apt 0.9.7.6 - en to ca translation catalogue (547 entries)

en: Invalid archive signature
ca: Signatura de l'arxiu no vàlida

en: Error reading archive member header
ca: S'ha produït un error en llegir la capçalera del membre de l'arxiu

en: Invalid archive member header %s
ca: La capçalera %s del membre de l'arxiu no és vàlida

en: Invalid archive member header
ca: La capçalera del membre de l'arxiu no és vàlida

en: Archive is too short
ca: L'arxiu és massa petit

en: Failed to read the archive headers
ca: Ha fallat la lectura de les capçaleres de l'arxiu

en: Corrupted archive
ca: Arxiu corromput

en: Tar checksum failed, archive corrupted
ca: La suma de comprovació de tar ha fallat, arxiu corromput

en: Unknown TAR header type %u, member %s
ca: Capçalera TAR desconeguda del tipus %u, membre %s

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
ca: Aquest no és un arxiu DEB vàlid, falta el membre «%s»

en: Internal error, could not locate member %s
ca: Error intern, no s'ha pogut localitzar al membre %s

en: Unparsable control file
ca: El fitxer de control no es pot analitzar

en: Failed to write file %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %s

en: Failed to close file %s
ca: Ha fallat el tancament del fitxer %s

en: The path %s is too long
ca: La ruta %s és massa llarga

en: Unpacking %s more than once
ca: S'està desempaquetant %s més d'una vegada

en: The directory %s is diverted
ca: El directori %s està desviat

en: The package is trying to write to the diversion target %s/%s
ca: El paquet està intentant escriure en l'objectiu desviat %s/%s

en: The diversion path is too long
ca: La ruta de desviació és massa llarga

en: Failed to stat %s
ca: No es pot determinar l'estat de %s

en: Failed to rename %s to %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s

en: The directory %s is being replaced by a non-directory
ca: El directori %s està sent reemplaçat per un no-directori

en: Failed to locate node in its hash bucket
ca: No s'ha trobat el node dins de la taula

en: The path is too long
ca: La ruta és massa llarga

en: Overwrite package match with no version for %s
ca: S'està sobreescrivint el corresponent paquet sense versió per a %s

en: File %s/%s overwrites the one in the package %s
ca: El fitxer %s/%s sobreescriu al que està en el paquet %s

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
ca: No es pot llegir %s

en: Unable to stat %s
ca: No es pot veure l'estat de %s

en: DropNode called on still linked node
ca: DropNode crida a un node que encara està enllaçat

en: Failed to allocate diversion
ca: No s'ha pogut assignar la desviació

en: Internal error in AddDiversion
ca: S'ha produït un error intern en AddDiversion

en: Trying to overwrite a diversion, %s -> %s and %s/%s
ca: S'està intentant sobreescriure una desviació, %s -> %s i %s/%s

en: Double add of diversion %s -> %s
ca: Afegit doble d'una desviació %s -> %s

en: Duplicate conf file %s/%s
ca: Fitxer de conf. duplicat %s/%s

en: Failed to readlink %s
ca: No s'ha pogut llegir l'enllaç %s

en: Hash Sum mismatch
ca: La suma resum no concorda

en: rename failed, %s (%s -> %s).
ca: no s'ha pogut canviar el nom, %s (%s -> %s).

en: Size mismatch
ca: La mida no concorda

note: Invalid signature file, reject (LP: #346386) (Closes: #627642)
en: GPG error: %s: %s
ca: S'ha produït un error amb el GPG: %s: %s

en: Unable to find expected entry '%s' in Release file (Wrong sources.list entry or malformed file)
ca: No s'ha trobat l'entrada «%s» esperada, al fitxer Release (entrada errònia al sources.list o fitxer malformat)

note: TRANSLATOR: The first %s is the URL of the bad Release file, the second is the time since then the file is invalid - formatted in the same way as in the download progress display (e.g. 7d 3h 42min 1s)
en: Release file for %s is expired (invalid since %s). Updates for this repository will not be applied.
ca: El fitxer Release per a %s ha caducat (invàlid des de %s). Les actualitzacions per a aquest dipòsit no s'aplicaran.

en: Conflicting distribution: %s (expected %s but got %s)
ca: Distribució en conflicte: %s (s'esperava %s però s'ha obtingut %s)

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
ca: No ha estat possible localitzar un fitxer pel paquet %s. Això podria significar que haureu d'arreglar aquest paquet manualment (segons arquitectura).

en: Can't find a source to download version '%s' of '%s'
ca: No es troba una font per baixar la versió «%s» de «%s»

en: The method driver %s could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el mètode de control %s.

en: Method %s did not start correctly
ca: El mètode %s no s'ha iniciat correctament

en: List directory %spartial is missing.
ca: Falta el directori de llistes %spartial.

en: Archives directory %spartial is missing.
ca: Falta el directori d'arxius %spartial.

en: Unable to lock directory %s
ca: No es pot blocar el directori %s

en: Unable to change to %s
ca: No es pot canviar a %s

note: only show the ETA if it makes sense two days
en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
ca: S'està obtenint el fitxer %li de %li (falten %s)

en: Retrieving file %li of %li
ca: S'està obtenint el fitxer %li de %li

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
ca: El paquet %s necessita ser reinstal·lat, però no se li pot trobar un arxiu.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
ca: Error, pkgProblemResolver::Resolve ha generat pauses, això pot haver estat causat per paquets retinguts.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
ca: No es poden corregir els problemes, teniu paquets retinguts que estan trencats.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ca: No s'han pogut analitzar o obrir les llistes de paquets o el fitxer d'estat.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
ca: Potser voldreu executar apt-get update per a corregir aquests problemes

en: The list of sources could not be read.
ca: No s'ha pogut llegir la llista de les fonts.

