printconf - en to ca translation catalogue (444 entries)

en: Username:
ca: Nom de l'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Domain:
ca: Domini:

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Idle
ca: Inactiva

en: Processing
ca: Processant

en: Busy
ca: Ocupada

en: Stopped
ca: Aturada

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Not authorized
ca: No és permès

en: The password may be incorrect.
ca: Pot ser que la contrasenya sigui incorrecta.

en: CUPS server error
ca: Error del servidor CUPS

en: There was an error during the CUPS operation: '%s'.
ca: S'ha produït un error durant l'operació del CUPS: «%s».

en: The password may be incorrect, or the server may be configured to deny remote administration.
ca: Pot ser que la contrasenya sigui incorrecta o que el servidor estigui configurat per arebutjar l'administració remota.

en: Bad request
ca: Sol·licitud incorrecta

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Request timeout
ca: S'ha exhaurit el temps d'espera de la sol·licitud

en: Upgrade required
ca: S'ha de dur a terme una actualització

en: Server error
ca: Error del servidor

en: Not connected
ca: Sense connectar

en: status %d
ca: estat %d

en: There was an HTTP error: %s.
ca: S'ha produït un error HTTP: %s

en: Job
ca: Tasca

en: User
ca: Usuari

en: Printer
ca: Impressora

en: Size
ca: Mida

en: Time submitted
ca: Hora d'enviament

en: Status
ca: Estat

en: my jobs on %s
ca: les meves tasques a %s

en: my jobs
ca: les meves tasques

en: all jobs
ca: totes les tasques

en: Document Print Status (%s)
ca: Estat d'impressió dels documents (%s)

en: Message
ca: Missatge

en: 1 hour ago
ca: fa 1 hora

en: 1 hour and 1 minute ago
ca: fa 1 hora i 1 minut

en: 1 hour and %d minutes ago
ca: fa 1 hora i %d minuts

en: %d hours ago
ca: fa %d hores

en: %d hours and 1 minute ago
ca: fa %d hores i 1 minut

en: %d hours and %d minutes ago
ca: fa %d hores i %d minuts

en: a minute ago
ca: fa un minut

en: %d minutes ago
ca: fa %d minuts

en: Pending
ca: Pendent

en: Held
ca: Suspès

en: Canceled
ca: Cancel·lat

en: Aborted
ca: Interromput

en: Completed
ca: Completat

en: Authentication required for printing document `%s' (job %d)
ca: Cal autenticar-se per a imprimir el document «%s» (tasca %d)

en: No documents queued
ca: Cap document encuat

en: 1 document queued
ca: 1 document encuat

en: %d documents queued
ca: %d documents encuats

en: There was a problem sending document `%s' (job %d) to the printer.
ca: Hi ha hagut un problema en enviar el document «%s» (tasca %d) a la impressora.

en: There was a problem processing document `%s' (job %d).
ca: Hi ha hagut un problema en processar el document «%s» (tasca %d).

note: Give up and use the untranslated provided.
en: There was a problem printing document `%s' (job %d): `%s'.
ca: Hi ha hagut un problema en imprimir el document «%s» (tasca %d): «%s».

en: Print Error
ca: Error d'impressió

en: _Diagnose
ca: _Diagnostica

en: The printer called `%s' has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat la impressora «%s».

en: Default Printer
ca: Impressora predeterminada

en: _Use System Default
ca: _Utilitza la del sistema

en: _Set Default
ca: _Fes-la la predeterminada

en: Location
ca: Ubicació

en: Conflicts with:
ca: Té un conflicte amb:

en: Class
ca: Classe

note: Set up "Problems?" link button
en: Problems?
ca: Problemes?

en: Members of this class
ca: Membres d'aquesta classe

en: Others
ca: Altres

en: Devices
ca: Dispositius

en: Makes
ca: Fabricants

en: Drivers
ca: Controladors

en: Downloadable Drivers
ca: Controladors que es poden baixar

en: Users
ca: Usuaris

en: Automatic rotation
ca: Rotació automàtica

en: Printer Properties - `%s' on %s
ca: Propietats de la impressora - «%s» a %s

en: Printer configuration - %s
ca: Configuració de la impressora - %s

en: Connected to %s
ca: Connectat a %s

en: Remote class
ca: Classe remota

en: Remote printer
ca: Impressora remota

en: Local class
ca: Classe local

en: Local printer
ca: Impressora local

en: Connecting to server:
    %s
ca: S'està connectant al servidor:
    %s

en: Installable Options
ca: Opcions instal·lables

en: Printer Options
ca: Opcions de la impressora

en: There are conflicting options.
    Changes can only be applied after
    these conflicts are resolved.
ca: Hi ha conflictes entre les opcions.
    Els canvis només es podran aplicar
    després de resoldre aquests conflictes.

