openwebmail_2.30-7_templates - en to ca translation catalogue (66 entries)

note: Type: select Description
en: Openwebmail authentication module
ca: Mòdul d'autenticació de l'Openwebmail

note: Type: select Description
en: Please select in this list which authentication module you wish to use  for your openwebmail server.
ca: Seleccioneu el mòdul d'autenticació de la llista que voleu utilitzar en el vostre servidor openwebmail.

note: Type: select Description
en:  - auth_pam.pl         : libpam authentication (recommended) ;
     - auth_pam_cobalt.pl  : libpam authentication on a Cobalt Server ;
     - auth_mysql.pl       : authentication with a MySQL database containing
                             users, passwords and another informations ;
     - auth_mysql_vmail.pl : authentication with a MySQL database, with required
                             fields in another databases (such as vmail-sql) ;
     - auth_ldap.pl        : LDAP server authentication ;
     - auth_pg.pl          : authentication with a  PostgreSQL database by using
                             the libpg perl module ;
     - auth_pgsql.pl       : authentication with a  PostgreSQL database by using
                             the DBI perl module ;
     - auth_pop3.pl        : authentication with a POP3 server ;
     - auth_unix.pl        : read /etc/shadow to get user passwords ;
     - auth_unix_cobalt.pl : read /etc/shadow to get user passwords from a
                             Cobalt server.
ca:  - auth_pam.pl         : autenticació libpam (recomanada) ;
     - auth_pam_cobalt.pl  : autenticació libpam en un servidor Cobalt ;
     - auth_mysql.pl       : autenticació en una base de dades MySQL que conté
                             els usuaris, contrasenyes i d'altra informació ;
     - auth_mysql_vmail.pl : autenticació en una base de dades MySQL amb els camps necessaris
                             en una altra base de dades (per exemple vmail-sql) ;
     - auth_ldap.pl        : autenticació en un servidor d'LDAP ;
     - auth_pg.pl          : autenticació en una base de dades PostgreSQL utilitzant
                             el mòdul de Perl libpg ;
     - auth_pgsql.pl       : autenticació en una base de dades PostgreSQL utilitzant
                             el mòdul de Perl DBI ;
     - auth_pop3.pl        : autenticació en un servidor de POP3 ;
     - auth_unix.pl        : obtenir les contrasenyes dels usuaris del fitxer /etc/shadow;
     - auth_unix_cobalt.pl : obtenir les contrasenyes dels usuaris d'un servidor de Cobalt llegint
                             el fitxer /etc/shadow.

note: Type: select DefaultChoice You must *not* translate this item, but you can change its value. The comment between brackets is used to distinguish this msgid from the one in the Choices list; yuu do not have to worry about them, and have to simply write msgstr "xx" where xx is your favorite language c
en: en[ default language ]
ca: en[ idioma predeterminat ]

note: Type: select Description
en: Openwebmail default language
ca: Idioma predeterminat de l'Openwebmail

note: Type: select Description
en: OpenWebmail can be used in several languages. Please, choose the language you want to use as default.
ca: L'OpenWebmail es pot utilitzar en múltiples idiomes. Seleccioneu l'idioma predeterminat.

note: Type: select Description
en: Openwebmail default Ispell language
ca: Idioma de l'Ispell predeterminat de l'Openwebmail

note: Type: select Description
en: Openwebmail can check your emails spelling using ispell. Please choose the default language for ispell.
ca: L'Openwebmail pot comprovar els errors ortogràfics utilitzant l'ispell. Seleccioneu l'idioma predeterminat de l'ispell.

note: Type: string Description
en: LDAP host name
ca: Nom de l'ordinador central de l'LDAP

note: Type: string Description
en: Enter here the qualified name or IP address of the LDAP Host.
ca: Introduïu el nom qualificat o l'adreça d'IP de l'ordinador central de l'LDAP.

