psmisc 21.6cvs - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: Usage: fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE] [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
ca: Forma d'ús:
     fuser [-fMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n ESPAI] [-k [-i] [-SENYAL]] NOM...
     fuser -l
     fuser -V
    Mostra quins processos usen fitxers amb nom, sòcols o sistemes de fitxer.
    
      -a,--all              mostra també fitxers no usats
      -i,--interactive      pregunta abans de matar (ignorat sense -k)
      -k,--kill             matar els processos que accedeixen a aquest fitxer
      -l,--list-signals     llista els noms dels senyals
      -m,--mount            mostra tots els processos que usen el sistema de fitxers o dispositiu de bloc
      -M,--ismountpoint     només realitza la sol·licitud si NOM és un punt de muntatge
      -n,--namespace ESPAI  cerca en aquest espai de noms (file, udp, o tcp)
      -s,--silent           operació silenciosa
      -SENYAL               envia «SENYAL» en comptes de SIGKILL
      -u,--user             mostra IDs d'usuari
      -v,--verbose          mode verbal
      -w,--writeonly        només mata processos amb accés d'escriptura
      -V,--version          mostra informació de la versió

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
ca:   -4,--ipv4             només cerca sòcols IPv4
      -6,--ipv6             només cerca sòcols IPv6

en:   -                     reset options
    
      udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
ca:   -                     reinicia opcions
    
     noms udp/tcp: [port_local][,[servidor_rmt][,[port_rmt]]]

en: Copyright (C) 1993-2010 Werner Almesberger and Craig Small
ca: Copyright (C) 1993-2002 Werner Almesberger i Craig Small

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
ca: PSmisc ve ABSOLUTAMENT SENSE CAP GARANTIA.
    Això és software lliure, i esteu convidats a redistribuir-lo sota els termes
    de la llicencia pública general de GNU.
    Per a més informació sobre aquests assumptes, vegeu el fitxer COPYING.

en: Cannot open /proc directory: %s
ca: No es pot obrir el directori /proc: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
ca: No es pot assignar memòria pel procés: %s

en: Specified filename %s does not exist.
ca: El fitxer especificat %s no existeix.

en: Cannot stat %s: %s
ca: No es pot obtenir l'estat %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
ca: No es pot resoldre el port local %s: %s

en: Unknown local port AF %d
ca: Port local AF desconegut %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
ca: No es pot obrir el fitxer de protocol "%s": %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
ca: El fitxer especificat %s no és un punt de muntatge.

en: %s: Invalid option %s
ca: %s: opció no vàlida %s

en: Namespace option requires an argument.
ca: L'opció d'espai de noms requereix un argument.

en: Invalid namespace name
ca: Nom d'espai de noms no vàlid

en: You can only use files with mountpoint options
ca: Només es pot usar fitxers amb opcions de punt de muntatge

en: No process specification given
ca: No s'ha especificat el procés

en: all option cannot be used with silent option.
ca: no totes les opcions es poden usar amb l'opció silenciosa

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
ca: No pots cercar per sòcols només IPv4 i només IPv6 al mateix temps

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
ca: %*s USUARI      PID ACCÉS ORDRE

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: Cannot stat file %s: %s
ca: No es pot veure l'estat del fitxer %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
ca: No es pot obrir /proc/net/unix: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
ca: Voleu matar el procés %d? (s/N)

en: Could not kill process %d: %s
ca: No es pot matar el procés %d: %s

en: Cannot open a network socket.
ca: No es pot obrir un sòcol de xarxa.

en: Cannot find socket's device number.
ca: No s'ha pogut trobar el nombre de dispositiu del sòcol

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
ca: Voleu matar %s(%s%d)? (s/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
ca: Enviar senyal %s(%s%d)? (s/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
ca: killall: No es pot obtenir l'UID de l'estat del procés

en: killall: Bad regular expression: %s
ca: killall: Expressió regular incorrecta: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
ca: killall: s'evitarà la coincidència parcial %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
ca: S'ha matat %s(%s%d) amb el senyal %d

en: %s: no process found
ca: %s: no s'ha trobat cap procés

en: Usage: killall [-Z CONTEXT] [-u USER] [ -eIgiqrvw ] [ -SIGNAL ] NAME...
ca: Forma d'ús: killall [-Z CONTEXT] [-u USUSARI] [ -eIgiqrvw ] [ -SENYAL ] NOM...

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
ca: Forma d'ús: killall [OPCIO]... [--] NOM...

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
ca: killall -l, --list
     killall -V, --version
    
     -e,--exact           requereix coincidència exacta per a noms molt llargs
     -I,--ignore-case     coincidència de nom sense sensibilitat a majúscules
     -g,--process-group   mata el grup del procés en comptes del procés
     -y,--younger-than    mata els processos més joves que TEMPS
     -o,--older-than      mata els processos més vells que TEMPS\n
     -i,--interactive     pregunta abans de matar
     -l,--list            llista tots els noms de senyals coneguts
     -q,--quiet           no mostra queixes
     -r,--regexp          interpreta NOM com una expressió regular ampliada
     -s,--signal SENYAL   envia «SENYAL» en comptes de «SIGTERM»
     -u,--user USUARI     mata només els procés/ssos executant-se com USUARI
     -v,--verbose         informa si el senyal s'ha enviat amb èxit
     -V,--version         mostra informació de versió
     -w,--wait            espera fins que el procés mori