en: This will delete this class!
ca: Això farà que se suprimeixi aquesta classe.

en: Proceed anyway?
ca: Voleu continuar de totes maneres?

en: Submitted
ca: Enviat

en: Test page submitted as job %d
ca: La pàgina de prova s'ha enviat com a tasca %d

en: Not possible
ca: Impossible

en: The remote server did not accept the print job, most likely because the printer is not shared.
ca: El servidor remot no ha acceptat la tasca d'impressió. Probablement la impressora no s'està compartint.

en: Maintenance command submitted as job %d
ca: L'ordre de manteniment s'ha enviat com a tasca %d

en: There was a problem connecting to the CUPS server.
ca: Hi ha hagut un problema en connectar-se al servidor CUPS.

en: Option '%s' has value '%s' and cannot be edited.
ca: L'opció «%s» té el valor «%s» i no es pot editar.

en: Really delete class `%s'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la classe «%s»?

en: Really delete printer `%s'?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la impressora «%s»?

en: Really delete selected destinations?
ca: Esteu segur que voleu suprimir les ubicacions seleccionades?

en: Share
ca: Recurs compartit

en: Comment
ca: Comentari

note: IPP list columns
en: Queue
ca: Cua

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
ca: Descripció d'impressora Postscript (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: All files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

en: Search
ca: Cerca

en: New Printer
ca: Impressora nova

en: New Class
ca: Classe nova

en: Change Device URI
ca: Canvia l'URI del dispositiu

en: Change Driver
ca: Canvia el controlador

en: Searching
ca: Cerca

en: Searching for drivers
ca: S'estan cercant controladors

en: This printer supports both printing and sending faxes.  Which functionality should be used for this queue?
ca: Aquesta impressora pot imprimir i enviar faxos. Per a quina funcionalitat s'hauria d'utilitzar aquesta cua d'impressió?

en: Searching for printers
ca: S'estan cercant impressores

en: Other
ca: Altre

en:  (Current)
ca:  (Actual)

en: Scanning...
ca: S'està analitzant...

en: Verified
ca: Verificat

en: This print share is accessible.
ca: Aquesta impressora compartida és accessible.

en: This print share is not accessible.
ca: Aquesta impressora compartida no és accessible.

en: It is not possible to obtain a list of queues from this host.
ca: No es pot obtenir una llista de les cues d'aquest ordinador.

en: No queues
ca: Cap cua

en: There are no queues available.
ca: No hi ha cap cua disponible.

en: A printer connected to the parallel port.
ca: Una impressora connectada al port paral·lel.

en: A printer connected to a USB port.
ca: Una impressora connectada un port USB.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
ca: El programari HPLIP que controla una impressora, o la funció d'impressió d'un dispositiu multifunció.

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
ca: El programari HPLIP que controla un fax, o la funció de fax d'un dispositiu multifunció.

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
ca: La impressora local detectada per la capa d'abstracció de maquinari (HAL).

en: -- Select printer model --
ca: -- Seleccioneu el model d'impressora --

en: -- No matches found --
ca: -- No s'ha trobat cap concordança --

en:  (recommended)
ca:  (recomanat)

en: This PPD is generated by foomatic.
ca: Aquest PPD l'ha generat el foomatic.

en: Distributable
ca: Distribuïble

en: None
ca: cap

en: Not specified.
ca: No especificat.

note: Foomatic database problem of some sort.
en: Database error
ca: Error de la base de dades

en: The '%s' driver cannot be used with printer '%s %s'.
ca: El controlador «%s» no es pot fer servir amb la impressora «%s %s».

note: This printer references some XML that is not installed by default.  Point the user at the package they need to install.
en: You will need to install the '%s' package in order to use this driver.
ca: Haureu d'instal·lar el paquet «%s» per a poder utilitzar aquest controlador.

note: This error came from trying to open the PPD file.
en: PPD error
ca: Error en el PPD

en: Failed to read PPD file.  Possible reason follows:
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer PPD, aquests en poden ser els motius:

note: Failed to get PPD downloaded from OpenPrinting XXX
en: Downloadable drivers
ca: Controladors que es poden baixar

en: Failed to download PPD.
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer PPD.

en: No Installable Options
ca: No hi ha opcions instal·lables

en: Adding
ca: Addició

en: Adding printer
ca: S'està afegint la impressora

en: Install driver
ca: Instal·la el controlador

en: Printer '%s' requires the %s package but it is not currently installed.
ca: La impressora «%s» necessita el paquet %s, però no està instal·lat.