note: Type: string Description
en: LDAP Organization Unit
ca: Unitat d'organització de l'LDAP

note: Type: string Description
en: LDAP user
ca: Usuari de l'LDAP

note: Type: password Description
en: LDAP password
ca: Contrasenya de l'LDAP

note: Type: string Description
en: LDAP dc
ca: dc de l'LDAP

note: Type: string Description
en: Enter here the 'dc' used to identify your LDAP database.
ca: Introduïu el 'dc' a utilitzar per identificar la vostra base de dades de l'LDAP.

note: Type: string Description
en: MySQL host name
ca: Nom de l'ordinador central del MySQL

note: Type: string Description
en: Enter here the qualified name or IP address of the MySQL server.
ca: Introduïu el nom qualificat o l'adreça d'IP del servidor de MySQL.

note: Type: string Description
en: MySQL user
ca: Usuari del MySQL

note: Type: password Description
en: MySQL password
ca: Contrasenya del MySQL

note: Type: string Description
en: Openwebmail database
ca: Base de dades de l'Openwebmail

note: Type: string Description
en: Openwebmail users table
ca: Taula d'usuaris de l'Openwebmail

note: Type: string Description
en: Enter the name of the table that contains fields for user, password, realname, uid and gid.
ca: Introduïu el nom de la taula que conté els camps de l'usuari, contrasenya, nom, uid i gid.

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the home directory used by openwebmail for each email account.
ca: Introduïu el nom del camp que conté el directori personal utilitzat per l'openwebmail per a cada compte de correu electrònic.

note: Type: string Description
en: PostgreSQL port
ca: Port del PostgreSQL

note: Type: string Description
en: This is the port the PostgreSQL server is listening to.
ca: El port a on està vinculat el servidor de PostgreSQL.

note: Type: string Description
en: Openwebmail DataBase
ca: Base de dades de l'Openwebmail

note: Type: note Description
en: Database creation
ca: Creació de la base de dades

note: Type: note Description
en: To use this auth module, you should create a PostgreSQL database containing a table named as 'users'. See /usr/share/doc/openwebmail/README.pg for details.
ca: Per utilitzar aquest mòdul d'autenticació hauríeu de crear una base de dades PostgreSQL amb una taula anomenada 'users'. Per a més informació vegeu /usr/share/doc/openwebmail/README.pg.

note: Type: string Description
en: PostgreSQL host name
ca: Nom de l'ordinador central del PostgreSQL

note: Type: string Description
en: Enter here the qualified name or IP address of the PostgreSQL server.
ca: Introduïu el nom qualificat o l'adreça d'IP del servidor de PostgreSQL.

note: Type: string Description
en: PostgreSQL user
ca: Usuari del PostgreSQL

note: Type: string Description
en: This user name will be used for connecting to the server.
ca: El nom d'usuari s'utilitzarà per connectar-se al servidor.

note: Type: password Description
en: PostgreSQL password
ca: Contrasenya del PostgreSQL

note: Type: password Description
en: This password will be used for connecting to the server.
ca: La contrasenya s'utilitzarà per connectar-se al servidor.

note: Type: string Description
en: Openwebmail PostgreSQL DataBase
ca: Base de dades del PostgreSQL de l'Openwebmail

note: Type: string Description
en: Enter the database name that contains tables for user, password and realname.
ca: Introduïu el nom de la base de dades que conté les taules d'usuaris, contrasenyes i noms.

note: Type: string Description
en: Openwebmail PostgreSQL users table
ca: Taula d'usuaris del PostgreSQL de l'Openwebmail

note: Type: string Description
en: Enter the table name that contains fields for user, password, realname, uid and gid.
ca: Introduïu el nom de la taula que conté els camps dels usuaris, contrasenyes, noms, uid i gid.

note: Type: string Description
en: Field that contains user names
ca: Camp que conté els noms d'usuari

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the openwebmail user names.
ca: Introduïu el nom del camp que conté els noms dels usuaris de l'openwebmail.

note: Type: string Description
en: Field that contains passwords
ca: Camp que conté les contrasenyes

