eines disponibles, i després monteu totes les vostres particions en /target. /target és el directori arrel del nou sistema, així que la vostra partició arrel es té que muntar en /target, i la vostra partició /usr es té que muntar en /target/usr.

note: Type: note Description
en: You can also consider launching this program again but selecting another disk.
ca: També podeu llançar aquest programa de nou però seleccionant un altre disc.

note: Type: error Description
en: Not enough space on disk
ca: No hi ha espai suficient al disc

note: Type: error Description
en: The autopartitioner makes some assumptions about partition sizes, and because of that it requires at least 3GB of free space. The free space on this disk appears to be below this limit.
ca: L'autoparticionador fa algunes assumpcions sobre les mides de les particions, i per això requereix al menys 3GB d'espai lliure. L'espai lliure en aquest disc sembla estar per sota aquest límit.

note: Type: error Description
en: If you really want to install, you'll have to free some space. You may also launch this program again and select another disk with more free space.
ca: Si realment voleu instal·lar, tindreu que alliberar un poc d'espai. També podeu llançar aquest programa de nou i seleccionar un altre disc amb més espai lliure.

note: Type: note Description
en: Debug information about ${variable}
ca: Informació de depuració sobre ${variable}

note: Type: note Description
en: Here is some debug information. The value of ${variable} is:
ca: Aquesta és un poc d'informació de depuració. El valor de ${variable} és:

note: Type: note Description
en: Successful partitioning
ca: Particionat exitós

note: Type: note Description
en: The required partitions have been created and mounted on /target. You can now continue the installation process.
ca: S'han creat i muntat les particions requerides en /target. Podeu continuar le procés d'instal·lació.

note: Type: text Description
en: File containing the requested partition table:
ca: Fitxer que conté la taula de particions demanada:

note: Type: text Description
en: The automatic partitioning will be created using the partitions and sizes specified in this file.
ca: El particionat automàtic es crearà utilitzant les particions i mides especificades en aquest fitxer.

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package
en: Automatically partition hard drives
ca: Particiona automàticament els discs durs

note: Type: text Description
en: Creating '${FSTYPE}' storage space on '${MOUNTPOINT}'
ca: S'està creant espai d'emmagatzemament «${FSTYPE}» en «${MOUNTPOINT}»

note: Type: text Description
en: Estimated time left: ${HOURS} hour(s) ${MINUTES} minute(s)
ca: Temps restant estimat: ${HOURS} hores, ${MINUTES} minuts

note: Type: text Description
en: Estimated time left: ${MINUTES} minute(s)
ca: Temps restant estimat: ${MINUTES} minutes

note: Type: text Description
en: Estimated time left: less than 1 minute
ca: Temps restant estimat: menys d'un minut

note: Type: text Description Main menu item
en: Finish the installation
ca: S'està finalitzant la instal·lació

note: Type: text Description
en: Finishing the installation
ca: S'està finalitzant la instal·lació

note: Type: text Description
en: Running ${SCRIPT}...
ca: S'està executant ${SCRIPT}...

note: Type: text Description
en: Configuring network...
ca: S'està configurant la xarxa...

note: Type: text Description
en: Setting up frame buffer...
ca: S'està configurant el frame buffer...

note: Type: text Description
en: Preparing for base-config...
ca: S'està preparant per a executar base-config...

note: Type: text Description
en: Saving installation logs to /var/log/debian-installer/...
ca: S'estan desant els registres de la instal·lació a /var/log/debian-installer/...

note: Type: text Description
en: Unmounting file systems...
ca: S'estan desmuntant els sistemes de fitxers...

note: Type: text Description
en: Rebooting into your new Debian system...
ca: S'està reiniciant al nou sistema Debian...

note: Type: note Description
en: Installation complete
ca: Instal·lació completa

note: Type: note Description
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new Debian system. Make sure to remove the installation media (CD-ROM, floppies), so that your system boots from the disk to which Debian was installed.
ca: La instal·lació s'ha completat, i és el moment d'arrencar el nou sistema Debian. Assegureu-vos que lleveu els medis d'instal·lació (CD-ROM, disquets), per a que el sistema arrenque del disc on s'ha instal·lat Debian.