en: Missing driver
ca: Manca el controlador

en: Printer '%s' requires the '%s' program but it is not currently installed.  Please install it before using this printer.
ca: La impressora «»%s«» necessita el programa %s però encara no està instal·lat. L'haureu d'instal·lar abans de poder fer servir aquesta impressora.

en: 72 points per inch
ca: 72 punts per polzada

en: <b>Authentication</b>
ca: <b>Autenticació</b>

en: <b>Banner</b>
ca: <b>Bàner</b>

en: <b>Basic Server Settings</b>
ca: <b>Configuració bàsica del servidor</b>

en: <b>Common Options</b>
ca: <b>Opcions comunes</b>

en: <b>Description</b>
ca: <b>Descripció</b>

en: <b>Description</b> (optional)
ca: <b>Descripció</b> (opcional)

en: <b>Download Printer Driver</b>
ca: <b>Baixa el controlador de la impressora</b>

en: <b>Enter device URI</b>
ca: <b>Introduïu l'URI del dispositiu</b>

en: <b>IPP Printer</b>
ca: <b>Impressora IPP</b>

en: <b>Image Options</b>
ca: <b>Opcions per a les imatges</b>

en: <b>Installed Options</b>
ca: <b>Opcions instal·lades</b>

en: <b>License Terms</b>
ca: <b>Condicions de la llicència</b>

en: <b>Location of the LPD network printer</b>
ca: <b>Ubicació de la impressora de xarxa LPD</b>

en: <b>Location of the network printer</b>
ca: <b>Ubicació de la impressora de xarxa</b>

en: <b>Location</b> (optional)
ca: <b>Ubicació</b> (opcional)

en: <b>Note</b>
ca: <b>Nota</b>

en: <b>Other Options (Advanced)</b>
ca: <b>Altres opcions (avançat)</b>

en: <b>Policies</b>
ca: <b>Polítiques</b>

en: <b>Printer Name</b>
ca: <b>Nom de la impressora</b>

en: <b>Printers to be members of this Class</b>
ca: <b>Impressores a pertànyer a aquesta classe</b>

en: <b>SMB Printer</b>
ca: <b>Impressora SMB</b>

en: <b>Select Connection</b>
ca: <b>Seleccioneu la connexió</b>

en: <b>Select Driver</b>
ca: <b>Seleccioneu el controlador</b>

en: <b>Settings of the serial port</b>
ca: <b>Configuració del port sèrie</b>

en: <b>Settings</b>
ca: <b>Configuració</b>

en: <b>State</b>
ca: <b>Estat</b>

en: <b>Tests and Maintenance</b>
ca: <b>Comprovacions i manteniment</b>

en: <b>Text Options</b>
ca: <b>Opcions del text</b>

en: <i>Not published
    See server settings</i>
ca: <i>No publicat
    Vegeu els paràmetres del servidor</i>

en: <i>smb://[workgroup/]server[:port]/printer</i>
ca: <i>smb://[grup_de_treball/]servidor[:port]/impressora</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Apply changes?</span>
    
    Any changes you have made will be lost unless you apply them.
ca: <span weight="bold" size="larger">Voleu aplicar els canvis?</span>
    
    Es perdran els canvis que heu fet si no els apliqueu.

en: A CUPS configuration tool.
ca: Una eina de configuració del CUPS.

en: Accepting jobs
ca: Acceptació de tasques

en: Access Control
ca: Control d'accés

en: Add or Remove Members
ca: Addició o supressió de membres

en: Allow printing for everyone except these users:
ca: Tots els usuaris poden imprimir, excepte els següents:

en: Allow printing from the Internet
ca: Permet la impressió des d'Internet

en: Allow remote administration
ca: Permet l'administració remota

en: Allow users to cancel any job (not just their own)
ca: Permet que els usuaris cancel·lin les tasques de qualsevol usuari

en: Basic Server Settings
ca: Configuració bàsica del servidor

en: Baud Rate
ca: Velocitat

en: Bottom margin:
ca: Marge inferior:

en: Brightness:
ca: Brillantor:

en: Browse...
ca: Navega...

en: CUPS server:
ca: Servidor CUPS:

en: Change...
ca: Canvia...

en: Characters per inch:
ca: Caràcters per polzada:

note: Not more than 25 characters
en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Comments...
ca: Comentaris...