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the openwebmail user passwords.
ca: Introduïu el nom del camp que conté les contrasenyes dels usuaris de l'openwebmail.

note: Type: string Description
en: Field that contains real names
ca: Camp que conté els noms

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the openwebmail real name of users (ej. Richard Stallman).
ca: Introduïu el nom del camp que conté el nom dels usuaris de l'openwebmail (ex. Richard Stallman).

note: Type: string Description
en: Field that contains user IDs
ca: Camp que conté els ID dels usuaris

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the user ids (uid).
ca: Introduïu el nom del camp que conté és id (uid) dels usuaris.

note: Type: string Description
en: Field that contains Group IDs
ca: Camp que contés els ID dels grups

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the group ids (gid).
ca: Introduïu el nom del camp que conté els id dels grups (gid).

note: Type: string Description
en: Field that contains the home directory
ca: Camp que conté el directori personal

note: Type: string Description
en: Enter here the name of the field that contains the home dir used by openwebmail for each email account.
ca: Introduïu el nom del camp que conté el directori personal que l'openwebmail utilitzar per a cada compte de correu electrònic.

note: Type: select Description
en: Type of passwords
ca: Tipus de les contrasenyes

note: Type: select Description
en: Passwords can be stored as clear text (default option) or crypted.
ca: Les contrasenyes es poden desar sense xifrar (opció predeterminada) o xifrades.

note: Type: boolean Description
en: Use system home directories
ca: Utilitza els directoris personals del sistema

note: Type: boolean Description
en: Select this option is you want to use the home directories defined by the Linux sytem (normally in /etc/passwd).
ca: Seleccioneu l'opció si voleu utilitzar els directoris personals definits al sistema Linux (normalment a /etc/passwd).

note: Type: boolean Description
en: Store mail in home directories
ca: Desa el correu als directoris personals

note: Type: boolean Description
en: This allow the users mail to be stored in their home directory. This could be the system home directories or any other defined by the administrator.
ca: Permet desar el correu dels usuaris al seu directori personal. Podria ser el directori personal del sistema o qualsevol altre definit per l'administrador.

note: Type: boolean Description
en: Allow users to change their password
ca: Permet canviar la contrasenya als usuaris

note: Type: boolean Description
en: Enable this option is you want to allow users to modify their password.
ca: Habilita l'opció per permetre als usuaris canviar la seva contrasenya.

note: Type: string Description
en: POP3 server
ca: Servidor de POP3

note: Type: string Description
en: Enter here the qualified name or IP address of the POP3 server.
ca: Introduïu el nom qualificat i l'adreça d'IP del servidor de POP3.

note: Type: string Description
en: POP3 server port number
ca: Número de port del servidor de POP3

note: Type: string Description
en: This is the listening port of the POP3 server.
ca: Port on està vinculat el servidor de POP3.

note: Type: boolean Description
en: Get mail from a POP3 server
ca: Obté el correu d'un servidor de POP3

note: Type: select Description
en: Apache Configuration
ca: Configuració de l'Apache

note: Type: select Description
en:  The static components in openwebmail were formerly stored in
    /var/www/openwebmail. However this directory has been moved to /usr/share/openwebmail. You have to configure your web server to access to this directory rather than the previous one. If you are using apache, just add at to your configuration file "Include /etc/openwebmail/apache.conf" and restart apache.
ca: Els components estàtics de l'openwebmail es desaven al directori
    /var/www/openwebmail. Aquest directori s'ha mogut a /usr/share/openwebmail. Heu de configurar el vostre servidor web perquè accedeixi al nou directori en comptes del vell. Si utilitzeu el servidor Apache només heu d'afegir la línia "Include /etc/openwebmail/apache.conf" al fitxer de configuració i reiniciar l'apache.

note: Type: select Description
en: Please select one of those options if you want to add this line to your apache configuration file automaticly by this script. "none" will stop the process.
ca: Si voleu que la seqüència afegeixi automàticament la línia a la configuració de l'apache seleccioneu una de les opcions. L'opció "none" aturarà el procés.