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components from CD
ca: Carrega components de l'instal·lador des d'un CD

note: Type: boolean Description
en: Failed to copy file from CDROM. Retry?
ca: No s'ha pogut copiar un fitxer del CDROM. Voleu tornar a provar?

note: Type: boolean Description
en: There was a problem reading data from the CDROM. Please make sure it is in the drive. If retrying does not work, you should check the integrity of your CDROM.
ca: S'ha produït un error en llegir dades des del CDROM. Assegureu-vos que es troba en la unitat. Si reintentar-ho no ho soluciona, haurieu de comprovar la integritat del CDROM.

note: Type: text Description Main menu item
en: Download installer components
ca: Descarrega components de l'instal·lador

note: Type: select Choices
en: Retry, Change mirror, Cancel
ca: Reintenta, Canvia de rèplica, Cancel·la

note: Type: select Description
en: Downloading a file failed:
ca: La descàrrega d'un fitxer ha fallat:

note: Type: select Description
en: The installer failed to download a file from the mirror. This may be a problem with your network, or with the mirror. You can choose to retry the download, select a different mirror, or cancel and choose another installation method.
ca: L'instal·lador no ha pogut descarregar un fitxer des de la rèplica. Això pot ser un problema amb la vostra xarxa o amb la rèplica. Podeu reintentar la descàrrega, seleccionar una rèplica diferent o cancel·lar i seleccionar un altre mètode d'instal·lació.

note: Type: text Description
en: Scanning the floppy
ca: S'està analitzant el disquet

note: Type: select Choices
en: Cancel, ${DEVS}
ca: Cancel·la, ${DEVS}

note: Type: select Description
en: Select your floppy device:
ca: Seleccioneu la vostra disquetera:

note: Type: select Description
en: No standard floppy drive was found. If you have a USB floppy drive or some other unusual type of floppy drive, select it from the list. Note that the list may also include drives that are not floppy drives. The installer will only try to read from the selected device.
ca: No s'ha trobat cap disquetera estàndard. Si teniu una disquetera USB o alguna altra disquetera inusual, seleccioneu-la en la llista. Teniu en compte que la llista pot incloure unitats que no són disqueteres. L'instal·lador intentarà llegir des del dispositiu seleccionat.

note: Type: boolean Description
en: Cannot read floppy, or not a driver floppy. Retry?
ca: No es pot llegir el disquet, o no és un disquet de controladors.

note: Type: boolean Description
en: There was a problem reading data from the floppy disk. Please make sure that the right floppy is in the drive. If you continue to have trouble, you may have a bad floppy disk.
ca: S'ha produït un error en llegir dades des del disquet. Assegureu-vos que el disquet correcte és dins de la unitat. Si continueu tenint problemes, és possible que el disquet siga defectuós.

note: Type: boolean Description
en: Load drivers from floppy now?
ca: Voleu carregar els controladors des del disquet ara?

note: Type: boolean Description
en: You probably need to load drivers from a floppy before continuing with the installation. If you know that the install will work without extra drivers, you can skip this step.
ca: Probablement necessiteu carregar controladors des d'un disquet abans de continuar amb l'instal·lació. Si sabeu que l'instal·lador funcionarà sense controladors addicionals, podeu saltar-vos aquest pas.

note: Type: boolean Description
en: If you do need to load drivers, insert the appropriate driver floppy before continuing.
ca: Si necessiteu carregar controladors, inseriu el disquet de controladors apropiat abans de continuar.

note: Type: text Description main-menu
en: Load drivers from a floppy
ca: Carrega controladors des d'un disquet

note: Type: note Description
en: Interactive shell
ca: Intèrpret d'ordres interactiu

note: Type: note Description
en: After this message, you will be running "ash", a Bourne-shell clone.
ca: Després d'aquest missatge, estareu executant «ash», un clon de Bourne-shell.

note: Type: note Description
en: The root filesystem is a RAM disk. The hard disk file systems are mounted on "/target". The editor available to you is nano. It's very small and easy to figure out. To get an idea of what Unix utilities are available to you, use the "help" command.
ca: El sistema de fitxers arrel és un disk RAM. Els sistemes de fitxers del disc dur estan muntats en «/target». L'editor disponible és nano. És molt petit i fàcil d'entendre. Per a fer-vos una idea de les utilitats de Unix que estan disponibles, feu servir l'ordre «help».