en: Regex compilation error - %s
ca: S'ha produït un error de compilació de l'expressió regular - %s

en: Release '%s' for '%s' was not found
ca: No s'ha trobat la versió puntual «%s» per a «%s»

en: Version '%s' for '%s' was not found
ca: No s'ha trobat la versió «%s» per a «%s»

en: Couldn't find task '%s'
ca: No s'ha pogut trobar la tasca «%s»

en: Couldn't find any package by regex '%s'
ca: No s'ha pogut trobar el paquet a través de l'expressió regular «%s»

en: Unable to locate package %s
ca: No s'ha trobat el paquet %s

en: Can't select versions from package '%s' as it is purely virtual
ca: No s'han pogut seleccionar les versions del paquet «%s» ja que és purament virtual

en: Can't select newest version from package '%s' as it is purely virtual
ca: No s'ha pogut seleccionar la versió més nova del paquet «%s» ja que és purament virtual

en: Can't select candidate version from package %s as it has no candidate
ca: No s'ha pogut seleccionar la versió candidata del paquet %s ja que no té candidata

en: Can't select installed version from package %s as it is not installed
ca: No s'ha pogut seleccionar la versió instal·lada del paquet %s ja que no està instal·lada

en: Can't select installed nor candidate version from package '%s' as it has neither of them
ca: No s'han pogut seleccionar la versió instal·lada ni la candidata del paquet «%s» ja que no estan disponibles cap de les dues

en: Line %u too long in source list %s.
ca: La línia %u és massa llarga en la llista de fonts %s.

en: Unmounting CD-ROM...
ca: S'està desmuntant el CD-ROM…

en: Using CD-ROM mount point %s
ca: S'està utilitzant el punt de muntatge de CD-ROM %s

en: Waiting for disc...
ca: S'està esperant al disc…

en: Mounting CD-ROM...
ca: S'està muntant el CD-ROM…

en: Identifying...
ca: S'està identificant…

en: Stored label: %s
ca: S'ha emmagatzemat l'etiqueta: %s

en: Scanning disc for index files...
ca: S'està analitzant el disc per a fitxers d'índex…

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
ca: S'han trobat %zu índexos de paquets, %zu índexos de fonts, %zu índex de traduccions i %zu signatures

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
ca: No s'ha trobat cap fitxer de paquets, potser no és un disc de Debian o la arquitectura és incorrecta?

en: Found label '%s'
ca: S'ha trobat l'etiqueta «%s»

en: That is not a valid name, try again.
ca: Aquest no és un nom vàlid, torneu-ho a provar.

en: This disc is called: 
    '%s'
ca: El disc es diu:
    «%s»

en: Copying package lists...
ca: S'estan copiant les llistes de paquets…

en: Writing new source list
ca: S'està escrivint una nova llista de fonts

en: Source list entries for this disc are:
ca: Les entrades de la llista de fonts per a aquest disc són:

en: Unable to stat %s.
ca: No es pot veure l'estat de %s.

en: Unable to stat the mount point %s
ca: No es pot obtenir informació del punt de muntatge %s

en: Failed to stat the cdrom
ca: No s'ha pogut fer «stat» del cdrom

en: Command line option %s is not boolean
ca: No és lògica l'opció de la línia d'ordres %s

en: Option %s requires an argument.
ca: L'opció de la línia d'ordres %s precisa un paràmetre.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
ca: Opció %s: Paràmetre de configuració ha de ser en la forma =<val>

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
ca: L'opció %s precisa un paràmetre numèric, no '%s'

en: Option '%s' is too long
ca: L'opció '%s' és massa llarga

en: Sense %s is not understood, try true or false.
ca: El sentit %s no s'entén, proveu «true» (vertader) o «false» (fals).

en: Invalid operation %s
ca: Operació no vàlida %s

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
ca: Abreujament de tipus no reconegut: «%c»

en: Opening configuration file %s
ca: S'està obrint el fitxer de configuració %s

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
ca: Error sintàctic %s:%u: No comença el camp amb un nom.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
ca: Error sintàctic %s:%u: Etiqueta malformada

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
ca: Error sintàctic %s:%u Text extra després del valor

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
ca: Error sintàctic %s:%u: Es permeten directrius només al nivell més alt

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
ca: Error sintàctic %s:%u: Hi ha masses fitxers include niats

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
ca: Error sintàctic %s:%u: Directriu no suportada «%s»

en: Syntax error %s:%u: clear directive requires an option tree as argument
ca: Error sintàctic %s:%u: la directiva clear requereix un arbre d'opcions com a argument

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
ca: Error sintàctic %s:%u: Text extra al final del fitxer

en: Problem unlinking the file %s
ca: Ha hagut un problema en desenllaçar el fitxer %s

en: Could not open lock file %s
ca: No es pot resoldre el fitxer de blocat %s

en: Could not get lock %s
ca: No s'ha pogut blocar %s

en: List of files can't be created as '%s' is not a directory
ca: No es pot crear la llista de fitxers perquè «%s» no és un directori

en: Ignoring '%s' in directory '%s' as it is not a regular file
ca: S'està descartant «%s» al directori «%s» perquè no és un fitxer normal

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has no filename extension
ca: S'està descartant «%s» al directori «%s» perquè no té extensió del nom de fitxer

en: Ignoring file '%s' in directory '%s' as it has an invalid filename extension
ca: S'està descartant «%s» al directori «%s» perquè té una extensió del nom de fitxer invàlida

en: Waited for %s but it wasn't there
ca: Esperava %s però no hi era

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
ca: El sub-procés %s ha rebut una violació de segment.

en: Sub-process %s received signal %u.
ca: El sub-procés %s ha rebut un senyal %u.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
ca: El sub-procés %s ha retornat un codi d'error (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
ca: El sub-procés %s ha sortit inesperadament

en: Read error
ca: Error de lectura

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: Problem closing the gzip file %s
ca: Ha hagut un problema en tancar el fitxer gzip %s

en: Failed to create subprocess IPC
ca: No s'ha pogut crear el subprocés IPC

en: Failed to exec compressor
ca: No s'ha pogut executar el compressor

en: Could not open file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s

en: Could not open file descriptor %d
ca: No s'ha pogut obrir el descriptor del fitxer %d

en: read, still have %llu to read but none left
ca: llegits, falten %llu per llegir, però no queda res

en: write, still have %llu to write but couldn't
ca: escrits, falten %llu per escriure però no s'ha pogut

en: Problem closing the file %s
ca: Ha hagut un problema en tancar el fitxer %s

en: Problem renaming the file %s to %s
ca: Ha hagut un problema en reanomenar el fitxer %s a %s

en: Problem syncing the file
ca: Ha hagut un problema en sincronitzar el fitxer

en: Unable to write to %s
ca: No es pot escriure en %s

en: Can't mmap an empty file
ca: No es pot transferir un fitxer buit a memòria

en: Couldn't make mmap of %llu bytes
ca: No s'ha pogut crear un mapa de memòria de %llu octets

en: Couldn't duplicate file descriptor %i
ca: No s'ha pogut duplicar el descriptor del fitxer %i

en: Unable to close mmap
ca: No es pot tancar el mmap

en: Unable to synchronize mmap
ca: No es pot sincronitzar el mmap

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
ca: No s'ha pogut crear un mapa de memòria de %lu octets

en: Failed to truncate file
ca: No s'ha pogut truncar el fitxer %s

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Start. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
ca: No hi ha espai per al «Dynamic MMap». Incrementeu la mida d'APT::Cache-Start. Valor actual: %lu. (man 5 apt.conf)

en: Unable to increase the size of the MMap as the limit of %lu bytes is already reached.
ca: No s'ha pogut incrementar la mida del MMap ja que el limit de %lu bytes ja s'ha superat.