en: Connect to CUPS server
ca: Connecta al servidor CUPS

en: Connecting
ca: Connexió

en: Connecting to Server:
    %s
ca: S'està connectant al servidor:
    %s

en: Copies:
ca: Còpies:

en: Copy Printer
ca: Copia la impressora

en: Create a class from the selected printers (for failover or load-balancing)
ca: Crea una classe a partir de les impressores seleccionades (per a redundància o balanceig de càrrega)

en: Data Bits
ca: Bits de dades

en: Default
    1200
    2400
    4800
    9600
    19200
    38400
    57600
    115200
ca: Predeterminat
    1200
    2400
    4800
    9600
    19200
    38400
    57600
    115200

en: Default
    8
    7
ca: Predeterminat
    8
    7

en: Default
    None
    Odd
    Even
ca: Predeterminat
    Cap
    Senar
    Parell

en: Default
    None
    XON/XOFF (Software)
    RTS/CTS (Hardware)
    DTR/DSR (Hardware)
ca: Predeterminat
    Cap
    XON/XOFF (programari)
    RTS/CTS (maquinari)
    DTR/DSR (maquinari)

en: Deny printing for everyone except these users:
ca: Només poden imprimir els usuaris següents:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Device URI
ca: URI del dispositiu

en: Device URI:
ca: URI del dispositiu:

en: Device description.
ca: Descripció del dispositiu.

en: Driver details
ca: Detalls del controlador

en: E_nable
ca: Ha_bilita

en: Empty
ca: Buit

en: Enabled
ca: Habilitada

en: Ending Banner:
ca: Bàner de peu de pàgina:

en: Error Policy:
ca: Política d'errors:

en: Find _Queue...
ca: Cerca una c_ua...

en: Finishings:
ca: Acabaments:

en: Flow Control
ca: Control de flux

en: For the printer you have selected there are drivers available for download.
ca: Hi ha controladors que es poden baixar per a la impressora que heu seleccionat.

en: Hold until:
ca: Suspèn fins:

en: Host:
ca: Ordinador:

en: Hue adjustment:
ca: Ajustament del to:

en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
ca: Descripció de la impressora, com ara «HP LaserJet amb Duplexer»

en: Human-readable location such as "Lab 1"
ca: Descripció de la ubicació, per exemple «Laboratori 1»

en: IPP Browser
ca: Navegador IPP

en: Installed Options
ca: Opcions instal·lades

en: Job Options
ca: Opcions de les tasques

en: Job priority:
ca: Prioritat de les tasques:

en: Left margin:
ca: Marge esquerre:

en: Left to right, top to bottom
    Left to right, bottom to top
    Right to left, top to bottom
    Right to left, bottom to top
    Top to bottom, left to right
    Top to bottom, right to left
    Bottom to top, left to right
    Bottom to top, right to left
ca: D'esquerra a dreta, de dalt a baix
    D'esquerra a dreta, de baix a dalt
    De dreta a esquerra, de dalt a baix
    De dreta a esquerra, de baix a dalt
    De dalt a baix, d'esquerra a dreta
    De dalt a baix, de dreta a esquerra
    De baix a dalt, d'esquerra a dreta
    De dalt a baix, de dreta a esquerra

en: License:
ca: Llicència:

en: Lines per inch:
ca: Línies per polzada:

en: Local Driver
ca: Controlador local

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Make and Model:
ca: Fabricant i model:

en: Make and model:
ca: Fabricant i model:

en: Media:
ca: Suports:

en: Members
ca: Membres

en: Mirror
ca: Inverteix

en: More
ca: Més

en: New Clas_s
ca: Cla_sse nova

en: New _Printer
ca: Im_pressora nova

en: New name for the printer
ca: Nom nou de la impressora

en: No, I do not accept this license
ca: No, no accepto aquesta llicència

en: None
    Staple
    Punch
    Cover
    Bind
    Saddle stitch
    Edge stitch
    Fold
    Trim
    Bale
    Booklet maker
    Job offset
    Staple (top left)
    Staple (bottom left)
    Staple (top right)
    Staple (bottom right)
    Edge stitch (left)
    Edge stitch (top)
    Edge stitch (right)
    Edge stitch (bottom)
    Staple dual (left)
    Staple dual (top)
    Staple dual (right)
    Staple dual (bottom)
    Bind (left)
    Bind (top)
    Bind (right)
    Bind (bottom)
ca: Cap
    Grapa
    Forats
    Coberta
    Lligat
    Cosit pel mig
    Cosit a un costat
    Doblegat
    Tallat
    Embalat
    Confeccionador de llibrets
    Separador de tasques
    Grapa (superior esquerre)
    Grapa (inferior esquerre)
    Grapa (superior dret)
    Grapa (inferior dret)
    Cosit a un costat (esquerre)
    Cosit a un costat (superior)
    Cosit a un costat (dret)
    Cosit a un costat (inferior)
    Grapa doble (esquerre)
    Grapa doble (superior)
    Grapa doble (dret)
    Grapa doble (inferior)
    Coberta (esquerre)
    Coberta (superior)
    Coberta (dret)
    Coberta (inferior)

en: One-sided
    Two-sided (long edge)
    Two-sided (short edge)
ca: Una cara
    Dues cares (cantó llarg)
    Dues cares (cantó curt)

en: Operation Policy:
ca: Política d'operacions:

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Pages per side layout:
ca: Disposició de les pàgines per cara:

en: Pages per side:
ca: Pàgines per cara:

en: Parity
ca: Paritat

en: Please Wait
ca: Espereu, si us plau

en: Policies
ca: Polítiques

en: Port number:
ca: Número de port:

en: Portrait (no rotation)
    Landscape (90°)
    Reverse landscape (270°)
    Reverse portrait (180°)
ca: Vertical (sense girar)
    Apaïsat (90°)
    Apaïsat invertit (270°)
    Vertical invertit (180°)

en: PostScript Printer Description (PPD) files can often be found on the driver disk that comes with the printer. For PostScript printers they are often part of the Windows<sup>®</sup> driver.
ca: Els fitxers de descripció de la impressora PostScript (PPD) són sovint al disc dels controladors de la impressora. Per a les impressores PostScript, solen formar part del controlador del Windows<sup>®</sup>.

en: Pretty print
ca: Decoració del format

note: Not more than 25 characters
en: Print Self-Test Page
ca: Imprimeix la pàgina de comprovació

note: Not more than 25 characters
en: Print Test Page
ca: Imprimeix una pàgina de prova

en: Printer Properties
ca: Propietats de la impressora

en: Printer State:
ca: Estat de la impressora:

en: Printer model:
ca: Model del la impressora:

en: Probe
ca: Sondeja

en: Prompt user if authentication is required
ca: Sol·licita l'autenticació a l'usuari, si cal

en: Provide PPD file
ca: Proporcioneu un fitxer PPD

en: Queue:
ca: Cua:

en: Require encryption
ca: Requereix xifratge

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Reset to system default
ca: Reinicialitza als valors predeterminats del sistema

en: Right margin:
ca: Marge dret:

en: SMB Browser
ca: Navegador SMB

en: Saturation:
ca: Saturació:

en: Save debugging information for troubleshooting
ca: Desa la informació de depuració per a analitzar els errors

en: Scale to fit
ca: Millor ajust

en: Scaling:
ca: Escalat:

en: Search for a printer driver to download
ca: Cerca un controlador d'impressora a baixar

en: Select A File
ca: Escolliu un fitxer

en: Select printer from database
ca: Seleccioneu una impressora de la base de dades

en: Serial
ca: Sèrie

en: Set As De_fault
ca: Fes-la la _predeterminada

en: Set As Default
ca: Fes-la la predeterminada

en: Set authentication details now
ca: Estableix els detalls de l'autenticació ara

en: Settings
ca: Configuració

en: Share published printers connected to this system
ca: Comparteix les impressores publicades connectades a aquest sistema

en: Shared
ca: Compartida

en: Short name for this printer such as "laserjet"
ca: Sobrenom d'aquesta impressora, com ara «laserjet»

en: Show printers shared by other systems
ca: Mostra les impressores compartides per altres sistemes

en: Sides:
ca: Cares:

en: Specify the default job options for this printer.  Jobs arriving at this print server will have these options added if they are not already set by the application.
ca: Estableix les opcions per defecte de les tasques d'aquesta impressora. Si l'aplicació no les ha establert, s'afegiran aquestes opcions als treballs que arribin a aquest servidor d'impressió.

en: Starting Banner:
ca: Bàner d'inici:

en: Supplier:
ca: Proveïdor:

en: The foomatic printer database contains various manufacturer provided PostScript Printer Description (PPD) files and also can generate PPD files for a large number of (non PostScript) printers. But in general manufacturer provided PPD files provide better access to the specific features of the printer.
ca: La base de dades d'impressores del foomatic conté fitxers de descripció de la impressora (PPD) proporcionats pels fabricants i també pot generar fitxers PPD per a un gran nombre d'impressores no PostScript. En general, però, els fitxers PPD dels fabricants proporcionen un millor accés a la impressora.

en: These drivers do not come from your operating system supplier and will not be covered by their commercial support.  See the support and license terms of the driver's supplier.
ca: Aquests controladors no els distribueix el proveïdor del sistema operatiu i no n'obtindreu assistència comercial. Vegeu les condicions d'assistència tècnica i de llicència del proveïdor del controlador.

en: This driver supports additional hardware that may be installed in the printer.
ca: Aquest controlador pot funcionar amb maquinari addicional que es pot instal·lar a la impressora.

