shadow 4.0.3 - en to ca translation catalogue (457 entries)

en: Warning: unknown group %s
ca: Avís: grup %s desconegut

en: Warning: too many groups
ca: Avís: massa grups

en: Your password has expired.
ca: La vostra contrasenya ha caducat.

en: Your password is inactive.
ca: La vostra contrasenya és inactiva.

en: Your login has expired.
ca: El vostre accés ha caducat.

en:   Contact the system administrator.
ca:   Contacteu l'administrador del sistema.

en:   Choose a new password.
ca:   Definiu una nova contrasenya.

en: Your password will expire in %ld days.
ca: La vostre contrasenya caduca en %ld dies.

en: Your password will expire tomorrow.
ca: La vostra contrasenya caduca demà.

en: Your password will expire today.
ca: La vostra contrasenya caduca avui.

en: Unable to change tty %s
ca: Incapaç de canviar la tty %s

en: Environment overflow
ca: Desbordament d'entorn

en: You may not change $%s
ca: No hauríeu de canviar $%s

en: %d %s since last login.  Last was %s on %s.
ca: %d %s des de l'ultim accés.  L'ultim va ser %s en %s.

en: failures
ca: fallides

en: failure
ca: fallida

en: Too many logins.
ca: Masses accessos.

en: Password does not decrypt secret key for %s.
ca: La contrasenya no desxifra la clau secreta per a %s.

en: Could not set %s's secret key: is the keyserv daemon running?
ca: No s'ha pogut establir la clau secreta de %s: esta funcionant el dimoni «keyserv»?

en: You have new mail.
ca: Teniu correu nou.

en: No mail.
ca: Sense correu.

en: You have mail.
ca: Teniu correu.

en: Bad password: %s.
ca: Contrasenya incorrecta: %s.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
ca: passwd: pam_start() ha fallat, error %d

en: Unable to cd to "%s"
ca: No s'ha pogut canviar de directori a «%s»

en: No directory, logging in with HOME=/
ca: No hi ha directori, entrant amb HOME=/

en: Executing shell %s
ca: Executant el shell %s

note: * Obviously something is really wrong - I can't figure out * how to execute this stupid shell, so I might as well give * up in disgust ...
en: Cannot execute %s
ca: No es pot executar %s

en: Invalid root directory "%s"
ca: Directori arrel «%s» no vàlid

en: Can't change root directory to "%s"
ca: No s'ha pogut canviar el directori arrel a «%s»

en: malloc(%d) failed
ca: malloc(%d) ha fallat

en: Dialup Password:
ca: Contrasenya per a la xarxa telefònica:

en: Could not allocate space for config info.
ca: No s'ha pogut reservar espai per a la informació de configuració.

note: * Item was never found.
en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
ca: error de configuració - element «%s» desconegut (notifiqueu-ho a l'administrador)

en: error - lookup '%s' failed
ca: error - consulta «%s» fallida

en: %s not found
ca: no s'ha trobat %s

note: * get the password from her, and set the salt for * the decryption from the group file.
en: Password:
ca: Contrasenya:

en: %s's Password:
ca: Contrasenya de %s:

en: (Echo on)
ca: (Eco activat)

en: Unknown error %d
ca: Error desconegut %d

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
    	[-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
ca: Us: %s [-l] [-m mín_dies] [-M màx_dies] [-W avís]
    	[-I inactiu] [-E caduca] [-d últim_dia] usuari

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-d last_day] user
ca: Us: %s [-l] [-m mín_dies] [-M màx_dies] [-d últim_dia] usuari

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
ca: Introduïu el nou valor, o premeu ENTER per al predeterminat

en: Minimum Password Age
ca: Duració mínima de la contrasenya

en: Maximum Password Age
ca: Duració màxima de la contrasenya

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
ca: Ùltim canvi de contrasenya (AAAA-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
ca: Avís de caducitat de la contrasenya

en: Password Inactive
ca: Contrasenya inactiva

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
ca: Data de caducitat per al compte (AAAA-MM-YY)

note: * Start with the easy numbers - the number of days before the * password can be changed, the number of days after which the * password must be chaged, the number of days before the password * expires that the user is told, and the number of days after the * password expires that the account becomes 
en: Minimum:	%ld
ca: Mínim:	%ld

en: Maximum:	%ld
ca: Màxim:	%ld

en: Warning:	%ld
ca: Avís:	%ld

en: Inactive:	%ld
ca: Inactiu:	%ld

note: * The "last change" date is either "Never" or the date the password * was last modified. The date is the number of days since 1/1/1970.
en: Last Change:
ca: Últim canvi:

en: Never
ca: Mai

note: * The password expiration date is determined from the last change * date plus the number of days the password is valid for.
en: Password Expires:
ca: La contrasenya caduca:

note: * The account becomes inactive if the password is expired for more * than "inactdays". The expiration date is calculated and the * number of inactive days is added. The resulting date is when the * active will be disabled.
en: Password Inactive:
ca: Contrasenya inactiva:

note: * The account will expire on the given date regardless of the * password expiring or not.
en: Account Expires:
ca: El compte caduca:

en: %s: do not include "l" with other flags
ca: %s: no inclogueu «l» amb altres senyaladors

en: %s: permission denied
ca: %s: permís denegat

en: %s: PAM authentication failed
ca: %s: autenticació PAM fallida

en: %s: can't lock password file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de contrasenyes

en: %s: can't open password file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de contrasenyes

en: %s: unknown user: %s
ca: %s: usuari desconegut: %s

en: %s: can't lock shadow password file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de contrasenyes ombra

en: %s: can't open shadow password file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de contrasenyes ombra

en: Changing the aging information for %s
ca: Canviant la informació de caducitat per a %s

en: %s: error changing fields
ca: %s: error canviant els camps

en: %s: can't update password file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer de contrasenyes

en: %s: can't update shadow password file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer de contrasenyes ombra

en: Error updating the DBM password entry.
ca: Error actualitzant l'entrada de contrasenya DBM.

en: %s: can't rewrite shadow password file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de contrasenyes ombra

en: %s: can't rewrite password file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de contrasenyes

en: %s: PAM chauthtok failed
ca: %s: PAM chauthok ha fallat

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
ca: Us: %s [-f nom_complet] [-r num_habitació] [-w tef_feina]
    	[-h tef_casa] [-o altre] [usuari]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
ca: Us: %s [-f nom_complet] [-r num_habitació] [-w tef_feina] [-h tef_casa]

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
ca: Introduïu el nou valor, o premeu ENTER per al predeterminat

en: Full Name
ca: Nom complet

en: 	Full Name: %s
ca: 	Nom complet: %s

en: Room Number
ca: Número d'habitació

en: 	Room Number: %s
ca: 	Número d'habitació: %s

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: 	Work Phone: %s
ca: 	Telèfon de la feina: %s

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: 	Home Phone: %s
ca: 	Telèfon de casa: %s

en: Other
ca: Altre

en: %s: Permission denied.
ca: %s: Permís denegat.

en: %s: Unknown user %s
ca: %s: Usuari desconegut %s

en: %s: Cannot determine your user name.
ca: %s: No s'ha pogut determinar el seu nom d'usuari.

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
ca: %s: no s'ha pogut canviar l'usuari '%s' al client NIS.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
ca: %s: '%s' és el master NIS per a aquest client.

en: Changing the user information for %s
ca: Canviant la informació d'usuari per a %s

en: %s: invalid name: "%s"
ca: %: nom no vàlid: «%s»

en: %s: invalid room number: "%s"
ca: %s: número d'habitació no vàlid: «%s»

en: %s: invalid work phone: "%s"
ca: %s: telèfon de casa no vàlid: «%s»

en: %s: invalid home phone: "%s"
ca: %s: telèfon de la feina no vàlid: «%s»

en: %s: "%s" contains illegal characters
ca: %s: «%s» conté caràcters il·legals

en: %s: fields too long
ca: %s: camps massa llarg

en: Cannot change ID to root.
ca: No s'ha pogut canviar l'ID al de root.

en: Cannot lock the password file; try again later.
ca: No s'ha pogut bloquejar el fitxer de contrasenyes; intenteu-ho mes tard

en: Cannot open the password file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de contrasenyes.

en: %s: %s not found in /etc/passwd
ca: %s: no s'ha trobat %s a /etc/passwd

en: Error updating the password entry.
ca: Error al actualitzar l'entrada de la contrasenya.

en: Cannot commit password file changes.
ca: No es poden confirmar els canvis del fitxer de contrasenyes.

en: Cannot unlock the password file.
ca: No s'ha pogut desbloquejar el fitxer de contrasenyes.

en: usage: %s [-e]
ca: us: %s [-e]

en: %s: can't lock shadow file
ca: %s: no s'ha pogut bloquejar el fitxer de contrasenyes obra «shadow»

en: %s: can't open shadow file
ca: %s: no s'ha pogut obrir el fitxer de contrasenyes obra «shadow»

en: %s: line %d: line too long
ca: %s: línia %d: línia massa llarga

en: %s: line %d: missing new password
ca: %s: línia %d: manca la nova contrasenya

en: %s: line %d: unknown user %s
ca: %s: línia %d: usuari %s desconegut

en: %s: line %d: cannot update password entry
ca: %s: línia %d: no s'ha pogut actualitzar l'entrada de la contrasenya

en: %s: error detected, changes ignored
ca: %s: s'ha detectat un error, els canvis s'han ignorat

en: %s: error updating shadow file
ca: %s: error al actualitzar el fitxer de contrasenyes ombra «shadow»

en: %s: error updating password file
ca: %s: error al actualitzar el fitxer de contrasenyes

en: Usage: %s [-s shell] [name]
ca: Us: %s [-s shell] [nom]

en: Enter the new value, or press return for the default
ca: Introduïu el nou valor, o premeu retorn per al predeterminat

en: Login Shell
ca: Shell d'accés

en: You may not change the shell for %s.
ca: No podeu canviar el shell per a %s.