en: Unable to increase size of the MMap as automatic growing is disabled by user.
ca: No s'ha pogut incrementar la mida del MMap ja que el creixement automàtic està deshabilitat per l'usuari.

en: %c%s... Error!
ca: %c%s… Error!

en: %c%s... Done
ca: %c%s… Fet

en: ...
ca: …

note: Print the spinner
en: %c%s... %u%%
ca: %c%s… %u%%

en: Selection %s not found
ca: No s'ha trobat la selecció %s

en: Unable to parse Release file %s
ca: No es pot analitzar el fitxer Release %s

en: No sections in Release file %s
ca: No hi ha seccions al fitxer Release %s

en: No Hash entry in Release file %s
ca: No hi ha una entrada Hash al fitxer Release %s

en: Invalid '%s' entry in Release file %s
ca: El camp «%s» al fitxer Release %s és invàlid

en: Unable to parse package file %s (%d)
ca: No es pot analitzar el fitxer del paquet %s (%d)

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
ca: No s'ha pogut bloquejar el directori d'administració (%s), hi ha cap altre procés utilitzant-lo?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
ca: No es pot blocar el directori d'administració (%s), sou root?

note: TRANSLATORS: the %s contains the recovery command, usually dpkg --configure -a
en: dpkg was interrupted, you must manually run '%s' to correct the problem.
ca: S'ha interromput el dpkg, hauríeu d'executar manualment «%s» per a corregir el problema.

en: Not locked
ca: No blocat

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

en: Configuring %s
ca: S'està configurant el paquet %s

en: Removing %s
ca: S'està suprimint el paquet %s

en: Completely removing %s
ca: S'ha suprimit completament %s

en: Noting disappearance of %s
ca: S'està anotant la desaparició de %s

en: Running post-installation trigger %s
ca: S'està executant l'activador de postinstal·lació %s

en: Installed %s
ca: S'ha instal·lat el paquet %s

note: FIXME: use a better string after freeze
en: Directory '%s' missing
ca: Manca el directori «%s»

en: Could not open file '%s'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»

en: Preparing %s
ca: S'està preparant el paquet %s

en: Unpacking %s
ca: S'està desempaquetant %s

en: Preparing to configure %s
ca: S'està preparant per a configurar el paquet %s

en: Preparing for removal of %s
ca: S'està preparant per a la supressió del paquet %s

en: Removed %s
ca: S'ha suprimit el paquet %s

en: Preparing to completely remove %s
ca: S'està preparant per a suprimir completament el paquet %s

en: Completely removed %s
ca: S'ha suprimit completament el paquet %s

en: Operation was interrupted before it could finish
ca: S'ha interromput l'operació abans que pogués finalitzar

en: No apport report written because MaxReports is reached already
ca: No s'ha escrit cap informe perquè ja s'ha superat MaxReports

note: check if its not a follow up error
en: dependency problems - leaving unconfigured
ca: S'han produït problemes de depències, es deixa sense configurar

en: No apport report written because the error message indicates a disk full error
ca: No s'ha escrit cap informe perquè el missatge d'error indica una fallida per disc ple

en: No apport report written because the error message indicates a out of memory error
ca: No s'ha escrit cap informe perquè el missatge d'error indica una fallida per falta de memòria

en: No apport report written because the error message indicates a dpkg I/O error
ca: No s'ha escrit cap informe perquè el missatge d'error indica d'una fallida d'E/S del dpkg

en: Building dependency tree
ca: S'està construint l'arbre de dependències

en: Candidate versions
ca: Versions candidates

en: Dependency generation
ca: Dependències que genera

en: Reading state information
ca: S'està llegint la informació de l'estat

en: Failed to open StateFile %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer d'estat temporal %s

en: Send scenario to solver
ca: Envia l'escenari al resoledor

en: Send request to solver
ca: Envia la petició al resoledor

en: Prepare for receiving solution
ca: Prepara per a rebre una solució

en: External solver failed without a proper error message
ca: El resoledor extern ha fallat sense un missatge d'error adient

en: Execute external solver
ca: Executa un resoledor extern

en: Wrote %i records.
ca: S'han escrit %i registres.

en: Wrote %i records with %i missing files.
ca: S'han escrit %i registres, on falten %i fitxers.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
ca: S'han escrit %i registres, on hi ha %i fitxers no coincidents

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
ca: S'han escrit %i registres, on falten %i fitxers i hi ha %i fitxers no coincidents

en: Can't find authentication record for: %s
ca: No s'ha pogut trobar el registre d'autenticatió per a: %s

en: Hash mismatch for: %s
ca: El resum no coincideix per a: %s

en: Packaging system '%s' is not supported
ca: El sistema d'empaquetament «%s» no està suportat

en: Unable to determine a suitable packaging system type
ca: No es pot determinar un tipus de sistema d'empaquetament adequat.

note: send status information that we are about to fork dpkg
en: Running dpkg
ca: S'està executant dpkg

en: Could not perform immediate configuration on '%s'. Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
ca: No s'ha pogut realitzar la configuració immediata de «%s». Vegeu man 5 apt.conf, sota APT::Immediate-Configure per a més detalls. (%d)

en: Could not configure '%s'.
ca: No s'ha pogut configurar «%s».