note: Type: note Description
en: Use the "exit" command to return to the installation menu.
ca: Useu l'ordre «exit» per a tornar al menú d'instal·lació.

note: Type: text Description Main menu item
en: Execute a shell
ca: Executa un intèrpret d'ordres

note: Type: text Description Main menu item
en: Exit installer demo
ca: Surt de la demonstració de l'instal·lador

note: Type: boolean Description
en: Are you sure you want to reboot now?
ca: Esteu segur de voler tornar a arrencar ara?

note: Type: boolean Description
en: If you have not finished the install, your system may be left in an unusable state.
ca: Si no heu finalitzat la instal·lació, el sistema pot quedar en un estat inusable.

note: Type: text Description
en: Rebooting the system
ca: S'està reiniciant el sistema

note: Type: text Description Main menu item
en: Abort the installation and reboot
ca: Avorta la instal·lació i reinicia

note: Type: text Description Prebaseconfig progress bar item
en: Registering modules...
ca: S'estan registrant els mòduls...

note: Type: select Choices
en: ${CHOICES}, none of the above
ca: ${CHOICES}, cap de les anteriors

note: Type: select Description
en: Driver needed by your Ethernet card:
ca: Mòdul requerit per la vostra targeta Ethernet:

note: Type: select Description
en: No Ethernet card was detected. If you know the name of the driver needed by your Ethernet card, you can select it from the list.
ca: No s'ha detectat cap targeta Ethernet. Si sabeu el nom del controlador que requereix la vostra targeta Ethernet, podeu seleccionar-lo de la llista.

note: Type: boolean Description
en: Load network drivers from a driver floppy?
ca: Voleu carregar els controladors de xarxa des d'un disquet?

note: Type: boolean Description
en: No Ethernet card was detected. For some Ethernet cards you may need to load additional network drivers from a driver floppy. If you have such a floppy available now, put it in the drive before continuing.
ca: No s'ha trobat cap targeta Ethernet. Per a algunes targetes Ethernet és possible que necessiteu carregar controladors de xarxa adiccionals des d'un disquet. Si teniu un d'aquests disquets disponible, inseriu-lo en la disquetera abans de continuar.

note: Type: error Description
en: Ethernet card not found
ca: No s'ha trobat la targeta ethernet

note: Type: error Description
en: No Ethernet card was found on the system.
ca: No s'han detectat targetes ethernet al sistema.

note: Type: error Description
en: Error while running '${CMD_LINE_PARAM}'
ca: S'ha produït un error en executar «${CMD_LINE_PARAM}»

note: Type: text Description
en: Detecting network hardware
ca: S'està detectant el maquinari de xarxa

note: Type: text Description Main menu item
en: Detect network hardware
ca: Detecta el maquinari de xarxa

note: Type: text Description Main menu item
en: Detect hardware
ca: Detecta el maquinari

note: Type: text Description
en: Detecting disks and all other hardware
ca: S'estan detectant els discs i la resta del maquinari

note: Type: note Description
en: Unable to load some modules
ca: No s'ha pogut carregar alguns mòduls

note: Type: note Description
en: Linux kernel modules needed to drive some of your hardware are not available yet. Simply proceeding with the install may make these modules available later.
ca: Els mòduls del nucli Linux que es necessiten per a controlar part del vostre maquinari encara no són disponibles. Continuar amb la instal·lació pot fer que aquests modules estiguen disponibles més tard.

note: Type: note Description
en: The unavailable modules, and the devices that need them are: ${MISSING_MODULES_LIST}
ca: Els mòduls no disponibles i els dispositius que els necessiten són: ${MISSING_MODULES_LIST}

note: Type: text Description
en: Detecting hardware, please wait...
ca: S'està detectant el maquinari, espereu...

note: Type: text Description
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
ca: S'està carregant el mòdul «${MODULE}» per a «${CARDNAME}»...

note: Type: text Description
en: Starting PC card services...
ca: S'estan iniciant els serveis de targetes PC...