en: Changing the login shell for %s
ca: S'està canviant el shell d'accés per a %s

en: %s: Invalid entry: %s
ca: %s: Entrada no vàlida: %s

en: %s is an invalid shell.
ca: %s és un shell no vàlid.

en: Usage: %s [-(a|d)] shell
ca: Us: %s [-(a|d)] shell

en: Shell password:
ca: Contrasenya de shell:

en: re-enter Shell password:
ca: Reintroduïu la contrasenya del shell:

en: %s: Passwords do not match, try again.
ca: %s: Les contrasenyes no coincideixen, intenteu-ho de nou.

en: %s: can't create %s
ca: %s: no es pot crear %s

en: %s: can't open %s
ca: %s: no es pot obrir %s

en: %s: Shell %s not found.
ca: %s: No s'ha trobat el shell %s.

en: Usage: expiry {-f|-c}
ca: Us: expiry {-f|-c}

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
ca: %s: AVIS!  Ha de ser set-UID de root!

en: %s: unknown user
ca: %s: usuari desconegut

en: usage: %s [-a|-u user] [-m max] [-r] [-t days] [-l locksecs]
ca: us: %s [-a|-u usuari] [-m màxim] [-r] [-t dies] [-l locksecs]

en: Unknown User: %s
ca: Usuari desconegut: %s

en: Username   Failures  Maximum  Latest
ca: Usuari     Fallides  Màxim    Ùltim

en:   %s on %s
ca:   %s en %s

en:  [%lds left]
ca:  [falten %lds]

en:  [%lds lock]
ca:  [bloquejats %lds]

en: usage: %s [-r|-R] group
ca: us: %s [-r|-R] grup

en:        %s [-a user] group
ca:        %s [-a usuari] grup

en:        %s [-d user] group
ca:        %s [-d usuari] grup

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
ca:        %s [-A usuari,...] [-M usuari,...] grup

en:        %s [-M user,...] group
ca:        %s [-M usuari,...] grup

en: %s: unknown user %s
ca: %s: usuari desconegut

en: Permission denied.
ca: Permís denegat.

en: %s: shadow group passwords required for -A
ca: %s: contrasenyes obra de grups requerides per a -A

en: Who are you?
ca: Qui sou?

en: unknown group: %s
ca: grup desconegut: %s

en: Adding user %s to group %s
ca: Afegint usuari %s al grup %s

en: Removing user %s from group %s
ca: Eliminant usuari %s del grup %s

en: %s: unknown member %s
ca: %s: membre desconegut %s

en: %s: Not a tty
ca: %s: No és una tty

note: * A new password is to be entered and it must be encrypted, etc. * The password will be prompted for twice, and both entries must be * identical. There is no need to validate the old password since * the invoker is either the group owner, or root.
en: Changing the password for group %s
ca: S'està canviant la contrasenya per al grup %s

en: New Password:
ca: Nova contrasenya:

en: Re-enter new password:
ca: Reintroduïu la nova contrasenya:

en: They don't match; try again
ca: No coincideixen; intenteu-ho de nou.

en: %s: Try again later
ca: %s: Intente-ho de nou mes tard.

en: %s: can't get lock
ca: %s: no és pot obtenir el bloqueig

en: %s: can't get shadow lock
ca: %s: no es pot obtenir el bloqueig de «shadow»

en: %s: can't open file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer

en: %s: can't update entry
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada

en: %s: can't update shadow entry
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada «shadow»

en: %s: can't re-write file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer

en: %s: can't re-write shadow file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer «shadow»

en: %s: can't unlock file
ca: %s: no es pot desbloquejar el fitxer

en: %s: can't update DBM files
ca: %s: no es poden actualitzar els fitxers DBM

en: %s: can't update DBM shadow files
ca: %s: no es poden actualitzar els fitxers ombra DBM

en: usage: groupadd [-g gid [-o]] group
ca: us: groupadd [-g gid [-o]] grup

en: %s: error adding new group entry
ca: %s: error al afegir una nova entrada de grup

en: %s: cannot add new dbm group entry
ca: %s: no es pot afegir una entrada nova de grup dbm