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
ca: Aquesta instal·lació requereix suprimir temporalment el paquet essencial %s per qüestió d'un bucle de Conflictes/Pre-dependències. Això sol ser una cosa dolenta, però si realment desitgeu fer-la, activeu l'opció APT::Force-LoopBreak.

en: Empty package cache
ca: Memòria cau de paquets és buida

en: The package cache file is corrupted
ca: El fitxer de memòria cau de paquets està corromput

en: The package cache file is an incompatible version
ca: El fitxer de memòria cau de paquets és una versió incompatible

en: This APT does not support the versioning system '%s'
ca: Aquest APT no suporta el sistema de versions «%s»

en: Depends
ca: Depèn

en: PreDepends
ca: Predepèn

en: Suggests
ca: Suggereix

en: Conflicts
ca: Entra en conflicte

en: Recommends
ca: Recomana

en: Replaces
ca: Reemplaça

en: Breaks
ca: Trenca

en: Enhances
ca: Millora

en: Obsoletes
ca: Fa obsolet

en: required
ca: requerit

en: standard
ca: estàndard

en: optional
ca: opcional

en: Cache has an incompatible versioning system
ca: La memòria cau té un sistema de versions incompatible

note: TRANSLATOR: The first placeholder is a package name, the other two should be copied verbatim as they include debug info
en: Error occurred while processing %s (%s%d)
ca: S'ha produït un error en processar %s (%s%d)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
ca: Uau, heu excedit el nombre de paquets que aquest APT és capaç de gestionar.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
ca: Uau, heu excedit el nombre de versions que aquest APT és capaç de gestionar.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
ca: Uau, heu excedit el nombre de descripcions que aquest APT és capaç de gestionar.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
ca: Uau, heu excedit el nombre de dependències que aquest APT és capaç de gestionar.

en: Reading package lists
ca: S'està llegint la llista de paquets

en: IO Error saving source cache
ca: Error d'E/S en desar la memòria cau de la font

en: Index file type '%s' is not supported
ca: El tipus de fitxer índex «%s» no està suportat

en: The value '%s' is invalid for APT::Default-Release as such a release is not available in the sources
ca: El valor «%s» és invàlid per a APT:Default-Release donat que aquest llançament no és disponible a les fonts

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
ca: Registre no vàlid al fitxer de preferències %s, paquet sense capçalera

en: Did not understand pin type %s
ca: No s'ha entès el pin de tipus %s

en: No priority (or zero) specified for pin
ca: No hi ha prioritat especificada per al pin (o és zero)

en: Opening %s
ca: S'està obrint %s

en: Malformed line %u in source list %s (type)
ca: La línia %u és malformada en la llista de fonts %s (tipus)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
ca: El tipus «%s» no és conegut en la línia %u de la llista de fonts %s

en: You must put some 'source' URIs in your sources.list
ca: Heu de posar algunes URI 'font' en el vostre sources.list

en: Failed to fetch %s  %s
ca: No s'ha pogut obtenir %s  %s

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
ca: Alguns índex no s'han pogut baixar. S'han descartat, o en el seu lloc s'han emprat els antics.

en: Calculating upgrade
ca: S'està calculant l'actualització

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed before unchanged files in 'apt-get update'
en: Hit:%lu %s
ca: Obj:%lu %s

note: TRANSLATOR: Very short word to be displayed for files processed in 'apt-get update' Potentially replaced later by "Hit:", "Ign:" or "Err:" if something (bad) happens
en: Get:%lu %s
ca: Bai:%lu %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
ca: S'ha baixat %sB en %s (%sB/s)

en:  [Working]
ca:  [Treballant]

en: Correcting dependencies...
ca: S'estan corregint les dependències…

en:  failed.
ca:  ha fallat.

en: Unable to correct dependencies
ca: No es poden corregir les dependències

en: Unable to minimize the upgrade set
ca: No es pot minimitzar el joc de versions revisades

en:  Done
ca:  Fet

en: You might want to run 'apt-get -f install' to correct these.
ca: Potser voldreu executar «apt-get -f install» per a corregir-ho.

en: Unmet dependencies. Try using -f.
ca: Dependències sense satisfer. Proveu-ho emprant -f.

en: Note, selecting '%s' for task '%s'
ca: Nota: s'està seleccionant «%s» per a la tasca «%s»

en: Note, selecting '%s' for regex '%s'
ca: Nota: s'està seleccionant «%s» per a l'expressió regular «%s»

en: Package %s is a virtual package provided by:
ca: El paquet %s és un paquet virtual proveït per:

en:  [Not candidate version]
ca: [Versió no candidata]

en: You should explicitly select one to install.
ca: Necessiteu seleccionar-ne un explícitament per a instal·lar-lo.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
ca: El paquet %s no té versió disponible, però un altre paquet
    en fa referència. Això normalment vol dir que el paquet falta,
    s'ha tornat obsolet o només és disponible des d'una altra font.

en: However the following packages replace it:
ca: Tot i que els següents paquets el reemplacen:

en: Package '%s' has no installation candidate
ca: El paquet «%s» no té candidat d'instal·lació

en: Virtual packages like '%s' can't be removed
ca: Els paquets virtuals com «%s» no es poden suprimir

note: TRANSLATORS: Note, this is not an interactive question
en: Package '%s' is not installed, so not removed. Did you mean '%s'?
ca: El paquet «%s» no està instal·lat, així doncs no es suprimirà. Volíeu dir «%s»?

en: Package '%s' is not installed, so not removed
ca: El paquet «%s» no està instal·lat, així doncs no es suprimirà

en: Note, selecting '%s' instead of '%s'
ca: Nota: s'està seleccionant «%s» en lloc de «%s»

en: This APT has Super Cow Powers.
ca: Aquest APT té superpoders bovins.

en: No packages found
ca: No s'han trobat paquets

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
ca: AVÍS: No es poden autenticar els següents paquets!

en: Authentication warning overridden.
ca: S'ha descartat l'avís d'autenticació.

en: Some packages could not be authenticated
ca: No s'ha pogut autenticar alguns paquets

en: Install these packages without verification?
ca: Voleu instal·lar aquests paquets sense verificar-los?

en: Couldn't determine free space in %s
ca: No s'ha pogut determinar l'espai lliure en %s

en: You don't have enough free space in %s.
ca: No teniu prou espai lliure en %s.

en: Unable to lock the download directory
ca: No és possible blocar el directori de descàrrega

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
ca: No s'han pogut instal·lar alguns paquets. Això pot ser degut a que heu
    demanat una situació impossible o que esteu emprant la distribució
    «unstable» i alguns paquets requerits encara no han estat creats o bé
    encara no els hi han introduït des d'«Incoming».

note: if (Packages == 1) { c1out << std::endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << std::endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
ca: La informació següent pot ajudar-vos a resoldre la situació:

en: Broken packages
ca: Paquets trencats

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
ca: S'ha produït un error intern, s'ha cridat a InstallPackages amb paquets trencats!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
ca: Els paquets necessiten ser suprimits però s'ha inhabilitat la supressió.