en: This is done by assuming that options with the same name do have the same meaning. Settings of options that are not present in the new PPD will be lost and options only present in the new PPD will be set to default.
ca: Això es farà suposant que les opcions amb el mateix nom tenen el mateix significat. Les opcions que no existeixin en el nou PPD es perdran, i les que només apareguin al nou PPD es faran servir amb el valor predeterminat.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139, USA.
ca: Aquest programa és programari lliure; el podeu redistribuir i/o modificar sota els termes de la Llicència Publica General GNU tal i com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència, o (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Publica General GNU per a obtenir-ne més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: This way all current option settings will be lost. The default settings of the new PPD will be used.
ca: Es perdran totes les opcions de configuració actuals. Es farà servir la configuració predeterminada del nou PPD.

en: To add a new option, enter its name in the box below and click to add.
ca: Per a afegir una opció nova, introduïu-ne el nom al quadre d'aquí sota i feu clic a «Afegeix».

en: Top margin:
ca: Marge superior:

en: Try to copy the option settings over from the old PPD.
ca: Intenta copiar les opcions de configuració de l'antic PPD.

en: Use the new PPD (Postscript Printer Description) as is.
ca: Empra el nou PPD (descripció d'impressora Postscript) tal com és.

en: View Print _Queue
ca: Mostra la _cua d'impressió

en: With this choice no driver download will be performed. In the next steps a locally installed driver will be selected.
ca: Amb aquesta opció no es baixarà cap controlador. En els passos següents se seleccionarà un controlador instal·lat localment.

en: Word wrap
ca: Ajustament de paraules

en: Yes, I accept this license
ca: Sí, accepto aquesta llicència

en: _Connect...
ca: _Connecta...

en: _Create Class
ca: _Crea la classe

en: _Disable
ca: In_habilita

en: _Do not apply
ca: _No ho apliquis

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: A_juda

en: _Install
ca: _Instal·la

en: _Rename
ca: _Torna a anomenar

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Server Settings...
ca: Paràmetres del _servidor...

en: _Troubleshoot
ca: _Resolució de problemes

en: _Verify...
ca: _Verifica...

en: default
ca: per defecte

en: none
ca: cap

en: points
ca: punts

en: Configure printers
ca: Configuració d'impressores

en: Printing
ca: Impressió

en: Toner low
ca: Poc tòner

en: Printer '%s' is low on toner.
ca: La impressora «%s» té poc tòner.

en: Toner empty
ca: Tòner buit

en: Printer '%s' has no toner left.
ca: La impressora «%s» no té tòner.

en: Cover open
ca: Tapa oberta

en: The cover is open on printer '%s'.
ca: La impressora «%s» té la tapa oberta

en: Door open
ca: Porta oberta

en: The door is open on printer '%s'.
ca: La impressora «%s» té la porta oberta.

en: Paper low
ca: Poc paper

en: Printer '%s' is low on paper.
ca: La impressora «%s» té poc paper.

en: Out of paper
ca: Sense paper

en: Printer '%s' is out of paper.
ca: La impressora «%s» no té paper.

en: Ink low
ca: Poca tinta

en: Printer '%s' is low on ink.
ca: La impressora «%s» té poca tinta.

en: Ink empty
ca: Sense tinta

en: Printer '%s' has no ink left.
ca: La impressora «%s» no té tinta.

en: Printer off-line
ca: La impressora està fora de línia

en: Printer `%s' is currently off-line.
ca: La impressora «%s» està fora de línia.

en: Not connected?
ca: Sense connectar?

en: Printer '%s' may not be connected.
ca: Pot ser que la impressora «%s» no estigui connectada.

en: Printer error
ca: Error de la impressora

en: There is a problem on printer `%s'.
ca: Hi ha un problema amb la impressora «%s».

en: Printer report
ca: Informe de la impressora

en: Printer warning
ca: Avís de la impressora

en: Printer '%s': '%s'.
ca: Impressora «%s»: «%s».

en: Printing troubleshooter
ca: Resolució de problemes de la impressió

en: To start this tool, select System->Administration->Printing from the main menu.
ca: Seleccioneu l'entrada de menú principal Sistema->Administració->Impressió per a utilitzar aquesta eina.

en: Server Not Exporting Printers
ca: El servidor no exporta les impressores

en: Although one or more printers are marked as being shared, this print server is not exporting shared printers to the network.
ca: Tot i que una o més impressores estan marcades com a compartides, aquest sservidor d'impressió no les exporta a la xarxa.

en: Enable the 'Share published printers connected to this system' option in the server settings using the printing administration tool.
ca: Habiliteu l'opció «Comparteix les impressores publicades connectades a aquest sistema» en els paràmetres del servidor amb l'eina d'administració de la impressió.

en: Install
ca: Instal·la

en: Invalid PPD File
ca: El fitxer PPD no és vàlid

en: The PPD file for printer `%s' does not conform to the specification.  Possible reason follows:
ca: El fitxer PPD de la impressora «%s» no s'adiu a l'especificació. La següent n'és una raó possible:

note: Perhaps cupstestppd is not in the path.
en: There is a problem with the PPD file for printer `%s'.
ca: Hi ha un problema amb el fitxer PPD de la impressora «%s».

en: Missing Printer Driver
ca: Manca el controlador de la impressora

en: Printer `%s' requires the %s package but it is not currently installed.
ca: La impressora «%s» necessita el paquet %s, però no està instal·lat.

en: Printer `%s' requires the `%s' program but it is not currently installed.
ca: La impressora «%s» necessita el programa %s, però no està instal·lat.

en: Choose Network Printer
ca: Escolliu una impressora de xarxa

en: Please select the network printer you are trying to use from the list below. If it does not appear in the list, select 'Not listed'.
ca: Seleccioneu la impressora de xarxa que vulgueu utilitzar de la llista de sota. Si no hi apareix, escolliu «No és a la llista».

en: Name
ca: Nom

en: Information
ca: Informació

en: Not listed
ca: No és a la llista

en: Choose Printer
ca: Escolliu una impressora

en: Please select the printer you are trying to use from the list below. If it does not appear in the list, select 'Not listed'.
ca: Seleccioneu la impressora que vulgueu utilitzar de la llista de sota. Si no hi apareix, escolliu «No és a la llista».

en: Choose Device
ca: Trieu el dispositiu

en: Please select the device you want to use from the list below. If it does not appear in the list, select 'Not listed'.
ca: Seleccioneu el dispositiu que vulgueu utilitzar de la llista de sota. Si no hi apareix, escolliu «No és a la llista».

en: Debugging
ca: Depuració

en: I would like to enable debugging output from the CUPS scheduler.  This may cause the scheduler to restart.  Click the button below to enable debugging.
ca: S'hauria d'habilitar la depuració en el planificador del CUPS, cosa que pot causar el seu reinici. Feu clic al botó de sota per a habilitar la depuració.

en: Enable Debugging
ca: Habilita la depuració

en: Debug logging enabled.
ca: S'ha habilitat el registre de la depuració

en: Debug logging was already enabled.
ca: Ja estava habilitat el registre de la depuració

en: I would like to disable debugging output from the CUPS scheduler.  This may cause the scheduler to restart.  Click the button below to disable debugging.
ca: S'hauria d'inhabilitar la depuració en el planificador del CUPS, cosa que pot causar el seu reinici. Feu clic al botó de sota per a inhabilitar la depuració.

en: Disable Debugging
ca: Inhabilita la depuració

en: Debug logging disabled.
ca: S'ha inhabilitat el registre de la depuració.

en: Debug logging was already disabled.
ca: Ja estava inhabilitat el registre de la depuració.

en: Error log messages
ca: Missatges en el registre d'errors

en: There are messages in the error log.
ca: Hi ha missatges en el registre d'errors.

en: Printer Location
ca: Ubicació de la impressora

en: Is the printer connected to this computer or available on the network?
ca: La impressora està connectada a aquest ordinador o bé està disponible a la xarxa?

en: Locally connected printer
ca: Impressora connectada localment

en: Network printer
ca: Impressora de xarxa

en: Queue Not Shared
ca: La cua no és compartida

en: The CUPS printer on the server is not shared.
ca: La impressora CUPS del servidor no és compartida.

en: Status Messages
ca: Missatges d'estat

en: There are status messages associated with this queue.
ca: Hi ha missatges d'estat associats a aquesta cua.

en: The printer's state message is: `%s'.
ca: Missatge de l'estat de la impressora: «%s».

en: Errors are listed below:
ca: Es mostren els errors aquí sota:

en: Warnings are listed below:
ca: Es mostren els avisos aquí sota:

en: Test Page
ca: Pàgina de prova

en: Now print a test page.  If you are having problems printing a specific document, print that document now and mark the print job below.
ca: Ara hauríeu d'imprimir una pàgina de prova. Si teniu problemes en imprimir un document determinat, proveu d'imprimir-lo ara i marqueu la tasca d'impressió d'aquí sota.

en: Cancel All Jobs
ca: Cancel·la totes les tasques

en: Test
ca: Prova

en: Did the marked print jobs print correctly?
ca: S'han imprimit correctament les tasques d'impressió marcades?