en: %s: name %s is not unique
ca: %s: el nom %s no és únic

en: %s: gid %u is not unique
ca: %s: gid %u no és únic

en: %s: can't get unique gid
ca: %s: no es pot obtenir un gid únic

note: * All invalid group names land here.
en: %s: %s is a not a valid group name
ca: %s: %s no és un nom de grup valid

en: %s: invalid group %s
ca: %s: grup %s no vàlid

en: %s: -O requires NAME=VALUE
ca: %s: -O requereix NOM=VALOR

en: %s: cannot rewrite group file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de grup

en: %s: cannot rewrite shadow group file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de grups ombra

en: %s: unable to lock group file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de grup

en: %s: unable to open group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grup

en: %s: unable to lock shadow group file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de grup ombra

en: %s: unable to open shadow group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grup ombra

en: %s: group %s exists
ca: %s: el grup %s existeix

en: usage: groupdel group
ca: us: groupdel grup

en: %s: error removing group entry
ca: %s: error al eliminar l'entrada de grup

en: %s: error removing group dbm entry
ca: %s: error al eliminar l'entrada de grup dbm

en: %s: error removing shadow group entry
ca: %s: error al eliminar l'entrada de grup ombra

en: %s: error removing shadow group dbm entry
ca: %s: error al eliminar l'entrada de grup ombra dbm

note: * Can't remove the group.
en: %s: cannot remove user's primary group.
ca: %s: no es pot eliminar el grup primari de l'usuari.

en: %s: group %s does not exist
ca: %s: el grup %s no existeix

en: %s: group %s is a NIS group
ca: %s: el grup %s no és un grup NIS

en: %s: %s is the NIS master
ca: %s: %s és el master NIS

en: Member already exists
ca: El membre ja existeix

en: Member to remove could not be found
ca: No s'ha tronat el membre a eliminar

en: usage: groupmems -a username | -d username | -D | -l [-g groupname]
ca: us: groupmems -a nom_usuari | -d nom_usuari | -D | -l [-g nom_grup]

en: Only root can add members to different groups
ca: Nomes root pot afegir membres als diferents grups

en: Group access is required
ca: Es requereix accés de grup

en: Not primary owner of current group
ca: No es propietari principal del grup actual

en: Unable to lock group file
ca: No es pot bloquejar el fitxer de grup

en: Unable to open group file
ca: No es pot obrir el fitxer de grup

en: Cannot close group file
ca: No es pot tancar el fitxer de grup

en: usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
ca: us: groupmod [-g gid [-o]] [-n nom] grup

en: %s: %s not found in /etc/group
ca: %s: no s'ha trobat %s a «/etc/group»

en: %s: cannot add new dbm shadow group entry
ca: %s: no es pot afegir una nova entrada de grup ombra dbm

en: %s: %u is not a unique gid
ca: %s: %u no és un gid únic

en: %s: %s is not a unique name
ca: %s: %s no és un nom únic

en: unknown user %s
ca: usuari %s desconegut

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
ca: Us: %s [-r] [-s] [grup [gombra]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
ca: Us: %s [-r] [-s] [grup]

en: %s: -s and -r are incompatibile
ca: %s: -s i -r són incompatibles

en: %s: cannot lock file %s
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer %s

en: %s: cannot open file %s
ca: %s: no es pot obrir el fitxer %s

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid group file entry
ca: entrada de fitxer de grup no vàlida

en: delete line `%s'?
ca: voleu eliminar la línia '%s'?

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate group entry
ca: entrada de grup duplicada

en: invalid group name `%s'
ca: nom de grup '%s' no vàlid

en: group %s: no user %s
ca: grup %s: no existeix l'usuari %s

en: delete member `%s'?
ca: voleu eliminar el membre '%s'?

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid shadow group file entry
ca: entrada de fitxer de grup ombra no vàlida

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate shadow group entry
ca: entrada de grup ombra duplicada

en: no matching group file entry
ca: no hi ha entrades coincidents al fitxer de grup

en: shadow group %s: no administrative user %s
ca: grup ombra %s: no existeix l'usuari administratiu %s

en: delete administrative member `%s'?
ca: voleu eliminar el membre administratiu '%s'?

en: shadow group %s: no user %s
ca: grup ombra %s: no existeix l'usuari %s

en: %s: cannot update file %s
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer %s

en: %s: the files have been updated; run mkpasswd
ca: %s: el fitxer s'ha actualitzat; executeu mkpasswd

en: %s: no changes
ca: %s: sense canvis

en: %s: the files have been updated
ca: %s: el fitxer s'ha actualitzat

en: %s: can't lock group file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de grups

en: %s: can't open group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grups

en: %s: can't lock shadow group file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de grups ombra

en: %s: can't open shadow group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grups ombra

en: %s: can't remove shadow group %s
ca: %s: no es pot eliminar el grup ombra %s

en: %s: can't update shadow entry for %s
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada ombra per a %s

en: %s: can't update entry for group %s
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada per al grup %s

en: %s: can't update shadow group file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer de grups ombra

en: %s: can't update group file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer de grups

en: %s: not configured for shadow group support.
ca: %s: no configurat per a suport de grups ombra.