en: Internal error, Ordering didn't finish
ca: S'ha produït un error intern, l'ordenació no ha acabat

en: How odd... The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
ca: Què estrany… les mides no coincideixen, informeu a apt@packages.debian.org

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of archives.
ca: S'ha d'obtenir %sB/%sB d'arxius.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of archives.
ca: S'ha d'obtenir %sB d'arxius.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
ca: Després d'aquesta operació s'empraran %sB d'espai en disc addicional.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: After this operation, %sB disk space will be freed.
ca: Després d'aquesta operació s'alliberaran %sB d'espai en disc.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
ca: S'ha especificat «Trivial Only» però aquesta operació no és trivial.

note: TRANSLATOR: This string needs to be typed by the user as a confirmation, so be careful with hard to type or special characters (like non-breaking spaces)
en: Yes, do as I say!
ca: Sí, fes el que et dic!

en: You are about to do something potentially harmful.
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
ca: Esteu a punt de fer quelcom potencialment nociu.
    Per continuar escriviu la frase «%s»
     ?]

en: Abort.
ca: Avortat.

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Some files failed to download
ca: Alguns fitxers no s'han pogut baixar

en: Download complete and in download only mode
ca: Baixada completa i en mode de només baixada

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
ca: No es poden baixar alguns arxius, proveu a executar apt-get update o intenteu-ho amb --fix-missing.

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
ca: --fix-missing i els medi intercanviables actualment no estan suportats

en: Unable to correct missing packages.
ca: No es poden corregir els paquets que falten.

en: Aborting install.
ca: S'està avortant la instal·lació.

en: The following packages disappeared from your system as
    all files have been overwritten by other packages:
ca: El següent paquet ha desaparegut del vostre sistema ja
    que tots els fitxers s'han sobreescrit per altres paquets:

en: Note: This is done automatically and on purpose by dpkg.
ca: Nota: Això ho fa el dpkg automàticament i a propòsit.

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
ca: Es suposa que no hauriem de suprimir coses, no es pot iniciar el supressor automàtic

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
ca: Sembla que el supressor automàtic ha destruït alguna cosa que no deuria. Si us plau, envieu un informe d'error per a l'apt.

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
ca: S'ha produït un error intern, el supressor automàtic ha trencat coses

en: The following packages were automatically installed and are no longer required:
ca: El paquet següent s'ha instal·lat automàticament i ja no serà necessari:

en: %lu packages were automatically installed and are no longer required.
ca: El paquet %lu es va instal·lar automàticament i ja no és necessari:

en: Use '%s' to remove them.
ca: Empreu «%s» per a suprimir-lo.

en: You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
ca: Potser voldreu executar «apt-get -f install» per corregir-ho:

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
ca: Dependències insatisfetes. Proveu amb «apt-get -f install» sense paquets (o especifiqueu una solució).

en: Suggested packages:
ca: Paquets suggerits:

en: Recommended packages:
ca: Paquets recomanats:

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
ca: S'està ometent %s, ja està instal·lat i l'actualització no està establerta.

en: Skipping %s, it is not installed and only upgrades are requested.
ca: S'està ometent '%s', no està instal·lat i només es demana l'actualització.

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
ca: No es possible la reinstal·lació del paquet %s, no es pot baixar.

en: %s set to manually installed.
ca: S'ha marcat %s com instal·lat manualment.

en: Selected version '%s' (%s) for '%s'
ca: Versió seleccionada «%s» (%s) per a «%s»

en: Selected version '%s' (%s) for '%s' because of '%s'
ca: Versió seleccionada «%s» (%s) per a «%s» degut a «%s»

note: TRANSLATORS: placeholder is a binary name like apt or apt-get
en: NOTE: This is only a simulation!
          %s needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
ca: Nota: Això només és una simulació!
          L'%s necessita privilegis de root per a l'execució real.
          Tingueu en ment que el bloqueig està desactivat,
          per tant, no es depèn de la situació actual real.

en: but %s is installed
ca: però està instal·lat %s

en: but %s is to be installed
ca: però s'instal·larà %s

en: but it is not installable
ca: però no és instal·lable

en: but it is a virtual package
ca: però és un paquet virtual

en: but it is not going to be installed
ca: però no serà instal·lat

en: but it is not installed
ca: però no està instal·lat

en:  or
ca:  o

en: The following packages have unmet dependencies:
ca: Els següents paquets tenen dependències sense satisfer:

en: The following NEW packages will be installed:
ca: S'instal·laran els paquets NOUS següents:

en: The following packages will be REMOVED:
ca: Es SUPRIMIRAN els paquets següents:

en: The following packages have been kept back:
ca: S'han mantingut els paquets següents:

en: The following packages will be upgraded:
ca: S'actualitzaran els paquets següents:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
ca: Es DESACTUALITZARAN els paquets següents:

en: The following held packages will be changed:
ca: Es canviaran els paquets retinguts següents:

en: %s (due to %s)
ca: %s (per %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
ca: AVÍS: Es suprimiran els paquets essencials següents.
    Això NO s'ha de fer a menys que sapigueu exactament el que esteu fent!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
ca: %lu actualitzats, %lu nous a instal·lar,

en: %lu reinstalled,
ca: %lu reinstal·lats,

en: %lu downgraded,
ca: %lu desactualitzats,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
ca: %lu a suprimir i %lu no actualitzats.

en: %lu not fully installed or removed.
ca: %lu no instal·lats o suprimits completament.

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to Y[es] e.g. "Do you want to continue? [Y/n] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [Y/n]
ca: [S/n]

note: TRANSLATOR: Yes/No question help-text: defaulting to N[o] e.g. "Should this file be removed? [y/N] " The user has to answer with an input matching the YESEXPR/NOEXPR defined in your l10n.
en: [y/N]
ca: [s/N]

note: TRANSLATOR: "Yes" answer printed for a yes/no question if --assume-yes is set
en: Y
ca: S

en: You must give at least one search pattern
ca: Heu de donar com a mínim un patró de cerca

en: Package file %s is out of sync.
ca: El fitxer %s del paquet està desincronitzat.

en: Package files:
ca: Fitxers de paquets:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
ca: Memòria cau no sincronitzada, no es pot fer x-ref a un fitxer del paquet

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
ca: Paquets etiquetats:

en:   Installed:
ca:   Instal·lat:

en:   Candidate:
ca:   Candidat:

en: (none)
ca: (cap)

note: Show the priority tables
en:   Version table:
ca:   Taula de versió:

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
ca: S'està agafant «%s» com a paquet font en lloc de '%s'

en: Must specify at least one package to fetch source for
ca: Haureu d'especificar un paquet de codi font per a baixar

en: Unable to find a source package for %s
ca: No es pot trobar un paquet de fonts per a %s

en: NOTICE: '%s' packaging is maintained in the '%s' version control system at:
    %s
ca: Avís: L'empaquetat de «%s» és mantingut amb el sistema de control de
    versions «%s» a:
    %s

en: Please use:
    %s
    to retrieve the latest (possibly unreleased) updates to the package.
ca: Empreu:
    %s
    per obtenir les últimes actualitzacions (possiblement no publicades) del paquet.

en: Skipping already downloaded file '%s'
ca: S'està ometent el fitxer ja baixat «%s»

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement strings, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB/%sB of source archives.
ca: Es necessita baixar %sB/%sB d'arxius font.

note: TRANSLATOR: The required space between number and unit is already included in the replacement string, so %sB will be correctly translate in e.g. 1,5 MB
en: Need to get %sB of source archives.
ca: Es necessita baixar %sB d'arxius font.

en: Fetch source %s
ca: Obtén el font %s

en: Failed to fetch some archives.
ca: No s'ha pogut baixar alguns arxius.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
ca: S'està ometent el desempaquetament de les fonts que ja ho estan en %s

en: Unpack command '%s' failed.
ca: L'ordre de desempaquetar «%s» ha fallat.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
ca: Comproveu si el paquet «dpkgdev» està instal·lat.

en: Build command '%s' failed.
ca: L'ordre de construir «%s» ha fallat.

en: Unable to get build-dependency information for %s
ca: No es pot obtenir informació sobre les dependències de construcció per a %s

en: %s has no build depends.
ca: %s no té dependències de construcció.

en: Must specify at least one package to check builddeps for
ca: S'ha d'especificar un paquet per a verificar les dependències de construcció per a

en: No architecture information available for %s. See apt.conf(5) APT::Architectures for setup
ca: No hi ha informació d'arquitectura disponible per a %s. Vegeu apt.conf(5) APT::Architectures per a configurar-ho

en: Failed to process build dependencies
ca: No es poden processar les dependències de construcció

en: Package %s version %s has an unmet dep:
ca: El paquet %s versió %s té una dependència sense satisfer:

en: The update command takes no arguments
ca: L'ordre update no pren arguments

en: Total package names:
ca: Nombre total de paquets:

en: Total package structures:
ca: Nombre total d'estructures de paquets:

en:   Normal packages:
ca:   Paquets normals:

en:   Pure virtual packages:
ca:   Paquets virtuals purs:

en:   Single virtual packages:
ca:   Paquets virtuals únics:

en:   Mixed virtual packages:
ca:   Paquets virtuals mixtes:

en:   Missing:
ca:   Falten:

en: Total distinct versions:
ca: Nombre total de versions diferents:

en: Total distinct descriptions:
ca: Nombre total de descripcions diferents:

en: Total dependencies:
ca: Nombre total de dependències:

en: Total ver/file relations:
ca: Nombre total de relacions versió/fitxer:

en: Total Desc/File relations:
ca: Nombre total de relacions descripció/fitxer:

en: Total Provides mappings:
ca: Nombre total dels mapes aportats:

en: Total globbed strings:
ca: Nombre total de cadenes globals:

en: Total slack space:
ca: Nombre total de l'espai desaprofitat:

en: Total space accounted for:
ca: Nombre total de l'espai atribuït a:

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark showauto' instead.
ca: Aquesta ordre és desaconsellada. Empreu «apt-mark showauto» en el seu lloc.

en: Show source records
ca: Mostra un registre d'un paquet font

en: Search the package list for a regex pattern
ca: Cerca en la llista de paquets per un patró d'expressió regular

en: Show raw dependency information for a package
ca: Mostra informació de dependències (en cru) d'un paquet

en: Show reverse dependency information for a package
ca: Mostra informació de dependències inverses d'un paquet

en: Show a readable record for the package
ca: Mostra un registre llegible pel paquet

en: List the names of all packages in the system
ca: Llista els noms de tots els paquets del sistema

en: Show policy settings
ca: Mostra la configuració de política

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
ca: Doneu un nom per a aquest disc, com per exemple «Debian 5.0.3 Disc 1»

en: Failed to mount '%s' to '%s'
ca: No s'ha pogut muntar «%s» a «%s»

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
ca: Repetiu aquest procés per a la resta de CD del vostre joc.

en: Arguments not in pairs
ca: Els arguments no són en parells

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
ca: No es pot determinar la versió de debconf. Està instal·lat debconf?

en: Couldn't find package %s
ca: No s'ha pogut trobar el paquet %s

en: %s set to automatically installed.
ca: S'ha marcat %s com instal·lat automàticament.

en: This command is deprecated. Please use 'apt-mark auto' and 'apt-mark manual' instead.
ca: Aquesta ordre és desaconsellada. Empreu «apt-mark auto» i «apt-mark manual» en el seu lloc.

en: Internal error, problem resolver broke stuff
ca: S'ha produït un error intern, el solucionador de problemes ha trencat coses

en: Supported modules:
ca: Mòduls suportats:

en: Retrieve new lists of packages
ca: Obtén llistes noves dels paquets

en: Perform an upgrade
ca: Realitza una actualització

en: Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
ca: Instal·la nous paquets (el paquet és libc6, no libc6.deb)

en: Remove packages
ca: Suprimeix paquets

en: Remove packages and config files
ca: Suprimeix i purga paquets

en: Remove automatically all unused packages
ca: Suprimeix automàticament tots els paquets en desús

en: Distribution upgrade, see apt-get(8)
ca: Actualitza la distribució, vegeu apt-get(8)

en: Follow dselect selections
ca: Segueix les seleccions del dselect

en: Configure build-dependencies for source packages
ca: Configura dependències de construcció pels paquets font

en: Erase downloaded archive files
ca: Suprimeix els fitxers d'arxiu baixats

en: Erase old downloaded archive files
ca: Suprimeix els fitxers d'arxiu antics baixats

en: Verify that there are no broken dependencies
ca: Verifica que no hi hagi dependències trencades

en: Download source archives
ca: Baixa arxius font

en: Download the binary package into the current directory
ca: Baixa el paquet binari al directori actual

en: Download and display the changelog for the given package
ca: Baixa i mostra el registre de canvis del paquet

en: %s can not be marked as it is not installed.
ca: %s no es pot marcar perquè no està instal·lat.

en: %s was already set to manually installed.
ca: %s ja estava marcat com instal·lat manualment.

en: %s was already set to automatically installed.
ca: %s ja estava marcat com instal·lat automàticament.

en: %s was already set on hold.
ca: %s ja estava retingut.

en: %s was already not hold.
ca: %s ja estava no retingut.

en: Executing dpkg failed. Are you root?
ca: L'execució del dpkg ha fallat. Sou root?

en: %s set on hold.
ca: S'ha marcat %s com retingut.

en: Canceled hold on %s.
ca: S'ha cancel·lat la marca de retenció en %s.

en: Unknown package record!
ca: Registre del paquet desconegut!

en: Bad default setting!
ca: Paràmetre per defecte incorrecte!