note: Type: multiselect Description
en: Modules to load:
ca: Mòduls a carregar:

note: Type: multiselect Description
en: The following Linux kernel modules were detected as matching your hardware. If you know some are unnecessary, or cause problems, you can choose not to load them. If you're unsure, you should leave them all selected.
ca: S'han detectat els següents mòduls del nucli Linux com coincidents amb el vostre maquinari. Si sabeu que alguns són innecessaris, o causen problemes, podeu triar no carregar-los. Si no esteu segur, haurieu de deixar-los tots seleccionats.

note: Type: boolean Description
en: Start PC card services?
ca: Voleu iniciar els serveis de targetes PC?

note: Type: boolean Description
en: This computer may have a PCMCIA interface. Please choose whether PC card services should be started in order to allow the use of PCMCIA cards.
ca: Aquest ordinador pot tenir una interfície PCMCIA. Seleccioneu si s'han d'iniciar els serveis de targetes PC per a permetre l'ús de targetes PCMCIA.

note: Type: string Description
en: PCMCIA resource range options:
ca: Opcions del rang de recursos de PCMCIA:

note: Type: string Description
en: Some PCMCIA hardware needs special resource configuration options in order to work, and can cause the computer to freeze otherwise. For example, some Dell laptops need "exclude port 0x800-0x8ff" to be specified here. These options will be added to /etc/pcmcia/config.opts. See the installation manual or the PCMCIA HOWTO for more information.
ca: Alguns maquinaris PCMCIA necessiten opcions especials de configuració dels recursos per a que funcionen, i poden fer que l'ordinador es penje d'altra manera. Per exemple, alguns portàtils Dell necessiten que s'especifique «exclude port 0x800-0x8ff» ací. Aquestes opcions s'afegiran a /etc/pcmcia/config.opts. Vegeu el manual d'instal·lació o el PCMCIA HOWTO per a obtenir més informació.

note: Type: string Description
en: For most hardware, you do not need to specify anything here.
ca: Per a la majoria del maquinari, no necessiteu especificar res ací.

note: Type: string Description
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
ca: Paràmetres addicionals per al mòdul ${MODULE}:

note: Type: string Description
en: Some modules accept load-time parameters to customize their operation. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "IRQ=7 IO=0x220"
ca: Alguns mòduls accepten paràmetres quan es carreguen per a personalitzar el seu comportament. Aquest paràmetres són sovint ports d'E/S i números d'IRQ que varien d'ordinador a ordinador i no poden ser determinats pel maquinari. Un exemple de cadena té l'aspecte «IRQ=7 IO=0x220».

note: Type: string Description
en: If you don't know what to enter, leave it blank.
ca: Si no sabeu què introduir, deixeu-lo en blanc.

note: Type: error Description
en: No partitions found
ca: No s'ha trobat cap partició

note: Type: error Description
en: No partitions were found in your system. You may need to partition your hard drives or load additional kernel modules.
ca: No s'ha trobat cap partició al vostre sistema. És possible que necessiteu particionar el vostre disc dur o carregar mòduls del núcli addicionals.

note: Type: error Description
en: No file systems found
ca: No s'ha trobat cap sistema de fitxers

note: Type: error Description
en: No usable file systems were found. You may need to load additional kernel modules.
ca: No s'ha trobat cap sistema de fitxers usable. És possible que necessiteu carregar mòduls del nucli addicionals.

note: Type: select Choices
en: ${PARTITIONS}, Finish, Abort
ca: ${PARTITIONS}, Finalitza, Avorta

note: Type: select Description
en: Select a partition
ca: Seleccioneu una partició

note: Type: select Description
en: These are the partitions that were detected in your system. Please select a partition to configure. No actual changes will be made until you select "Finish". If you select "Abort", no changes will be made.
ca: Aquestes són les particions que s'han detectat al vostre sistema. Seleccioneu una partició per a configurar. No es farà cap canvi fins que no seleccioneu «Finalitza». Si seleccioneu «Avorta», no es farà cap canvi.

note: Type: select Description
en: The information shown is, in order: device name, size, file system, and mount point.
ca: La informació mostrada és, en ordre: nom del dispositiu, mida, sistema de fitxers i punt de muntatge.