en: %s: can't delete shadow group file
ca: %s: no es pot eliminar el fitxer de grups ombra

en: usage: id [-a]
ca: us: id [-a]

en: usage: id
ca: us: id

note: * Start off the group message. It will be of the format * *      groups=###(aaa),###(aaa),###(aaa) * where "###" is a numerical value and "aaa" is the * corresponding name for each respective numerical value.
en:  groups=
ca:  grup=

en: Usage: %s [<-u|--login> login-name] [<-t|--time> days] [<-h|--help>]
ca: Us: %s [<-u|--login> nom-usuari] [<-t|--time> dies] [<-h|--help>]

en: Username         Port     From             Latest
ca: Nom              Port     Des de           Últim

en: Username                Port     Latest
ca: Nom                     Port     Últim

en: **Never logged in**
ca: **No ha entrat mai**

en: usage: %s [-p] [name]
ca: us: %s [-p] [nom]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
ca:        %s [-p] [-h ordinador] [-f nom]

en:        %s [-p] -r host
ca:        %s [-p] -r ordinador

en: Invalid login time
ca: Temps d'accés no vàlid

en: 
    System closed for routine maintenance
ca: 
    Sisterma tancat per a manteniment rutinari

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
ca: 
    [Desconnexió evitada -- accés de root permes.]

en: 
    Login timed out after %d seconds.
ca: 
    L'accés ha caducat després de %d segons.

en:  on `%.100s' from `%.200s'
ca:  a «%.100s» des de «%.200s»

en:  on `%.100s'
ca:  a «%.100s»

en: Login incorrect
ca: Login incorrecte

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
ca: Avís: accés reactivat després d'un bloqueig temporal.

en: Last login: %s on %s
ca: Última entrada: %s a %s

en: Last login: %.19s on %s
ca: Última entrada: %.19s a %s

en:  from %.*s
ca:  des de %.*s

en: Starting rad_login
ca: S'està iniciant rad_login

en: %s: no DBM database on system - no action performed
ca: %s: no hi ha una base de dades DBM al sistema - no es realitza cap acció

en: %s: cannot overwrite file %s
ca: %s: no es pot sobreescriure el fitxer %s

en: %s: cannot open DBM files for %s
ca: %s: no es pot obrir el fitxer DBM per a %s

en: %s: the beginning with
ca: %s: el principi amb

en:  is too long
ca:  és massa llarg

en: %s: error parsing line "%s"
ca: %s: error al analitzar la línia «%s»

en: adding record for name
ca: afegint un registre per al nom

en: %s: error adding record for
ca: %s: error al afegir registre per a

en: added %d entries, longest was %d
ca: s'han afegit %d entrades, la més llarga era de %d

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
ca: Us: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] fitxer

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
ca: Us: %s [-vf] [-p|g|sp] fitxer

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
ca: Us: %s [-vf] [-p|g] fitxer

en: usage: newgrp [-] [group]
ca: us: newgrp [-] [grup]

en: usage: sg group [[-c] command]
ca: us: sg grup [[-c] ordre]

en: unknown uid: %u
ca: uid desconegut: %u

en: unknown gid: %lu
ca: gid desconegut: %lu

en: Sorry.
ca: Disculpeu.

en: too many groups
ca: massa grups

en: Usage: %s [input]
ca: Us: %s [entrada]

en: %s: can't lock /etc/passwd.
ca: %s: no es por bloquejar /etc/passwd.

en: %s: can't lock files, try again later
ca: %s: no es poden bloquejar els fitxers, intenteu-ho mes tard

en: %s: can't open files
ca: %s: no es poden obrir els fitxers

en: %s: line %d: invalid line
ca: %s: línia %d: línia no vàlida

en: %s: line %d: can't create GID
ca: %s: línia %d: no es pot crear el GID

en: %s: line %d: can't create UID
ca: %s: línia %d: no es pot crear el UID

en: %s: line %d: cannot find user %s
ca: %s: línia %d: no es pot trobar l'usuari %s

en: %s: line %d: can't update password
ca: %s: línia %d: no es pot actualitzar la contrasenya

en: %s: line %d: mkdir failed
ca: %s: línia %d: mkdir ha fallat

en: %s: line %d: chown failed
ca: %s: línia %d: chown ha fallat

en: %s: line %d: can't update entry
ca: %s: línia %d: no es pot actualitzar l'entrada

en: %s: error updating files
ca: %s: error al actualitzar el fitxer

en: usage: %s [-f|-s] [name]
ca: us: %s [-f|-s] [nom]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
ca:        %s [-x màx] [-n mín] [-w avís] [-i inactiu] nom