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
ca: Voleu suprimir els paquets .deb baixats prèviament?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
ca: S'han produït alguns errors en desempaquetar. Els paquets que s'han instal·lat

en: will be configured. This may result in duplicate errors
ca: seran configurats. Això pot provocar errors duplicats

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
ca: o errors causats per dependències sense satisfer. Això està bé, només els errors

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
ca: anteriors a aquest missatge són importants. Corregiu-los i torneu a executar [I]nstal·la una altra vegada

en: Merging available information
ca: S'està fusionant la informació disponible

en: Package extension list is too long
ca: La llista de les extensions dels paquets és massa llarga

en: Error processing directory %s
ca: S'ha produït un error en processar el directori %s

en: Source extension list is too long
ca: La llista d'extensions de les fonts és massa llarga

en: Error writing header to contents file
ca: S'ha produït un error en escriure la capçalera al fitxer de continguts

en: Error processing contents %s
ca: S'ha produït un error en processar el fitxer de continguts %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
ca: Forma d'ús: apt-ftparchive [opcions] ordre
    Ordres:   packages camí_binaris [fitxer_substitucions prefix_camí]]
              sources camí_fonts [fitxer_substitucions [prefix_camí]]
              contents camí
              release camí
              generate config [grups]
              clean config
    
    apt-ftparchive genera fitxers d'índex per als arxius de Debian.
    Gestiona molts estils per a generar-los, des dels completament automàtics
    als substituts funcionals per dpkg-scanpackages i dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive genera fitxers Package des d'un arbre de .deb. El
    fitxer Package conté tots els camps de control de cada paquet així com
    la suma MD5 i la mida del fitxer. Es suporten els fitxers de substitució
    per a forçar el valor de Prioritat i Secció.
    
    D'un mode semblant, apt-ftparchive genera fitxers Sources des d'un arbre
    de .dsc. Es pot utilitzar l'opció --source-override per a especificar un
    fitxer de substitucions de src.
    
    L'ordre «packages» i «sources» hauria d'executar-se en l'arrel de
    l'arbre. CamíBinaris hauria de ser el punt base de la recerca recursiva
    i el fitxer de substitucions hauria de contenir senyaladors de substitució.
    Prefixcamí s'afegeix als camps del nom de fitxer si està present.
    Exemple d'ús a l'arxiu de Debian:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Opcions:
      -h    Aquest text d'ajuda
      --md5 Generació del control MD5
      -s=?  Fitxer de substitucions per a fonts
      -q    Silenciós
      -d=?  Selecciona la base de dades de memòria cau opcional
      --no-delink Habilita el mode de depuració delink
      --contents  Genera el fitxer amb els continguts de control
      -c=?  Llegeix aquest fitxer de configuració
      -o=?  Estableix una opció de configuració arbitrària

en: No selections matched
ca: No s'ha trobat cap selecció

en: Some files are missing in the package file group `%s'
ca: No es troben alguns fitxers dins del grup de fitxers del paquet `%s'

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
ca: La base de dades està corrompuda, fitxer renomenat a %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
ca: La BD és vella, s'està intentant actualitzar %s

en: DB format is invalid. If you upgraded from an older version of apt, please remove and re-create the database.
ca: El format de la base de dades és invàlid. Si heu actualitzat des d'una versió més antiga de l'apt, suprimiu i torneu a crear la base de dades.

en: Unable to open DB file %s: %s
ca: No es pot obrir el fitxer de DB %s: %s

en: Archive has no control record
ca: Arxiu sense registre de control

en: Unable to get a cursor
ca: No es pot aconseguir un cursor

en: realloc - Failed to allocate memory
ca: realloc - No s'ha pogut assignar espai en memòria

en: Unknown compression algorithm '%s'
ca: Algorisme de compressió desconegut '%s'

en: Compressed output %s needs a compression set
ca: La sortida comprimida %s necessita un joc de compressió

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
ca: No s'ha pogut crear el conducte IPC al subprocés

en: Failed to fork
ca: No s'ha pogut bifurcar

en: Compress child
ca: Comprimeix el fil

en: Internal error, failed to create %s
ca: S'ha produït un error intern, no s'ha pogut crear %s

en: IO to subprocess/file failed
ca: Ha fallat l'E/S del subprocés sobre el fitxer

en: Failed to read while computing MD5
ca: No s'ha pogut llegir mentre es calculava la suma MD5

en: Unable to open %s
ca: No es pot obrir %s

en: Failed to read the override file %s
ca: No s'ha pogut llegir la línia predominant del fitxer %s

en: Malformed override %s line %llu #1
ca: Línia predominant %s malformada %llu núm 1

en: Malformed override %s line %llu #2
ca: Línia predominant %s malformada %llu núm 2

en: Malformed override %s line %llu #3
ca: Línia predominant %s malformada %llu núm 3

en: W: Unable to read directory %s
ca: A: No es pot llegir el directori %s

en: W: Unable to stat %s
ca: A: No es pot veure l'estat %s

en: W:
ca: A:

en: E: Errors apply to file
ca: E: Els errors s'apliquen al fitxer

en: Failed to resolve %s
ca: No s'ha pogut resoldre %s

en: Tree walking failed
ca: L'arbre està fallant

en: Failed to open %s
ca: No s'ha pogut obrir %s

en: *** Failed to link %s to %s
ca: *** No s'ha pogut enllaçar %s a %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
ca:  DeLink s'ha arribat al límit de %sB.