note: Type: select Choices
en: Leave the file system intact, ${FSCHOICES}, Create swap space
ca: Deixa el sistema de fitxers intacte, ${FSCHOICES}, Crea espai d'intercanvi

note: Type: select Description
en: This partition seems to already have a file system (${FSTYPE}). You can choose to leave this file system intact, create a new file system, or create swap space.
ca: Aquesta partició sembla tindre ja un sistema de fitxers (${FSTYPE}). Podeu triar deixar aquest sistema de fitxers intacte, o crear un sistema de fitxers o espai d'intercanvi.

note: Type: select Choices
en: ${FSCHOICES}, Create swap space
ca: ${FSCHOICES}, Crea espai d'intercanvi

note: Type: select Description
en: Action on ${PARTITION}:
ca: Acció sobre ${PARTITION}:

note: Type: select Description
en: This partition does not seem to have a file system. You can create a file system or swap space on it.
ca: Aquesta partició sembla no tenir un sistema de fitxers. Podeu crear un sistema de fitxer o espai d'intercanvi en ella.

note: Type: select Choices
en: /, /usr, /boot, /home, /var, /tmp, Don't mount it, Enter manually
ca: /, /usr, /boot, /home, /var, /tmp, No la muntes, Introdueix manualment

note: Type: select Description
en: When a partition is mounted, it is available to the users of the system. You always need a root ("/") partition, and it's often good to have a separate partition for /home.
ca: Quan es munta una partició, aquesta és disponible per als usuaris del sistema. Sempre necessiteu una partició arrel («/»), i moltes vegades és bo tindre una partició separada per a /home.

note: Type: string Description
en: Mount point for ${PARTITION}:
ca: Punt de muntatge per a ${PARTITION}:

note: Type: string Description
en: Please enter where the partition should be mounted.
ca: Seleccioneu on s'ha de muntar la partició.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to unmount the partitions so you can make changes?
ca: Voleu desmuntar les particions per a que es puguen fer els canvis?

note: Type: boolean Description
en: Since the partitions have already been mounted, you cannot do any changes.
ca: Com les particions ja estan muntades, no podeu fer canvis.

note: Type: error Description
en: Failed to unmount partitions
ca: No s'ha pogut desmuntar les particions

note: Type: error Description
en: An error occurred while unmounting the partitions. The partition configuration process is aborted.
ca: S'ha produït un error en desmuntar les particions. S'ha avortat el procés de configuració de les particions.

note: Type: text Description
en: Create %s file system
ca: Crea un sistema de fitxers %s

note: Type: error Description
en: No root partition (/)
ca: No hi ha partició arrel (/)

note: Type: error Description
en: You need a root partition. Please assign a partition to the root mount point before continuing.
ca: Necessiteu una partició arrel. Si us plau, assigneu una partició al punt de muntatge arrel abans de continuar.

note: Type: error Description
en: Partition assigned to ${MOUNT}
ca: La partició s'ha assignat a ${MOUNT}

note: Type: error Description
en: Mounting a partition on ${MOUNT} makes no sense. Please change this.
ca: Muntar una partició en ${MOUNT} no té sentit. Si us plau, canvieu açò.

note: Type: error Description
en: Several partitions assigned to ${MOUNT}
ca: Hi ha vàries particions assignades a ${MOUNT}

note: Type: error Description
en: You cannot assign several partitions to the same mount point. Please change all but one of them.
ca: No podeu assignar diverses particions al mateix punt de muntatge. Canvieu totes excepte una d'elles.

note: Type: boolean Description
en: Ready to create file systems and mount partitions?
ca: Esteu preparats per a crear els sistemes de fitxers i muntar les particions?

note: Type: boolean Description
en: File systems will be created and partitions mounted.
ca: Es crearan els sistemes de fitxers i es muntaran les particions.

note: Type: boolean Description
en: WARNING: This will destroy all data on the partitions you have assigned file systems to.
ca: AVÍS: Això destruïrà totes les dades a les particions a les quals heu assignat sistemes de fitxers.

note: Type: error Description
en: Failed to create swap space on ${PARTITION}
ca: No s'ha pogut crear espai d'intercanvi en ${PARTITION}

note: Type: error Description
en: An error occurred when the swap space was created on ${PARTITION}.
ca: S'ha produït un error en crear l'espai d'intercanvi en ${PARTITION}.