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
ca:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} nom

en: User %s has a TCFS key, his old password is required.
ca: L'usuari %s te una clau TCFS, es requereix la seva contrasenya antiga

en: You can use -t option to force the change.
ca: Podeu usar la opció -t per a forçar un canvi.

en: Old password:
ca: Contrasenya antiga:

en: Incorrect password for `%s'
ca: Contrasenya incorrecte per a '%s'

en: Warning: user %s has a TCFS key.
ca: Avís: l'usuari %s te una clau TCFS.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
ca: Introduïu la nova contrasenya (un mínim de %d i un màxim de %d caracters)
    Si us plau feu servir una convinació de lletres majúscules i minúscules i
    números.

en: New password:
ca: Contrasenya nova:

en: Try again.
ca: Intenteu-ho de nou.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
ca: 
    Avís: contrasenya devil (introduïu-la de nou per fer-la servir igualment).

en: They don't match; try again.
ca: No coincideixen; intenteu-ho de nou.

en: The password for %s cannot be changed.
ca: No es pot canviar la contrasenya per a %s.

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
ca: Disculpeu, la contrasenya per a %s encara no es pot canviar.

en: %s: out of memory
ca: %s: sense memòria

en: Cannot lock the TCFS key database; try again later
ca: No es pot bloquejar la base de dades de claus TCFS; intenteu-ho més tard

en: Cannot open the TCFS key database.
ca: No es pot obrir la base de dades de claus TCFS.

en: Error updating the TCFS key database.
ca: Error al actualitzar la base de dades de claus TCFS.

en: Cannot commit TCFS changes.
ca: No es poden confirmar els canvis a TCFS.

en: %s: Cannot execute %s
ca: %s: No es pot executar %s

en: %s: repository %s not supported
ca: %s: repositori %s no suportat

en: %s: Permission denied
ca: %s: Permís denegat

en: You may not change the password for %s.
ca: No heu de canviar la contrasenya per a %s.

en: Changing password for %s
ca: S'està canviant la contrasenya per a %s

en: The password for %s is unchanged.
ca: No s'ha canviat la contrasenya per a %s.

en: Password changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
ca: Us: %s [-q] [-r] [-s] [contrasenya [ombra]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
ca: Us: %s [-q] [-r] [-s] [contrasenya]

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid password file entry
ca: entrada del fitxer de contrasenyes no vàlida

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate password entry
ca: entrada de contrasenya duplicada

en: invalid user name '%s'
ca: nom d'usuari '%s' no vàlid

note: * No primary group, just give a warning
en: user %s: no group %u
ca: usuari %s: no existeix el grup %u

en: user %s: directory %s does not exist
ca: usuari %s: el directori %s no existeix

note: * Login shell doesn't exist, give a warning
en: user %s: program %s does not exist
ca: usuari %s: el programa %s no existeix

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid shadow password file entry
ca: entrada del fitxer de contrasenyes ombra no vàlida

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate shadow password entry
ca: entrada de contrasenya ombra duplicada

note: * Tell the user this entry has no matching * /etc/passwd entry and ask them to delete it.
en: no matching password file entry
ca: cap entrada del fitxer de contrasenyes coincideix

en: user %s: last password change in the future
ca: usuari %s: últim canvi de contrasenya produït en el futur

en: %s: can't lock passwd file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer passwd

en: %s: can't open passwd file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer passwd

en: %s: can't remove shadow entry for %s
ca: %s: no es pot eliminar l'entrada ombra per a %s

en: %s: can't update passwd entry for %s
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada de la contrasenya per a %s

en: %s: can't update shadow file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer ombra

en: %s: can't update passwd file
ca: %s: no es pot actualitzar el fitxer passwd

en: %s: Shadow passwords are not configured.
ca: %s: Les contrasenyes ombra no estan configurades.

en: %s: can't update entry for user %s
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada per a l'usuari %s

en: %s: can't delete shadow password file
ca: %s: no es pot eliminar el fitxer de contrasenyes ombra

en: Sorry.
ca: Disculpeu.

en: %s: must be run from a terminal
ca: %s: s'ha d'executar des de una terminal

en: Unknown id: %s
ca: Id desconegut: %s

en: You are not authorized to su %s
ca: No esteu autoritzats a usar «su %s»

note: require own password
en: (Enter your own password.)
ca: (Introduïu la vostra pròpia contrasenya).

en: %s: %s
    (Ignored)
ca: %s: %s
    (Ignorat)

en: No shell
ca: Sense shell

en: Access to su to that account DENIED.
ca: Accés de «su» a aquest compte DENEGAT.