en: Archive had no package field
ca: Arxiu sense el camp paquet

en:   %s has no override entry
ca:   %s no té una entrada dominant

en:   %s maintainer is %s not %s
ca:   el mantenidor de %s és %s, no %s

en:   %s has no source override entry
ca:   %s no té una entrada dominant de font

en:   %s has no binary override entry either
ca:   %s no té una entrada dominant de binari

en: Unable to read the cdrom database %s
ca: No es pot llegir la base de dades del cdrom %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
ca: Si us plau, useu apt-cdrom per a que aquest CD sigui reconegut per APT. No pot emprar-se apt-get update per afegir-ne de nous

en: Wrong CD-ROM
ca: CD erroni

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
ca: No es pot muntar el CD-ROM en %s, potser estigui encara en ús.

en: Disk not found.
ca: No s'ha trobat el disc

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: Connecting to %s (%s)
ca: S'està connectant amb %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
ca: No s'ha pogut crear un sòcol per a %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
ca: No es pot iniciar la connexió amb %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
ca: No s'ha pogut connectar amb %s:%s (%s), temps de connexió excedit

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Could not connect to %s:%s (%s).
ca: No s'ha pogut connectar amb %s:%s (%s).

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
ca: S'està connectant amb %s

en: Could not resolve '%s'
ca: No s'ha pogut resoldre «%s»

en: Temporary failure resolving '%s'
ca: S'ha produït un error temporal en resoldre «%s»

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
ca: Ha passat alguna cosa estranya en resoldre «%s:%s» (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
ca: No es pot connectar amb %s:%s:

en: Failed to stat
ca: L'estat ha fallat

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
ca: URI no vàlid, els URI locals no han de començar per //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
ca: S'està accedint a

en: Unable to determine the peer name
ca: No es pot determinar el nom de la màquina distant

en: Unable to determine the local name
ca: No es pot determinar el nom local

en: The server refused the connection and said: %s
ca: El servidor ha rebutjat la nostra connexió i ha dit: %s

en: USER failed, server said: %s
ca: USER ha fallat, el servidor ha dit: %s

en: PASS failed, server said: %s
ca: PASS ha fallat, el servidor ha dit: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
ca: S'ha especificat un servidor intermediari però no un script d'accés, Acquire::ftp::ProxyLogin està buit.

en: TYPE failed, server said: %s
ca: TYPE ha fallat, el servidor ha dit: %s

en: Connection timeout
ca: Temps de connexió finalitzat

en: Server closed the connection
ca: El servidor ha tancat la connexió

en: A response overflowed the buffer.
ca: Una resposta ha desbordat la memòria intermèdia.

en: Protocol corruption
ca: Protocol corromput

en: Could not create a socket
ca: No s'ha pogut crear un sòcol

en: Could not connect data socket, connection timed out
ca: No s'ha pogut connectar amb el sòcol de dades, connexió finalitzada

en: Could not connect passive socket.
ca: No s'ha pogut connectar amb el sòcol passiu.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
ca: gettaddrinfo no es pot obtenir un sòcol que escolte

en: Could not bind a socket
ca: No s'ha pogut vincular a un connector

en: Could not listen on the socket
ca: No s'ha pogut escoltar sobre el sòcol

en: Could not determine the socket's name
ca: No s'ha pogut determinar el nom del sòcol

en: Unable to send PORT command
ca: No es pot enviar l'ordre PORT

en: Unknown address family %u (AF_*)
ca: La família d'adreces %u és desconeguda (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
ca: EPRT ha fallat, el servidor ha dit: %s

en: Data socket connect timed out
ca: S'ha esgotat el temps de connexió al sòcol de dades

en: Unable to accept connection
ca: No es pot acceptar la connexió

en: Problem hashing file
ca: Problema escollint el fitxer

en: Unable to fetch file, server said '%s'
ca: No és possible obtenir el fitxer, el servidor ha dit '%s'

en: Data socket timed out
ca: S'ha esgotat el temps d'espera per al sòcol de dades

en: Data transfer failed, server said '%s'
ca: Ha fallat la transferència de dades, el servidor ha dit '%s'

note: Get the files information
en: Query
ca: Consulta

en: Unable to invoke
ca: No es pot invocar

en: At least one invalid signature was encountered.
ca: S'ha trobat almenys una signatura invàlida.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
ca: Error intern: La signatura és correcta, però no s'ha pogut determinar l'empremta digital de la clau!

en: Could not execute 'apt-key' to verify signature (is gnupg installed?)
ca: No s'ha pogut executar el «apt-key» per a verificar la signatura (està instal·lat el gnupg?)

en: Unknown error executing apt-key
ca: S'ha produït un error desconegut en executar el apt-key

en: The following signatures were invalid:
ca: Les signatures següents són invàlides:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
ca: Les signatures següents no s'han pogut verificar perquè la clau pública no està disponible:

en: Error writing to the file
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer

en: Error reading from server. Remote end closed connection
ca: S'ha produït un error en llegir, el servidor remot ha tancat la connexió

en: Error reading from server
ca: S'ha produït un error en llegir des del servidor

en: Error writing to file
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer

en: Select failed
ca: Ha fallat la selecció

en: Connection timed out
ca: Connexió finalitzada

en: Error writing to output file
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer de sortida

note: FIXME: fallback to a default mirror here instead and provide a config option to define that default
en: No mirror file '%s' found
ca: No s'ha trobat el fitxer rèplica «%s»

note: FIXME: fallback to a default mirror here instead and provide a config option to define that default
en: Can not read mirror file '%s'
ca: No es pot llegir el fitxer rèplica «%s»

en: [Mirror: %s]
ca: [Rèplica: %s]

en: Failed to set modification time
ca: No s'ha pogut establir el temps de modificació

en: Connection closed prematurely
ca: La connexió s'ha tancat prematurament

en: Waiting for headers
ca: S'estan esperant les capçaleres

en: The HTTP server sent an invalid reply header
ca: El servidor HTTP ha enviat una capçalera de resposta no vàlida

en: Bad header line
ca: Línia de capçalera incorrecta

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
ca: El servidor HTTP ha enviat una capçalera de Content-Length no vàlida

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
ca: El servidor HTTP ha enviat una capçalera de Content-Range no vàlida

en: This HTTP server has broken range support
ca: Aquest servidor HTTP té el suport d'abast trencat

en: Unknown date format
ca: Format de la data desconegut

en: Bad header data
ca: Capçalera de dades no vàlida

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Internal error
ca: Error intern

en: Empty files can't be valid archives
ca: Els fitxers buits no poden ser arxius vàlids