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
ca:   -Z,--context REGEXP mata només el procés(ssos) que tenen el context
                           (ha de precedir altres arguments)

en: Copyright (C) 1993-2012 Werner Almesberger and Craig Small
ca: Copyright (C) 1993-2002 Werner Almesberger i Craig Small

en: Invalid time format
ca: Format de temps no vàlid

en: Cannot find user %s
ca: No es pot trobar l'usuari %s

en: Bad regular expression: %s
ca: Expresió regular incorrecte: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
ca: killall: El nombre màxim de noms és %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
ca: killall: %s és buit (no s'ha muntat?)

en: Error attaching to pid %i
ca: Error adjuntant al pid %i

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8 output 8 bit clean streams.
        -n don't display read/write from fd headers.
        -c peek at any new child processes too.
        -d remove duplicate read/writes from the output.
        -V prints version info.
        -h prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
ca: Forma d'ús: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8 sortida a flux de 8 bit neta.
        -n no mostra lectura/escriptura d'encapçalaments fd.
        -c mira també qualsevol nou procés fill.
        -d elimina lectures/escriptures duplicades de la sortida.
        -V mostra informació de la versió.
        -h mostra aquesta ajuda.
    
     Prem CTRL-C per finalitzar la sortida.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
ca: Forma d'ús: prtstat [opcions] PID ...
                prtstat -V
    Mostra informació del procés
        -r,--raw       Mostra la informació en brut
        -V,--version   Mostra la informació de la versió i surt

en: running
ca: s'està executant

en: sleeping
ca: dormint

en: disk sleep
ca: disc adormit

en: zombie
ca: zombi

en: traced
ca: traçat

en: paging
ca: paginant

en: unknown
ca: desconegut

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
ca: Procés:  %-14s		Estat: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Fils:    %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
ca: IDs de Procés, Grup i Sessió
      ID Procés: %d		   ID Pare: %d
        ID Grup: %d		 ID Sessió: %d
      ID T Grup: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
ca: Errors de Pàgina
      Aquést Procés   (menor major): %8lu %8lu
      Processos Fill  (menor major): %8lu %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
ca: Temps de CPU
     Aquest Procés  (usuari sistema convidat blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
     Processos Fill (usuari sistema convidat):       %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
ca: Memòria
      TamanyV:     %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Inici Codi:  %#-10lx		 Parada Codi: %#-10lx
      Inici Pila:  %#-10lx
      Punter Pila (ESP): %#10lx	 Punter Inst (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
ca: Programant
      Política: %s
      Nice:     %ld 		 Prioritat RT: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
ca: ha fallat asprintf en print_stat.

en: Process with pid %d does not exist.
ca: Procés amb pid %d no existeix.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'estat pel pid %d (%s)

en: Invalid option
ca: opció no vàlida

en: You must provide at least one PID.
ca: Com a mínim es ha d'indicar un PID.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
ca: /proc no està muntat, no es pot comprovar l'estat de /proc/self/stat.

en: %s is empty (not mounted ?)
ca: %s és buit (no s'ha muntat?)

en: Usage: pstree [ -a ] [ -c ] [ -h | -H PID ] [ -l ] [ -n ] [ -p ] [ -g ] [ -u ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
           pstree -V
    Display a tree of processes.
    
      -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact       don't compact identical subtrees
      -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID,
      --highlight-pid=PID highlight this process and its ancestors
      -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
      -l, --long          don't truncate long lines
      -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N type,
      --ns-sort=type      sort by namespace type (ipc, mnt, net, pid, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
      -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
ca: Forma d'ús: pstree [ -a ] [ -c ] [ -h | -H pid ] [ -l ] [ -n ] [ -p ] [ -u ]
     [ -A | -G | -U ] [ PID | USUARI ]
     pstree -V
    Mostra un arbre de processos.
    
     -a, --arguments      mostra els arguments de la línia d'ordres
     -A, --ascii          usa caràcters de dibuix de línia ASCII
     -c, --compact        no compactar subarbres idèntics
     -h, --highlight-all  ressaltar procés actual i els seus avantpassats
     -H PID,
     --highlight-pid=PID  ressaltar el procés «PID» i els seus avantpassats
     -g, --show-pgids     mostra els IDs de grup del procés; implica -c
     -G, --vt100          usa caràcters de dibuix de línia VT100
     -l, --long           no tallar les línies llargues
     -n, --numeric-sort   ordenar sortida per PID
     -N type,
     --ns-sort=type       ordenar per tipus de nom d'espai (ipc, mnt, net, pid, user, uts)
     -p, --show-pids      mostra els PIDs; implica -c
     -s, --show-parents   mostra pares del procés seleccionat
     -S, --ns-changes     mostra les transicions de l'espai de noms
     -u, --uid-changes    mostra transicions de uid
     -U, --unicode        usa caràcters UTF-8 (Unicode) de dibuix de línia
     -V, --version        mostra informació de versió

en:   -Z     show         SELinux security contexts
ca:   -Z        mostra       contextes seguretat SELinux

en:   PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
ca:   PID    inicia en aquest PID; per defecte és is 1 (init)
      USUARI només mostra arbres que tenen com arrel processos d'aquest usuari

en: TERM is not set
ca: TERM no està especificada

en: Can't get terminal capabilities
ca: No s'han pogut obtenir les capacitats

en: procfs file for %s namespace not available
ca: fitxer procfs pel nom d'espais %s no està disponible

en: No such user name: %s
ca: No existeix aquest nom d'usuari: %s

en: No processes found.
ca: No s'han trobat processos.

en: Press return to close
ca: Premeu retorn per a tancar

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
ca: %s: senyal desconegut. «%s -l» llista els senyals.