en: Password authentication bypassed.
ca: Evitada autenticació de contrasenya.

en: Please enter your OWN password as authentication.
ca: Si us plau introduïu la vostra PROPIA contrasenya com a auntenticació.

note: must be a password file!
en: No password file
ca: No hi ha fitxer de contrasenyes

note: * Fail secure
en: No password entry for 'root'
ca: No hi ha entrada de contrasenya per a 'root'

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
ca: 
    Pitjeu control-d per a continuar amb l'inici normal de sistema,
    (o introduïu la contrasenya de root per a manteniment del sistema):

note: make new environment active
en: Entering System Maintenance Mode
ca: Entrant en mode de manteniment del sistema

en: %s: rebuild the group database
ca: %s: reconstruïu la base de dades de grups

en: %s: rebuild the shadow group database
ca: %s: reconstruïu la base de dades de grups ombra

en: %s: invalid numeric argument `%s'
ca: %s: argument numèric '%s' no vàlid

en: %s: unknown gid %s
ca: %s: gid %s desconegut

en: %s: unknown group %s
ca: %s: grup %s desconegut

en: group=%s,%u  basedir=%s  skel=%s
ca: grup=%s,%u  dirbase=%s  skel=%s

en: inactive=%ld  expire=%s
ca: inactiu=%ld  caduca=%s

en: GROUP=%u
ca: GRUP=%u

en: INACTIVE=%ld
ca: INACTIU=%ld

en: EXPIRE=%s
ca: CADUCA=%s

en: %s: cannot create new defaults file
ca: %s: no es pot crear un fitxer nou de preferències predeterminades

en: %s: cannot open new defaults file
ca: %s: no es pot obrir un fitxer nou de preferències predeterminades

en: %s: rename: %s
ca: %s: renombra: %s

en: %s: group `%s' is a NIS group.
ca: %s: el grup '%s' és un grup NIS.

en: %s: too many groups specified (max %d).
ca: %s: massa grups especificats (màx de %d).

en: usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
ca: us: %s	[-u uid [-o]] [-g grup] [-G grup,...]

en: 		[-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
ca: 		[-d home] [-s shell] [-c ordre] [-m [-k plantilla]]

en: [-f inactive] [-e expire ]
ca: [-f inactiu] [-e caduca]

en: [-A program]
ca: [-A programa]

en: [-p passwd] name
ca: [-p contrasenya] nom

en:        %s	-D [-g group] [-b base] [-s shell]
ca:        %s	-D [-g grup] [-b base] [-s shell]

en: 		[-f inactive] [-e expire ]
ca: 		[-f inactiu] [-e caduca]

en: %s: error locking group file
ca: %s: error bloquejant el fitxer de grups

en: %s: error opening group file
ca: %s: error obrint el fitxer de grups

en: %s: error locking shadow group file
ca: %s: error bloquejant el fitxer de grups ombra

en: %s: error opening shadow group file
ca: %s: error obrint el fitxer de grups ombra

en: %s: uid %u is not unique
ca: %s: uid %u no és únic

en: %s: can't get unique uid
ca: %s: no es pot obtenir un uid únic

en: %s: invalid field `%s'
ca: %s: camps '%s' no vàlid

en: %s: invalid base directory `%s'
ca: %s: directori base '%s' no vàlid

en: %s: invalid comment `%s'
ca: %s: comentari '%s' no vàlid

en: %s: invalid home directory `%s'
ca: %s: directori home '%s' no vàlid

en: %s: invalid date `%s'
ca: %s: data '%s' no vàlida

en: %s: shadow passwords required for -e
ca: %s: contrasenyes ombra requerides per a -e

en: %s: shadow passwords required for -f
ca: %s: contrasenyes ombra requerides per a -f

en: %s: invalid shell `%s'
ca: %s: shell '%s' no vàlid

en: %s: invalid user name '%s'
ca: %s: nom d'usuari '%s' no vàlid

en: %s: cannot rewrite password file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de contrasenyes

en: %s: cannot rewrite shadow password file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de contrasenyes ombra

en: %s: unable to lock password file
ca: %s: incapaç de bloquejar el fitxer de contrasenyes

en: %s: unable to open password file
ca: %s: incapaç d'obrir el fitxer de contrasenyes

en: %s: cannot lock shadow password file
ca: %s: no es por bloquejar el fitxer de contrasenyes ombra

en: %s: cannot open shadow password file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de contrasenyes ombra

en: %s: error adding authentication method
ca: %s: error afegint mètode d'autenticació

en: %s: error adding new password entry
ca: %s: error afegint nova entrada de contrasenya

en: %s: error updating password dbm entry
ca: %s: error actualitzant entrada de contrasenya dbm

en: %s: error adding new shadow password entry
ca: %s: error afegint nova entrada de contrasenya ombra

en: %s: error updating shadow passwd dbm entry
ca: %s: error actualitzant entrada de contrasenya ombra dbm

en: %s: cannot create directory %s
ca: %s: no es pot crear el directori %s

en: %s: user %s exists
ca: %s: l'usuari %s existeix

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
ca: %s: el grup %s existeix, si voleu afegir aquest usuari a aquest grup, useu -g.