note: Type: error Description
en: Failed to activate the swap space on ${PARTITION}
ca: No s'ha pogut activar l'espai d'intercanvi en ${PARTITION}

note: Type: error Description
en: An error occurred when the swap space on ${PARTITION} was activated.
ca: S'ha produït un error en activar l'espai d'intercanvi en ${PARTITION}.

note: Type: error Description
en: Failed to create ${FS} file system on ${PARTITION}
ca: No s'ha pogut crear el sistema de fitxers ${FS} en ${PARTITION}

note: Type: error Description
en: An error occurred when the ${FS} file system was created on ${PARTITION}.
ca: S'ha produït un error en crear el sistema de fitxers ${FS} a la partició ${PARTITION}.

note: Type: error Description
en: Failed to mount ${PARTITION} on ${MOUNT}
ca: No s'ha pogut muntar ${PARTITION} en ${MOUNT}

note: Type: error Description
en: An error occurred when ${PARTITION} was mounted on ${MOUNT}.
ca: S'ha produït un error quan s'ha muntat ${PARTITION} en ${MOUNT}.

note: Type: error Description
en: Please check the error log on the third console or /var/log/messages for more information.
ca: Si us plau, comproveu el registre d'errors en la tercera consola o /var/log/messages per a obtenir més informació.

note: Type: text Description Main menu item
en: Configure and mount partitions
ca: Configura i munta particions

note: Type: select Description
en: Retriever to use:
ca: Obtenidor a utilitzar:

note: Type: select Description
en: The retriever is responsible for fetching installer components to be loaded.
ca: L'obtenidor és responsable d'obtenir els mòduls que es carregaran.

note: Type: multiselect Description
en: Installer components to load:
ca: Components de l'instal·lador a carregar:

note: Type: multiselect Description
en: Most things you will need will be loaded automatically. The listed installer components all have low priority and are probably not necessary, but may be interesting to some users.
ca: Molts dels mòduls que necessitareu es carregaran automàticament. Els components de l'instal·lador llistats tenen tots prioritat baixa i probablement no són necessaris, però poden ser interessants per a alguns usuaris.

note: Type: multiselect Description
en: Note that if you select a component that requires others, those components will also be loaded.
ca: Teniu en compte que si seleccioneu un component que necessita altres, eixos components també es carregaran.

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs
en: Loading components of the Debian installer
ca: S'estan carregant els components de l'instal·lador de Debian

note: Type: text Description
en: Retrieving ${PACKAGE}
ca: S'està adquirint ${PACKAGE}

note: Type: text Description
en: Unpacking ${PACKAGE}
ca: S'està desempaquetant ${PACKAGE}

note: Type: error Description
en: Failed to load installer component
ca: No s'ha pogut instal·lar el component de l'instal·lador

note: Type: error Description
en: Loading ${PACKAGE} failed for unknown reasons. Aborting.
ca: La instal·lació de ${PACKAGE} ha fallat per raons desconegudes. S'està avortant.

note: Type: text Description Main menu item
en: Load installer components
ca: Carrega components de l'instal·lador

note: Type: text Description Main menu item
en: Configure MD devices
ca: Configura els dispositius MD

note: Type: error Description
en: Multidisk (MD) not available
ca: Els discs múltiples (MD) no són disponibles

note: Type: error Description
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
ca: El nucli actual sembla no suportar els dispositius de discs múltiples. Això s'hauria de solucionar carregant els mòduls necessaris.

note: Type: select Choices
en: Create MD device
ca: Crea dispositius MD

note: Type: select Choices
en: Delete MD device
ca: Suprimeix dispositius MD

note: Type: select Choices
en: Finish
ca: Finalitza

note: Type: select Description
en: Multidisk configuration actions
ca: Accions de la configuració de discs múltiples

note: Type: select Description
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
ca: Aquest és el menú de configuració de discs múltiples (MD) i RAID de programari.

note: Type: select Description
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
ca: Seleccioneu una de les accions proposades per a configurar els dispositius de discs múltiples.