en: Yes
ca: Sí

en: Error submitting test page
ca: S'ha produït un error en enviar la pàgina de prova

en: The reason given is: `%s'.
ca: S'ha donat el motiu següent: «%s».

en: This may be due to the printer being disconnected or switched off.
ca: Això pot ser degut al fet que la impressora estigui desconnectada o bé apagada.

en: Queue Not Enabled
ca: La cua no està habilitada

en: The queue `%s' is not enabled.
ca: La cua «%s» no està habilitada.

en: To enable it, select the `Enabled' checkbox in the `Policies' tab for the printer in the printer administration tool.
ca: Per habilitar-la, seleccioneu la casella de verificació «Habilitada» a la pestanya de «Polítiques» de la impressora en l'eina d'administració d'impressores.

en: Queue Rejecting Jobs
ca: La cua rebutja les tasques

en: The queue `%s' is rejecting jobs.
ca: La cua «%s» rebutja les tasques.

en: To make the queue accept jobs, select the `Accepting Jobs' checkbox in the `Policies' tab for the printer in the printer administration tool.
ca: Per a fer que la cua accepti tasques, seleccioneu la casella de verificació «Accepta tasques» a la pestanya de «Polítiques» de la impressora en l'eina d'administració d'impressores.

en: Remote Address
ca: Adreça remota

en: Please enter as many details as you can about the network address of this printer.
ca: Introduïu tanta informació com sigui possible sobre l'adreça de xarxa de la impressora.

en: Server name:
ca: Nom del servidor:

en: Server IP address:
ca: Adreça IP del servidor:

en: CUPS Service Stopped
ca: El servei CUPS està aturat

en: The CUPS print spooler does not appear to be running.  To correct this, choose System->Administration->Services from the main menu and look for the `cups' service.
ca: Sembla ser que el gestor de cues d'impressió CUPS no s'està executant. Per a arreglar-ho, escolliu Sistema->Administració->Serveis en el menú principal i cerqueu el servei del «CUPS».

en: Check Server Firewall
ca: Comproveu el tallafoc del servidor

en: It is not possible to connect to the server.
ca: No es pot connectar al servidor.

en: Please check to see if a firewall or router configuration is blocking TCP port %d on server `%s'.
ca: Comproveu si un tallafoc o la configuració de l'encaminador bloquen el port TCP %d al servidor «%s».

en: Sorry!
ca: Disculpeu

en: I have not been able to work out what the problem is, but I have collected some useful information to put in a bug report.
ca: No s'ha pogut determinar quin és el problema, però s'ha recollit prou informació útil per a incloure-la en un informe d'error.

en: Trouble-shooting Printing
ca: Resolució dels problemes de la impressió

en: In the next few screens I will ask you some questions about your problem with printing. Based on your answers I will try to suggest a solution.
ca: A les pantalles següents se us faran unes quantes preguntes sobre el problema amb la impressió, i basant-se en les respostes, se us suggerirà una solució si és possible.

en: Click 'Forward' to begin.
ca: Feu clic a «Endavant» per a començar.

en: Printer added
ca: S'ha afegit la impressora

en: Missing printer driver
ca: Manca el controlador de la impressora

en: Install printer driver
ca: Instal·la el controlador de la impressora

en: `%s' requires driver installation: %s.
ca: «%s» requereix la instal·lació d'un controlador: %s.

en: `%s' is ready for printing.
ca: «%s» està a punt per a imprimir.

en: Configure
ca: Configura

note: Model mismatch
en: `%s' has been added, using the `%s' driver.
ca: S'ha afegit «%s», que utilitzarà el controlador «%s».

en: Find driver
ca: Cerca el controlador

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Cal contrasenya</span>

en: Printer status
ca: Estat de les impressores

en: Re_print
ca: Torna a im_primir

en: Show _completed jobs
ca: Mostra les tasques _completades

en: Show _printer status
ca: Mostra l'estat de la im_pressora

en: _Hide
ca: _Amaga

en: _Hold
ca: _Suspèn

en: _Refresh
ca: R_efresca

en: _Release
ca: Allibe_ra

en: _View
ca: _Visualitza

en: Print Queue Applet
ca: Miniaplicació de la cua d'impressió

en: System tray icon for managing print jobs
ca: Icona de l'àrea de notificació per a gestionar les tasques d'impressió

en: Cancel, pause, resume or reprint jobs
ca: Cancel·la, posa en pausa, reprèn o torna a imprimir tasques

en: Manage Print Jobs
ca: Gestió de tasques d'impressió

en: Select default printer
ca: Seleccioneu la impressora predeterminada