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
ca: %s: avís: CREATE_HOME no està suportat, si us plau useu -m en el seu lloc.

en: usage: %s [-r] name
ca: us: %s [-r] nom

en: %s: error updating group entry
ca: %s: error actualitzant entrada de grup

en: %s: cannot update dbm group entry
ca: %s: no es pot actualitzar l'entrada de grup dbm

en: %s: cannot remove dbm group entry
ca: %s: no es pot eliminar l'entrada de grup dbm

en: %s: cannot rewrite TCFS key file
ca: %s: no es pot reescriure el fitxer de clau TCFS

en: %s: cannot lock TCFS key file
ca: %s: no es pot bloquejar el fitxer de clau TCFS

en: %s: cannot open TCFS key file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de clau TCFS

en: %s: cannot open group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grups

en: %s: cannot open shadow group file
ca: %s: no es pot obrir el fitxer de grups ombra

en: %s: error deleting authentication
ca: %s: error eliminant autenticació

en: %s: error deleting password entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya

en: %s: error deleting shadow password entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya ombra

en: %s: error deleting TCFS entry
ca: %s: error eliminant entrada TCFS

en: %s: error deleting password dbm entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya dbm

en: %s: error deleting shadow passwd dbm entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya ombra dbm

en: %s: user %s is currently logged in
ca: %s: l'usuari %s està actualment dins el sistema

en: %s: warning: %s not owned by %s, not removing
ca: %s: avís: %s no és propietat de %s, no s'elimina

en: %s: warning: can't remove
ca: %s: avís: no es pot eliminar

en: %s: user %s does not exist
ca: %s: l'usuari %s no existeix

en: %s: user %s is a NIS user
ca: %s: l'usuari %s és un usuari NIS

en: %s: %s not owned by %s, not removing
ca: %s: %s no és propietat de %s, no s'elimina

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
ca: %s: no s'elimina el directori %s (eliminaria el home de l'usuari %s)

en: %s: error removing directory %s
ca: %s: error eliminant el directori %s

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
ca: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comentari] [-l nom_nou]

en: [-A {DEFAULT|program},... ]
ca: [-A {DEFAULT|programa},... ]

en: [-p passwd] [-L|-U] name
ca: [-p contrasenya] [-L|-U] nom

en: %s: out of memory in update_group
ca: %s: sense memòria a update_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
ca: %s: sense memòria a update_gshadow

en: %s: no flags given
ca: %s: no s'han especificat senyaladors

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
ca: %s: contrasenyes ombra requerides per a -e i -f

en: %s: uid %lu is not unique
ca: %s: uid %lu no és únic

en: %s: error deleting authentication method
ca: %s: error eliminant mètode d'autenticació

en: %s: error changing authentication method
ca: %s: error canviant mètode d'autenticació

en: %s: error changing password entry
ca: %s: error canviant entrada de contrasenya

en: %s: error removing password entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya

en: %s: error adding password dbm entry
ca: %s: error afegint entrada de contrasenya dbm

en: %s: error removing passwd dbm entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya dbm

en: %s: error removing shadow password entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya ombra

en: %s: error removing shadow passwd dbm entry
ca: %s: error eliminant entrada de contrasenya ombra dbm

en: %s: directory %s exists
ca: %s: el directori %s ja existeix

en: %s: can't create %s
ca: %s: no es pot crear %s

en: %s: can't chown %s
ca: %s: no es pot fer chown %s

en: %s: cannot rename directory %s to %s
ca: %s: no es pot renombrar el directori %s a %s

note: better leave it alone
en: %s: warning: %s not owned by %s
ca: %s: avís: %s no es propietat de %s

en: failed to change mailbox owner
ca: fallida al canviar el propietari de la bústia de correu

en: failed to rename mailbox
ca: fallida al renombrar la bústia de correu

en: 
    %s: %s is unchanged
ca: 
    %s: no s'ha canviat %s

en: Couldn't lock file
ca: No s'ha pogut bloquejar el fitxer

en: Couldn't make backup
ca: No s'ha pogut fer una copia de seguretat

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
ca: %s: no es pot restaurar %s: %s (els seus canvis estan a %s)

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
ca: Us:
    `vipw' edita /etc/passwd        `vipw -s' edita /etc/shadow
    `vigr' edita /etc/group         `vigr -s' edita /etc/gshadow