note: Type: error Description
en: No RAID partitions available
ca: No hi ha particions de RAID disponibles

note: Type: error Description
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
ca: No hi ha cap partició del tipus «Linux RAID Autodetect» disponible. Si us plau, creeu una partició d'aquest tipus, o suprimiu un dispositiu de discs múltiples ja en ús per a alliberar les seues particions.

note: Type: error Description
en: If you have such partitions, they might contain actual filesystems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
ca: Si teniu alguna d'aquestes particions, és possible que continguen sistemes de fitxers, i per tant no són disponibles per a que les utilitze aquesta utilitat de configuració.

note: Type: error Description
en: Not enough RAID partitions available
ca: No hi ha suficients particions RAID disponibles

note: Type: error Description
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
ca: No hi ha suficients particions RAID disponibles per a la configuració que heu seleccionat. Teniu ${NUM_PART} particions RAID disponibles, però la vostra configuració requereix ${REQUIRED} particions.

note: Type: select Description
en: Multidisk device type:
ca: Tipus de dispostiu de discs múltiples:

note: Type: select Description
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
ca: Seleccioneu el tipus del dispositiu de discs múltiples a crear.

note: Type: string Description
en: Number of active devices for the RAID1 array:
ca: Nombre de dispositius actius per a la matriu RAID1:

note: Type: string Description
en: The RAID1 array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail.
ca: La matriu RAID1 consistirà de particions actives i de recanvi. Les particions actives són aquelles que s'utilitzen, mentre que els dispositius de recanvi només s'utilitzaran si un o més dels dispositius actius fallen.

note: Type: string Description
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
ca: NOTA: aquest paràmetre no es pot canviar més endavant.

note: Type: string Description
en: Number of spare devices for the RAID1 array:
ca: Nombre de dispositius de recanvi per a la matriu RAID1:

note: Type: multiselect Description
en: Spare devices for the RAID1 multidisk device:
ca: Dispositius de recanvi per al dispositiu de discs múltiples RAID1:

note: Type: multiselect Description
en: You have chosen to create an RAID1 array with ${COUNT} spare devices.
ca: Heu seleccionat crear una matriu RAID1 amb ${COUNT} dispositius de recanvi.

note: Type: multiselect Description
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
ca: Seleccioneu quines particions s'utilitzaran com dispositius de recanvi. Podeu seleccionar fins a ${COUNT} particions. Si seleccioneu menys de ${COUNT} dispositius, les particions sobrants s'afegiran a la matriu com «absents». Podreu afegir-les a la matriu més tard.

note: Type: multiselect Description
en: Active devices for the RAID1 multidisk device:
ca: Dispositius actius per al dispositiu de discs múltiples RAID1:

note: Type: multiselect Description
en: You have chosen to create an RAID1 array with ${COUNT} active devices.
ca: Heu seleccionat crear una matriu RAID1 amb ${COUNT} dispositius actius.

note: Type: multiselect Description
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
ca: Seleccioneu quines particions són dispositius actius. Heu de seleccionar exactament ${COUNT} particions.

note: Type: select Choices
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: Type: select Description
en: Multidisk device to be deleted:
ca: Dispositiu de discs múltiples a suprimir:

note: Type: select Description
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
ca: Suprimir un dispositiu de discs múltiples l'aturarà i netejarà el superbloc de tots els seus components.

note: Type: select Description
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
ca: Teniu en compte que això no vos permetrà reutilitzar immediatament les particions o dispositius en un dispositiu de discs múltiples nou. La matriu serà inusable després de la supressió.

note: Type: select Description
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
ca: Si seleccioneu un dispositiu per a suprimir-lo, obtindreu informació sobre ell i se vos donarà l'opció d'avortar aquesta operació.

note: Type: error Description
en: No multidisk devices available
ca: No hi ha cap dispositiu de discs múltiples disponible

note: Type: error Description
en: No multidisk devices are available for deletion.
ca: No hi ha cap dispositiu de discs múltiples disponible per a suprimir.

note: Type: boolean Description
en: Really delete this multidisk device?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest dispositiu de discs múltiples?

note: Type: boolean Description
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
ca: Confirmeu que realment voleu suprimir el següent dispositiu de discs múltiples:

note: Type: boolean Description
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
ca:  Dispositiu                   ${DEVICE}
     Tipus:                       ${TYPE}
     Dispositius que el componen:
